Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
2005/2005 Co po Stirling z systemu średniowiecznego??
Autor Wiadomość
Teufel
Szeregowy

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

usunięte

Viking
Major

najlepiej wydac gre,w ktorej bedzie kilka bitew do rozegrania ale poza kilkoma planszami nie trzeba drukowac wielu dodatkowych żetonów-w systemie średniowiecznym daje to duże możliwosci a oszczędzamy dodatkowo np na pudełku

Piotr Wodtke
Kapitan

Viking napisał/a:
najlepiej wydac gre,w ktorej bedzie kilka bitew do rozegrania ale poza kilkoma planszami nie trzeba drukowac wielu dodatkowych żetonów-w systemie średniowiecznym daje to duże możliwosci a oszczędzamy dodatkowo np na pudełku

Na przykład bitwy wojny trzynastoletniej.

Marchi
St. szeregowy

Wysłany: Śro 19 Paź, 2005   

Witam.
To mój pierwszy post więc najpierw się przedstawie. Nick jak widać, mam 21 lat i jestem studentem historii. Ostatnio dopiero założyli mi net , więc o forum TiS dowiedziałem się późno. Ok, koniec.

Teraz konkrety.

Na poruszany w topicu temat patrze z zupełnie innej perspektywy niż wy.
Od poczatku, w roku 1995 miałem wszystkie gry Dragona, mimo że bylem gowniarezm i granie z pełnymi zasadami sprawiało mi problemy to klimatu tych gier nie zapomnę. Potem kupowałem dalej...ostatnie co miałem to był Bagration.
Później dałem sobie spokoj, a w zeszłym roku sprzedalem wszystkie moje gry.
Dlaczego ? Prosta odpowiedź. Zaczęliście wydawać wszystko z II wojny i NIC WIĘCEJ!!!
A wiele osób bardzo lubi inne epoki. Ja np. jestem fanem sredniowiecz, ale także starozytności i nowozytności do 1815r.
W sumie to straciłemnadzieje że cofniecie się przed 1939r...lecz wczoraj z nudów odwiedziłem tę stronę i co widze ? STIRLING!
Praktycznie mnie zatkało. I oczywiście mam poczucie że wszystko się zacznie od nowa, Stirling kupie na pewno, i już węsze na allegro za Grunwaldem, Kircholmem, Wiedniem, Waterloo itp.

Pytanie? Dlaczego tak mało innych epok? czy jest szansa np. na bitwę starozytna, albo nowozytna?

Maedhros
Plutonowy

Preferuję II w. św. więc nie przeszkadza mi to że jest jej w tisie dużo. Z drugiej jednak strony spotkałem się już z opiniami, które przedstawił Marchi. Zanosi się zatem na to, że Stirling będzie owym "powiewem nowości" :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Mam nadzieję,że będize też nowym kierunkiem
Jest wiele osób które już robią rozszerzenia do tego systemu
Miejmy nadzieję, że keidyś to wszystko zbierzemy i doczekamy się dużego systemu

Marchi
St. szeregowy

A jak się zapatrujecie na starożytność, ewentualnie nowozytność.

Notabene. II WŚ to 6 lat historii :) w pozostałych tysiącleciach startegowie i dowódcy również nie próżnowali.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jesteśmy ZA
ale to trzeba stworzyć
Czekam na jakieś projekty
Coraz więcej gier tworzą forumowicze, więc może i starożytność kiedyś powstanie
Zgłosił się nawet jeden Włoch z tym tematem
ale na razie cisza z nim:) może pojechał gdzieś na wycieczkę

Marchi
St. szeregowy

Fajnie.
A jakby ktos potrzebował pomocy, lub np. jakiś informacji to moge powęszyc w miare mozliwości na Uniwersytecie.

Aetius
Kapitan

Wysłany: Czw 20 Paź, 2005   

a jesteś na jaggielonce???bo jesli tak to będziesz stanowił dobrą wtyczkę w tamtejsze czeluście biblioteczne,czyż nie Ojcze Redaktorze??? :) :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Marchi
St. szeregowy

Wysłany: Czw 20 Paź, 2005   

Oczywiście że jestem, a co to za problem być w Jagiellonce ?
Myśle że biblioteka u nas w Instytucie Historii bedzie bardziej przydatna.

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

Skonczylem historie i obecnie jestem juz na doktoracie z historii, jestem takze na drugim kierunku, ale nie chodzi tu o chwalenie.
Pisze do was z pewnym pomyslem, mam znajomych z doktoratu, ktorzy zajmuja sie szerokim wachlarzem epok dziejowych. Od starozytnosci po wspolczesnosc. Ja specjalizuje sie w historii najnowszej, jednak bardzo lubie sredniowiecze. Czytalem tutaj o tym ze jest pomysl krucjat. Kolega pisal o tym mgr, tlumaczyl teksty lacinskie, wiec jesli bylaby jakas chec wydawnicza to mozna by bylo cos wiecej pomyslec. Daje to pod osad wasz.
P.S. Pomysl z dwustronna mapa uwazam za niedobry, chyba ze zrobic je laminowane, inaczej takie mapy sie beda szybko niszczyc

Pozdrawiam 8)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

niech kolega się odezwie
PS
Większość naszych kolegów piszacych to doktorzy profesorowie :) i magistry :) historii i okolic

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Czy wydawnistwo juz planuje nowe gry z systemu sredniowiecznego ? Moze macie w planach jakies bitwy Piastowskie ?

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Obecnie mamy pewną zagwozdkę. Otóż osobiście prezentuje poglą LEGNICA, ale.... jak to wsyztsko ustawiliśmy, to troszkę "dziwna" ta bitwa jest. Masy polskiego rycerstwa atakuą w potęznej szarży, a tatarzy cofając się wystrzeliwują naszych masowo, a jak uż się siła nacisku zmniejsza to wracają po trupach na pole bitwy.

Kolejna proozycja to JEZIORO PEJUS. tu znów mamy ciekawy manewr i element "pękkającego lodu", choć jak dowodza naukowcy woda ma tam głębokość 0,5m a wic o topieniu masowym mowy być nie mogło. Gra bardzo manewrowa.

KULIKOWE POLE - ciekawe i z iwloma opcjami, bitwa lekkiej kawalerii.

Jesli są ciekawe propozycje chętnie wysłucham.

Piotr Wodtke
Kapitan

No to może bitwa pod Rządzem, która została stoczona 17 czerwca 1243r. ? :roll:

Bitwa pomiędzy Krzyżakami a Prusami (z Pomezanii) z okresu wielkiego powstania Pruskiego (przegrana przez Krzyżaków).

Pan P.
Kapitan

Jezioro Pejpus fajna sprawa. Ponoc i lyzeczka wody mozna sie utopic :) Kulikowe Pole tez fajne, mozna by potworzyc sobie scenariusze alternatywne, polacy vs rusini, polacy vs tatarzy, krzyzacy vs tatarzy, wszystkie opcje dobre.

Ja myslalem o Psim Polu badz Cedyni.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Gość

Piotr Wodtke napisał/a:
No to może bitwa pod Rządzem, która została stoczona 17 czerwca 1243r. ? :roll:

Bitwa pomiędzy Krzyżakami a Prusami (z Pomezanii) z okresu wielkiego powstania Pruskiego (przegrana przez Krzyżaków).

A gdzie można znaleźć informacje o tym powstaniu?

Archanioł
Podpułkownik

WZ napisał/a:
Obecnie mamy pewną zagwozdkę. Otóż osobiście prezentuje poglą LEGNICA, ale.... jak to wsyztsko ustawiliśmy, to troszkę "dziwna" ta bitwa jest. Masy polskiego rycerstwa atakuą w potęznej szarży, a tatarzy cofając się wystrzeliwują naszych masowo, a jak uż się siła nacisku zmniejsza to wracają po trupach na pole bitwy.

Kolejna proozycja to JEZIORO PEJUS. tu znów mamy ciekawy manewr i element "pękkającego lodu", choć jak dowodza naukowcy woda ma tam głębokość 0,5m a wic o topieniu masowym mowy być nie mogło. Gra bardzo manewrowa.

KULIKOWE POLE - ciekawe i z iwloma opcjami, bitwa lekkiej kawalerii.

Jesli są ciekawe propozycje chętnie wysłucham.

Pejpus to bardziej do TiS bo tam walczyło od 7 do 10 tyś Kawalerów Mieczowych i od 12 do 15 tyś wojsk nowogrodzkich przy czym sporo było piechoty (ocenia się, że ok. połowy wojsk).

Kulikowe Pole to ogromna bitwa. W skali Grunwaldu byłoby to kilkaset żetonów na stronę. trzebaby zmienić sporo zasad.

Legnica może być ciekawą bitwą. Tyle, że z opisu przez Ciebie Wojtku przedstawionego wynika, że Mongołów przedstawiono jedynie jako jazdę strzelczą co nie jest prawdą. Dysponowali bowiem fomacjami uderzeniowymi. Gdyby walczyli tylko za pomocą łuku nie dotrzymaliby pola rycerstwu.

Ja proponuję albo Kałkę 1223 albo Antiochię 1098

Bergman
Kapitan

No właśnie. Tatarzy z 1241 roku nie tylko strzelali z łuku . Jazda rycerska z tego roku to też oczywiście nie jazda z roku 1410. Same kolczugi i hełmy garnczkowe (jak już, bo i szłomy były), co najwyżej niewielkie elementy blach.
Więc w przepisach takiej gry tatarów nie mozna przedstawiać tylko jako jazdę lekkokonną.

P.S.
Bitwa na psim polu to legenda.
- Porucznik

Odpowiedz do tematu