Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
16
Autor Wiadomość
Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

Hmmm Moze jakis grob Hindenburga albo co?

Olsen
Kapral

WZ może jakaś mała wskazówka:D Może to tajna baza TiS-u?

Fanatyk
Podpułkownik

Co do 16 - bardzo ciekawy numer - moze dlatego ze jest sporo o wrzesniu :) . Swiecino tez mi sie podoba. Sporo scenariuszy w ktorych na szczescie i proponuje zeby
ta]k juz bylo - jest napisane skad wziac zetony i mape albo co - bo czasem to juz sie gubie :) W koncu to tysiace zetonow juz sie uzbieralo
Zgadzam sie ze ciekawe artykuly - Stalingrad SeeLoewe, historia militarna Francji - tylko za cholere nie moge dojsc skad oni przez tylelat sie trzymaja - gdybysmy my tak wszystko przegrywali to o historii militarnej Polski ozna byloby przeczytac w najnowszym Taktika i strategija - strategiceskije igry hehehe.... Militarnaja Istorija Priwislanskoj Storony

kozioł
St. sierżant

u nas też by się nieźle zaczynało - jedyny kraj któremu Czesi złupili stolice :lol:
[aczkolwiek to nie jest śmieszne :? ] :wink:

wujaw
Podporucznik

Ja myślę,że historia militarna Francji to był żart niezbyt udany,bo dla forumowiczów żarty powinny być w typie wojskowym-proste i zrozumiałe.Żołnierz po wyjściu z operetki musi wiedzieć co to był za nietoperz i za co się mścił(cytat z "Czterdziestolatka").

kozioł
St. sierżant

Wysłany: Śro 08 Lut, 2006   

wszyscy forumowicze są Ci wdzięczni że uważasz ich za takich którzy nie zajarzyli żartu o Francji :roll:

PzKpfw II
Major

Paweł Sulich napisał/a:
Przecież to proste - w Olsztynku robią Kubusia. No i jakiś czas temu była reklama soczku, w której rzucano w morze kołami ratunkowymi :wink: NA MAPIE ZAZNACZONO FABRYKĘ ULUBIONYCH SOCZKÓW GRACZY :!:
Poważnie????To w Warce też jest takie kółko?? :shock: :wink:

wujaw
Podporucznik

kozioł napisał/a:
wszyscy forumowicze są Ci wdzięczni że uważasz ich za takich którzy nie zajarzyli żartu o Francji :roll:
Mam nadzieję,że ton mojego post-u nie został przez Ciebie uznany za obrażliwy.Ale mówiąc poważnie to myślę,że historyjka zawarta w Tisie jest bliska myśleniu niejednego forumowicza.Tak mi się wydaje po przeczytaniu postów na forum w innych tematach.

kozioł
St. sierżant

spoko, ton Twojego postu wydał mi się taki półżartem-półserio i też w ten sposób napisałem swój :wink:
a poważnie to się zgadzam z tym że wiele osób ma takie zdanie a przynajmniej lubi tak żartować :wink:

Von Blaskowitz
St. szeregowy

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006   

eno ludzie... my tu gadu gadu... a wz czeka na odpowiedzi... nikt niespróbóje już swoich sił z tą zagadką:>?

preclo
Kapitan

Zagadka już dawno rozwiązana -> http://taktykaistrategia....opic.php?t=1572

A w TiSie 16 pochwalę przede wszystkim scenariusze, zwłaszcza te do WB-95 i B-35. Bardzo ciekawy jest ten Zygfryda. Z artykułów są i Stalingrad i Budziszyn i Niemieckie dywizje piechoty ... itd.
Dwie mapy też bardzo na plus :)
Gdyby nie ta masa literówek, to numer byłby na szósteczkę.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

pablo8019
Podporucznik

TiS nr 16 to mój pierwszy, który kupiłem - mam nadzieję, że to początek dłuższej znajomości - dlatego siłą rzeczy nasunęło się kilka skojarzeń z dawnym Dragonem. Przede wszystkim obecne wydawnictwo jest znacznie obszerniejsze i wydane na lepszym papierze. Co do zawartości to dopiero zabieram się do czytania, ale po pobieżnym przejrzeniu muszę stwierdzić, że dobrze jest, że ukazują się również artykuły o innych okresach niż tylko II wojna światowa. A kilka literówek i ortografów to na pewno nieunikniony wypadek przy pracy...

Bergman
Kapitan

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

pablo8019 napisał/a:
A kilka literówek i ortografów to na pewno nieunikniony wypadek przy pracy...

Też tak myslałem - jakieś trzy numery do tyłu. Teraz bierze mnie bezsilna złość. Literówki, co gorsza orty - np. "tytół" się pojawił. No i po raz kolejny na składzie wysypało się "ź".
merytorycznie spoko - oczywiście z niektórymi tezami zawartymi w artykułach historycznych mozna polemizowac ale w sumie m.in. po to się je pisze, to normalne. Papier cacy i grafika też. Tylko te literówki...
W sumie to tak, jakby za kierownicą luksusowej limuzyny posadzić brudnego menela.... :twisted: :evil:
Żeby nie było, że to bezproduktywna krytyka:
Proponowałem WZ zmniejszenie problemu literówek. Bezkosztowo, żeby nie było wątpliwości. Co do fachowości, mistrzem świata korekty nie jestem ale po 6 latach pracy w gazetach coś się wie.
Napisał,że sobie poradzi.
OK.
- Porucznik

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006   

Mapa do Mławy nie jest szczytowym osiągnięciem graficznym.Łączenie w pozimie wyszło dosyć rażące(bardzo różne odcienie góry i dołu),no i na moim egzemplarzu numeracja w dolnej części się rozdwoiła i stała trochę nieczytelna.Za to bunkierki pod Mławą zostały zdegradowane do poziomu polowego.Myślę,że da się je teraz przejść niehistorycznie szybko.Wcześniej opłacało się je historycznie objeżdżać.No,ale faktycznie były "trochę" przeszacowane.

sqh
Plutonowy

Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

Bergman napisał/a:
Proponowałem WZ zmniejszenie problemu literówek. Bezkosztowo, żeby nie było wątpliwości

Nie Ty pierwszy, nie Ty jeden... :(

sqh
Plutonowy

Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

wujaw napisał/a:
Za to bunkierki pod Mławą zostały zdegradowane do poziomu polowego.Myślę,że da się je teraz przejść niehistorycznie szybko.Wcześniej opłacało się je historycznie objeżdżać.No,ale faktycznie były "trochę" przeszacowane.

Niestety tak to wyglądało w rzeczywistości - pozycja mławska w swej koncepcji taktycznej nie różniła się niczym od przedmościa bydgoskiego, pozycji koronowskiej czy częstochowskiej. Na dobrą sprawę, jej trzydniowa walka była ewenementem - zdecydowana większość fortyfikacji tego typu została opuszczona bez walki, a niektóre tylko po walce jednodniowej (Lubliniec, Skoczów, Sieradz). Trudno więc określić jednoznacznie, na ile był to wynik udanego jej rozplanowania w terenie, a na ile faktu, że Niemcy przez trzy etapy mieli słabe rzuty koścmi :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006   

O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś nawet sam SQH zczytał jeden numer i nawet jemu się nei udało :) , ale uczciwie trzeba przyznać, że w jego publikacjach jest bardzo mało błedów metytorycznych i literowych :)

sqh
Plutonowy

Wysłany: Pią 10 Mar, 2006   

Ale nieomylnych nie ma :D

Nie zamierzam ukrywać, że tylko bystrości umysłu, czujności i przezorności RedNacza zawdzięczać należy wyłapanie błędu merytorycznego w moim artykule, który będzie do przeczytania w najbliższej TiS - mianowicie Kresowa BK mi się pomyliła z Wołyńską...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

cie mam hihi :)
Ja na niego polowałem z 10 lat :) :)

sqh
Plutonowy

To już będzie chyba nawet dłużej niż 10 lat... :D

Merytoryczny merytorycznym, ale ortograficzny znajdź u mnie... :twisted:

Odpowiedz do tematu