Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻETONY (2)
Autor Wiadomość
Wojpajek
Major

Wysłany: Śro 02 Cze, 2004   ŻETONY (2)

Cytat:
Jeśli ktoś ma problemy z jakością żetonów, bo np. mają czarne paski tam, gdzie nie powinny mieć itp., proszę się kontaktować z WZ, najlepiej mailem (adres jest na stronie TiS). Chodzi oczywiście o poważne problemy związane z jakością. Zdarzają się one czasem w pojedynczych przypadkach; niestety drukarnie też nie są doskonałe.

Temat zmienił charakter i jest ogólnie o żetonach, a nie tylko o poprawkach i problemach z żetonami jak wcześniej.

Dawny temat o żetonach jest tutaj:

http://taktykaistrategia....hp?t=44&start=0

A co z żetonami, którym pomylono rewersy?

Wojpajek
Major

Wysłany: Czw 03 Cze, 2004   

Dzięki za pomysł. Ja też używam zwykłego kleju w sztyfcie, więc nie mam problemu z rozklejaniem.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Czw 03 Cze, 2004   rozklejanie

Jesli ktos musi rozklejac zetony to proponuje nie rozdzielac ich na awers/rewers razem z podklejka(kartonem) a oddzielac jedynie cienka warstwe z nadrukiem- odchodzi b. latwo, latwiej niz rozklejenie kleju a przy okazji eliminuje sie roznice w grubosci zetonow.

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 18 Cze, 2004   Problem i po problemie

Gdzieś na forum wspominałem o przesunięciach na żedonach z El-Al. Po pewnym czasie dostałem maila od WZ z prośbą o podanie mojego adresu, a wczoraj odebrałem przesyłkę z żetonami - te są OK.

Podziękowania i pozdrowienia dla WZ

Az
Szeregowy

Wysłany: Pią 02 Lip, 2004   

Chciałem zapytać co z p-lotem z 185 DSpad z El - Alamein on tam ma być czy go nie ma??? - bo żetonu nie ma.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

dorabiamy ten żeton - podczas bitwy dowódca tej jednostki , niejaki Bartolomeo Bertuccciii, na chwile sie ddalił i nie można go było złapać dezertera teraz powrócił i już go wysyłamy na front

Az
Szeregowy

Że o Rozp. z 7 DPanc., III/21 AR z 101 DZmot., XX KA (wł.) i 25 dowództwie nie wspomnę.

Az
Szeregowy

Wysłany: Sob 03 Lip, 2004   

Super to kupie sobie gazete za 17 zł by dostać jeden żeton - świetna strategia.

MIH
Porucznik

Oj kadecie nie unoście się tak bardzo :wink: . Nikt i nic nie jest doskonałe. TiS redagują może ze cztery osoby i to pewnie w chwilach wolnych od pracy zarobkowej, bo gazetka nie przynosi jako takich zysków... W tym roku wydano już dwie gry i dwa TiSy - i do tego w terminie, co było nowością :!: :lol: . Tak, że troche wyrozumiałości do Ojców Redaktorów :wink: . Nikt tu z premedytacją nie wprowadza błedów do gier - bo po co :?:

Pozdr.

Wojpajek
Major

Poza tym dostaniesz grę Arnhem (mapa z Eindhoven) czII i wiele innych fajnych rzeczy tak więc ja zamiast marudzić wolałbym pozbierać kase na ten i poprzednie numery (takie jak np. z grą Normandia) :D

Az
Szeregowy

OK może trochę przesadziłem - na Arnhem na razie nie ma czasu, a poza tym obecnie pochłania mnie tylko EL - AL - ale ponieważ w nastepnym TiSie będzie Mersa Matruh (czy jakoś tak) może w tym Tisie można by dodrukować te żetony których brakowało wszystkich jeszcze raz - jest ich aż 4, ale np brak Rozp. w 7 DPanc. bardzo wnerwia. Co wy na to?

Wojpajek
Major

Mnie też trochę wnerwił brak kilku żetonów bo na oczatku myślałem że je pogubiłem- a nie lubię sobie dekompletować moich gier zwłaszcza nowych.
A nie stety mój kircholnm został już nieźle zdziesiątkowany kiedyś przez mojego brata (miał wtedy 4 lata), który beszczelnie jak się potem dowiedziałem darł mi codzienie po dwa trzy żetony :evil: . Gdy by mi teraz taki numer wykrojił np. z El Alamein...... :twisted:

MIH
Porucznik

Wysłany: Nie 04 Lip, 2004   

I może jeszcze tak dodrukować Brygade Królowej Ireny do Arnhem....

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Że o Rozp. z 7 DPanc., III/21 AR z 101 DZmot., XX KA (wł.) i 25 dowództwie nie wspomnę. (cytat)

No wiec tak, 7 DPanc nie posiada oddziału rozpoznawczego (z tabeli wynikałoby, że jest to rozpoznawczy oddział artylerii) - problemuu więc nie ma - należy skreślić w tabelce. Pocieszające jest to, że w tej dywizji jest kilka innych szybkich jednostek.
Skoro nie wspominasz o 25 to tylko ogólnie - będzie w nr 11 TiS
podobnie III/21 Art/ 101 - Ta jednostka jest ale ma nr I/21 - możnaby dostawić dwie kreski i po sprawie - ale skoro można poprawić poprawiamy.
Sztaby również znajdą sie w 11 TiS
Co do sposobów markatingowych: Nie jest słusznym twierdzenie Aza, co jak widzę, zostało mu pprzekazane, że drukujemy grę po to by później dorobić jeden żeton. Takie rzeczy niestety się zdażają, a dodrukowywanie jest w naszym współnym interesie. Przecież brak tych 4 żetonów nie uniemożliwia gry - można je zastąpić innymi. Tym niemniej nawet za brak 1 przepraszam
Proponuję tez wejście na strony gigantów naszej branży.
Tam zdażają sie erraty na 8 stron i dziesiątki poprawionych żetonów.
Na szczęście u nas jest RK i wszechobecna jego chęć kontroli. Ostatnio nawet czytał on moje GG z "koleżankami" i juz o mały włos a poprawiałby godziny spotkań :)

Az
Szeregowy

Sprostowanie: wcale nie posądzałem was o to że "specjalnie robicie grę by potem jeszcze zarobić na dodruku" - bo tak zrozumiałem wypowiedź WZ - mi chodziło tylko o estetykę gry - zgadzam sięz tym że każdy pomylić się może bo i sam to robię. Grać się da bo przecież grywam, ale jak mówię chodzi o estetykę, a tak wogóle to jeżeli już robić takie dodrukowanie to przecież naprawdę mozna powiedzieć że drukujemy brakujace żetony w tym i w tym TiSie i po sprawie - takie Mersa Matruh to chętnie kupie, a jeżeli przy okazji ( bo to dodatek do EL - AL) dostanę inną mapę i gierę to super - tylko fajnie było by wiedzieć kiedy te dodruki będą, a nie drukować 1 z 4 brakujących żetonów w 1 numerze itd. Ja też oczywiście nikogo nie atakuje i proszę sięna mnie nie obrażać - jestem pełen szacunku dla tych któzy zrobili grę i to się nie zmienia a moje uwagi są raczej na zasadzie ogólniej koleżeńskiej dyskusji. Pozdrawiam.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ależ ja się nie obrażam, tylko staram się reagować an sugestie i prośby czytelników, a one nie są od bierane w jednym czasie, tak więc jak tylko dostaje informację natychmiast (czyli raz na 4 miesiące) realizuje braki i poprawki

MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 05 Lip, 2004   

Może by się tak pokusić o zrobienie spisu wszystkich brakujących/błędnych żetonów w grach z podaniem numerów TiSów w których wyszły ivh poprawki i umieścić to na stronce :?: Byłaby wtedy jasność gdzie szukać...

Zygfryd
Kapral

Wysłany: Śro 14 Lip, 2004   

Chyba brakuje 88 RP i 159 RP w 59 niemieckiej DP w nowym Arnhem

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2004   

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz.
Otóż żetony makiet w El-Alamejn są do wycięcia na osobnym arkuszu.
Niestety chociaż kiedyś parałem się modelarstwem nie potrafiłem zrobić ich tak aby tyłem nie różniły się od pozostałych. Po pierwsze da się na nich zauważyć ramki ograniczające żeton, a po drugie nie ma śladu po stemplu (tego wgniecenia).
Przekłada się to na grę bo po rozłożeniu makiet wyraźnie się one różnią od pozostałych. No i przeciwnik wszystko widzi jak na dłoni.
Może ktoś podzieli się ze mną pomysłem jak zrobić te wgniecenia :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2004   

proponuję troszkę pograc one szybko sie upodobnią a ramki czarne mikroskopijnie dociąć

Odpowiedz do tematu