Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻETONY!!
Autor Wiadomość
Strzelec
Szeregowy

Wysłany: Wto 08 Lut, 2011   

Mam takie pytanie: czy przy sklejaniu żetonów używacie jakichś podkładek, żeby były grubsze? Tzn. mam na myśli jakiś dodatkowy arkusz np. z bloku technicznego włożony pomiędzy awers i rewers no i sklejony z nimi. Wpadłem na taki pomysł przy skejaniu pierwszych żetonów i ciekawi mnie czy tak się ogólnie robi.

stanley
Porucznik

Wysłany: Śro 09 Lut, 2011   

Ja też tak sklejam żetony.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 09 Lut, 2011   

popieram taka technikę

Razer
Chorąży

Wysłany: Czw 19 Lip, 2012   

Ostatnio podklejałem sobie żetony pomocnicze z paru gier na białą tekturę 1 mm. Do klejenia Wikol. A jeszcze niezupełnie wyschnięte żetony (nie całkiem twarde) rozcinałem mocnymi nożyczkami - powstały takie zagięcia na rogach jak mają żetony z wyprasek z jednej strony - wtedy żeton się nie strzępi przy używaniu. Takie pogrubione żetony lepiej się chwyta. Szczególnie umocnienia polowe. Natomiast żetony nakładane na jednostki typu ruch strategiczny czy brak zaopatrzenia lepiej podklejać na szkolny brystol aby nie były za grube. Polecam. :wink:

PS. Mam nadzieję że anorektyczne żetony z EL-Alamein nie wrócą :lol:

Odpowiedz do tematu