Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
16
Autor Wiadomość
Von Blaskowitz
St. szeregowy

Wysłany: Pon 06 Lut, 2006   

a niektórzy już w mniejszym lub większym stopniu wyeliminowali używając markera;]

PzKpfw II
Major

Zresztą zgodnie z hasłem "Potrzeba matką wynalazku" :wink: .Ja tam se wybrakowane skanuję i przerabiam,jeśli mnie bardzo to drażni,ale z reguły domyśłam się,czego brakuje na żetonie i nie jest wtedy potrzebna gwiazdka czy cuś innego,bo wiem,że ona czy cuś innego tam jest tak naprawdę :) .

Nitager
Plutonowy

Ja napiszę, że podoba mi się tor etapów i uzupełnień do nowych Arden, który pojawił się w tym numerze TiS-a, Ładnie to wygląda, jest duże, przejrzyste i wprowadza pewien porządek w grze.
Dobrze byłoby wprowadzać takie tabelki uzupełnień do innych gier w tym systemie.

p.s.
Brawo dla Sztabu za opracowanie scenariusza "Nowe Rozdanie", w którym to mój ulubiony dowódca Lord of El-Alamain może poraz kolejny wykazać swój kunszt strategiczny dzięki czemu wojna szybko się skończy i chłopaki wrócą do domu przed świętami... wielkanocnymi. :wink:

Bergman
Kapitan

Bergman napisał/a:
WZ napisał/a:
Jak już beziesz miał okładkę w ręku podyskutujemy - na czasopiśmie nie ma żadnego hełmu garnczkowego haha :)

jasne, że podskutujemy. 8)

W oczekiwaniu na okładkę w skali 1:1 plus reszta czasopisma, (plus Tygrysy) uzbrajam się w literaturę fachową. :D :D :D

Myślę, że wszystko na temat uzbrojenia średniowiecznego mozna znaleźć tutaj:
http://www.man.poznan.pl/~ritter/Html/weapon.html

Bardzo mi przykro że się czepiam uzbrojenia krzyżaka na pierwszym planie, ale nawet z miniaturki na stronie widać, że do roku 1462 to on nie pasuje za cholerę.
Ani jego hełm ani jego zbroja. Do jakiejś bitwy z czasów krucjat, tak, Do Płowiec, jak najbardziej. Ale juz w czasach Grunwaldu, koledzy z chorągwi patrzeliby na niego jakby się z Narrenturmu (czyli ówczesnego wariatkowa) urwał.

Dla unaocznienia o co chodzi takie porównanie:

To tak jakby wziąć okładkę z gry El - Alamein 1942 i podpisać Zatoka Perska 1991.
jest czołg? jest, jest piasek pustyni? jest.

albo wziąć zdjęcie niemieckiego A7V z I wojny i podpisać je, że niemieckie czołgi Guderiana podbiły Francję w 1940.

Powyższy meldunek przedkładam z szacunkiem i się odmeldowuję na pocztę, żeby się spytać, kiedy mi to w końcu przyniosą....
- Porucznik

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

jAK BEZIECIE TAK NARZEKALI TO NIGDY WAM NIC NIE PRZYNIOSĄ :)

kozioł
St. sierżant

to i ja dorzucę garść (mniej czy bardziej) konstruktywnej krytyki:
1) literówki o których już wspominano, ź istotnie źnika nałogowo, poza tym jakieś ,,tytÓły" się trafiają, w tej drukarni w której drukujecie nie robią korekty czy czegoś, rozumiem że cyferki się pogubią na żetonach, no ale bez przesady :?
2) zagajenie o Świecino fajne i ciekawe, tylko jeden mały zonk :arrow: czemu nigdzie ani słowem nie jest wspomniane skąd się tam wziął Eryk :?: :!:
3) mapa do Mławy jest jakaś taka mała i pusta, ale to jest raczej usprawiedliwione, lepiej byście coś zrobili żeby skany z innych map nie psuły tak efektu
acha i co to jest te kółeczko pod Olsztynkiem :?:
to tyle rzeczy rzucających się w oczy, mam nadzieję że jak przeczytam dokłądnie to nic więcej się nie trafi
a żeby nie było że tylko narzekanie, kilka plusów:
1) miecze na Mławie, super pomysł :o
2) zapowiedź Sanu :shock: będziemy czekać :wink:
3) że artykuły wszystkie wyglądają na ciekawe to wiadomo :wink:
Lew Morski się chyba wybija :wink:
historia militarna Francji też :lol:

caen
Szeregowy

Niestety to prawda, że z żetonów Świecina spogląda na nas Rycerz z epoki Płowiec, jego wnuczek spod Grunwaldu, jakiś piastowski woj z epoki Cedyni.

Czytałem opis bitwy u "Husytów" Michałka i na planszy jakoś nie mogę znaleść tego lasku w którym ukryli się polscy kusznicy.

Bergman
Kapitan

WZ napisał/a:
jAK BEZIECIE TAK NARZEKALI TO NIGDY WAM NIC NIE PRZYNIOSĄ :)

Ja nie narzekam, ja wnoszę spostrzeżenia :lol: :lol: :lol:

Jeno postuluję, by grafika do porządku doprowadzić.
Najlepiej metodą imć Pana Andrzeja Kmicica, tak jak on łyczków potraktował, gdy mu dla jego kompaniji spyży odmówili... :lol: :twisted:
- Porucznik

kozioł
St. sierżant

zauważyłem jeszcze coś :roll:
otóż obie mapy (i poprzednie chyba też ale nie chce mi się sprawdzać :roll: ) mają tendencję do gubienia kolumny numer 10, czyli po kolumnie 9 następuje 11, domyslam się że to jakaś sprawa techniczna bo połowa heksu na samym początku kolumny 11 ma numer 1099 :!: :shock:
nie da się tego jakoś obejść zeby numery były po ludzku, znaczy po kolei :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

linii 100 nie ma gdyż mogłąby się mylić z 1000 lub zaczynać od 99 i wtedy powstawałby dziwny galimatjas
Najlepiej by było gdyby nr zaczynały się od 1000 a nie od 100 i wtedy byłoby lepiej - pomyślimy

m_kowal
Porucznik

kozioł napisał/a:

acha i co to jest te kółeczko pod Olsztynkiem :?:

Z tego co wiem to kółeczko jest jak najbardziej zamierzone.

Pytanie/konkurs: co ono przedstawia?? (nie wolno odpowiadac, jezeli ktos juz uslyszal od Wojtka w piatek co ta kropka reprezentuje :D

m_kowal
Porucznik

Nitager napisał/a:

p.s.
Brawo dla Sztabu za opracowanie scenariusza "Nowe Rozdanie", w którym to mój ulubiony dowódca Lord of El-Alamain może poraz kolejny wykazać swój kunszt strategiczny dzięki czemu wojna szybko się skończy i chłopaki wrócą do domu przed świętami... wielkanocnymi. :wink:

I miejmy tylko nadzieje ze nie bedzie to powrot w aluminiowych pojemnikach... :twisted:

Von Blaskowitz
St. szeregowy

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

skoro mamy konkurs to dam kilka strzalów:

1.Latryna Sztabowa naszych zachodnich sąsiadów :D
2.(na poważnie) fort?
3. Baza zaopatrzenia(?????)?
no niestety pomysóów więcej niemam;] czekam na rozwiązanie konrkusu, może by ankiete do tematu załączyć?:D

preclo
Kapitan

Mi to na pierwszy rzut oka wygląda na koło ratunkowe, ale z czym to się może wiązać to nie mam pojęcia.

Ale jak znam życie to na pewno jest to związane z kobietą ;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

kozioł
St. sierżant

Ewa Braun chodziła tam na basen :?: :lol:

Paweł Sulich
Podporucznik

Jeśli to zależy od Redakcji, to mam prośbę o inne składanie map. W moich egzemplarzach TiS (nie wiem, czy jest to regułą) do numeru 12 włącznie mapy były składane "kolorowym do środka", a od Wielkopolski jest "kolorem na zewnątrz". I na tym najbardziej zewnętrznym zagięciu mapa się psuje, rozrywa, kolorek się zdziera :( Problemu nie było przy dawnym składaniu. Czy Redakcja coś poradzi?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Najpierw "zginanie" - otóż tak składają w drukarni świadomie w przypadku dwóch kolorowych map "zielonych". Tam nikt nie odróżnia mławy od Swiecina, dla nich ta kawał papieru, w związku z tym pakują wg schematy: białe zielone i do foliowania

Co do zagadki z kółkiem - jeszcze troszkę poczekam na odpowiedzi - na razie wszyscy jesteśnie daleko, ale zapewne jeden z czytelników, którego nei wymienie (posiada własny nisczyciel) powinien wiedzieć o co chodzi :)

Paweł Sulich
Podporucznik

Przecież to proste - w Olsztynku robią Kubusia. No i jakiś czas temu była reklama soczku, w której rzucano w morze kołami ratunkowymi :wink: NA MAPIE ZAZNACZONO FABRYKĘ ULUBIONYCH SOCZKÓW GRACZY :!:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

nie ale prawie :)

Paweł Sulich
Podporucznik

Szkoda :( Myślałem, że wygrałem talon na balon.

Odpowiedz do tematu