Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria Battleground
Autor Wiadomość
tstaszek
Sierżant

Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   Seria Battleground

Witam
nowy jestem:), więc zacznę od pytania:)

Co Szanowni Panowie Generałowie sądzą o serii gier "Battleground" wydanej przez TalonSoft?? I która z części zrobiła na Was najlepsze/najgorsze wrażenie?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Aetius
Kapitan

Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

no właśnie siedziałem kiedyś na skype z jakimś amerykaninem młodym i mi zachwalał tą grę a ja w ni huka nie mogę się obczaić cóż to za ustrojstwo.
możesz mi powiedzie ć o co mniej więcej w niej chodzi?jakaś strategia czy co?

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

tstaszek
Sierżant

Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

O ile się nie mylę to chyba ostanio wyszła jakaś gra o takim tytule lub podobnym, jednak mi chodzi o wydawaną w latach 90' (u nas trochę później) przez TalonSoft serię gier. Są to strategie turowe, w 2D lub 3D (do wyboru), takie przeniesienie gier planszowych na kompa. Z serii wyszły:
1. Ardeny
2. Gettysburg
3. Waterloo
4. Shiloh
5. Antietam
6. Napoleon i Russia
7. Bull Run
8. Prelude to Waterloo
9. Chickamauga
Co prawda to 3D to rzut izometryczny ale może być:)

Shogun
Sierżant

Wysłany: Śro 12 Paź, 2005   

Ha gry w sam raz dla ludzi naprawde lubiących podobnie jak pogłówkować nad plansza, rozstrygać losy bitew na ekrania kompa z dodatkowymi atrakcjami jak lepsza grafa, akcja i nie-ludzki przeciwnik. Znaczy sie stara ale jara strategia która w przynajmniej moim wypadku zaspokoja chęc pogrania sobei w cos naprawde stylowego. Problem polega na tym że gracze przyzwyczajeni do gier wojennych akcji gdzie wszystko dzieje sie szybko, wybuchy, grafika i inne bajery wgniatają nas w fotel, moga bayć rozczarowani. Na dodatek gry na polskim rynku nie dotepne już.

tstaszek
Sierżant

Wysłany: Nie 16 Paź, 2005   

Przyznam, że jestem trochę zaskoczony tak małym odzewem.
Ciekwe czy wynika to z nieznajomości gier z tej serii czy tak słabymi jej notowaniami wśród uczestników forum???

Nico
Pułkownik

Wysłany: Nie 16 Paź, 2005   

Ja polecam fanom tej serii gry firmy HPS, ktore bazuja na podobnym enginie, ale juz szybszym i bardziej realistycznym - move & fire . Gry sa ze wszelakich okresow historycznych.

tstaszek
Sierżant

Wysłany: Pon 17 Paź, 2005   

Zgodzilbym się z tobą Nico w całej rozciągłości tematu gdyż niewątpliwie gry z tej serii dają dużo więcej, choćby to że można rozegrać całą kampanię np. Gettysburg czy Bitwę Siedmiodniową, gra się zdecydownie łatwiej i szybciej, jednak jest jeden mankament i to dość poważny. AI po prostu świruje, co prawda mówię to w oparciu tylko o jedną z gier tj. Campaign Peninsula al fakt jest faktem. Kiedy jako unionista odparłem wszystkie ataki południowców i zacząłem nacierać na Richmond to AI zaczęło działać mono irracjonalnie np. zaczłą z pozycji obronnych wycofywać jednostki i koncentrować je w bardzo dziwnym miejscu na otwartym terenie, gdzie nie było żadnego "punktu terenowego". Jednostki te tworzyły splątaną masę, nie mającą zupełnie wpływu na walkę. Położyło to całą grę.

Może battlegroundy dają mniej możliwości i ich AI nie jest "wybujałe" ale można powalczyć, natomiast w Campaign Peninsula o prostu się nie dało.
Podkreślam jednak, że piszę to w oparciu o jedną tylko grę, może inne są lepsze, ale póki co nie mam ochoty tego sprawdzać, to trochę kosztuje:).

Nico
Pułkownik

W battlegroundach komp tez nie byl przeciwnikiem:) a w HPS moi koledzy zagrywaja sie necie, bo te gry sa glownie do rozgrywek multi, komp zawsze byl glupi jak but ;/.

tstaszek
Sierżant

Nie twierdzę, że w battlegroundach AI wspinało się na szczyty:) jednak w HPS zdecydowanie zwiodło. A przecież niektórzy tylko dlatego kupują gry bo nie mają mozliwości zagrania z kimś innym:(. Patrz ja:). Nawet do grania w necie trzeba jakiegoś przeciwnika mieć;).

Nico
Pułkownik

No to lap Archaniola i graj ;) on gra we wszystkie chyba HPSy mozliwe. Sa strony graczy do PBEM. Troche inicjatywy :P :P . Z nieba nie spadna gracze ;) .

tstaszek
Sierżant

Dzięki za namiary :D , krytyka również przyjęta :lol: :lol:
Już taki ze mnie mały leniuszek:D

Nico
Pułkownik

Z nieba to co najwyzej wezwanie do Fiskusa moze przyjsc :?

tstaszek
Sierżant

Dyskutowałbym czy fiskus może mieć coś wspólnego z niebem, optowałbym raczej w sam raz za przeciwną stroną :lol:

silver
Sierżant *

Miałem "Prelude to Waterloo" i grając chyba z pare lat temu liczyłem że da się przenieść wyniki tej walki na skład sił w grze "Waterloo" która też posiadałem i o ile pamiętam to nie zauwazałem różnic przy grze w Waterloo - ale może to jakoś działa.
teraz nie mam czasu by do tego wracać.
Ale mam "Napoleon in Russia" i tam jest mozliwość prowadzenia kampanii.
Tylko zapytowuje sie czy warto poświecić na to czas - czy to nie jest jakiś gniot.
Czy np.straty z jednej bitwy mają się jakoś do pozycji w następnych - czy po prostu idzie się od bitwy do bitwy i gdzieś na końcu jest wynik.

tstaszek
Sierżant

Co do PtW i Waterloo to czytałem i słyszałem, że przeniesienie "stanu posiadania" jest jak najbardziej możliwe i ponoć działa ale sam tego jeszcze nie doświadczyłem.
Natomiast co do NiR to dopiero niedawno sobie sprowadziłem i jeszcze nie grałem i nie przeglądałem i mówiac szczerze nawet nie wiedziałem, że jest tam opcja kampanii. A jaki okres ta kampania obejmuje?? Myślałem, że dotyczy tylko Szewardino/Borodino i to wszstko.
Póki co zagrywam się Bull Run, całkiem fajna cześć, już pierwszy BR skończyłem i zamierzam zacząć BR2. Napoleon musi poczekać:)

silver
Sierżant *

Wysłany: Wto 18 Paź, 2005   

Zobaczyłem w instrukcji do "Prelude..." że można zaimportować do Waterloo stan gry jeśli ma się "Waterloo" w wersji 1.11 lub późniejszej.
Szkoda że dopiero teraz zorientowałem się.
Pewnie wpływ na Waterloo mają straty Prusaków w Prelude.
Ale o tym nie napisali i czy wpływ na czas wejścia Prusaków - ale to byłoby chyba kłopotliwe w zaimplementowaniu.

Jeśli chodzi o "Napoleon in Russia" to jest kampania i pierwszy jej etap to wybór 3 mozliwych ataków w tym jednego historycznego. Walka więc może toczyć się w różnym terenie (inne mapki).
A potem to pewnie kolejny wybór będzie co do miejsca potyczki.

tstaszek
Sierżant

Co do pierwszej kwestii to zgadza się, trzeba mieć przynajmniej tą wersję o której mówisz i nie wiem czy też jakiegoś patcha nie trzeba też zainstalować. Aby mieć pewność co do działania połączenia tych dwóch cześći tj PtW i Waterloo trzeba po prostu w to zagrać. Jak będę miał chwilkę to spróbuję to uczynić i "rzucę hasło" czy się udało czy nie;).

Co do drugiej sprawy to przyznam, że jestem totalnie zaskoczony:), ale cóż się dziwić skoro jeszcze nie szperałem w tej grze:).

silver
Sierżant *

Jak starczy mi sił i czasu to rozegram "Napoleon in Russia" lub z ciekawości przelecę tą pierwszą bitwę i zobaczę co dalej

tstaszek
Sierżant

Super, czekam na wyniki testu:)

silver
Sierżant *

Ops pomyłka to ja mam "Napoleon Russian Campaign" HPS-u a nie z battlegrond.
Po prostu tak zbieżenie wygladają.
I ruchy i mapki i żetony...
A pisałem na pamięć mając jeszcze w myślach echa wystrzałów spod Waterloo.
Zaczyna się od okolic Smoleńska.
Zreszta jest kilka kampanii.

A jeśli chodzi o batleground to chyba jest coś takiego jak Borodino.
Widziałem kiedyś demo.

Odpowiedz do tematu