Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy czujecie się patriotami ?
Autor Wiadomość
Nico
Pułkownik

Wysłany: Pią 12 Sie, 2005   

Nieprzyznawanie sie do prezydenta to stara 'krzaklewska' logika plucia na wszystko co wywodzi sie z PRL. Ciekawe, ze ci wszyscy 'jedyni sluszni prawicowcy' nie oddadza swoich dyplomow naukowych, ktore zrobili w tymze PRLu, ktorego tak nie nawidza.

slowik
Major

Polska polityka mnie nie interesuje, jakie kto ma powiazania itd. tez nie. Jednak uwazam ze "nie przyznawanie sie" do funkcji jak np. prezydent to blad. Mozna/powinno sie krytykowac i oceniac politykow, rzad i prezydenta, ale trzeba sobie zdawac sprawe ze jest to reprezentant Polski wybrany.

Nico
Pułkownik

Slowik akurat tutaj ;) dobrze mowi. Pamietajmy, ze prezydenta Kwasniewskiego wybrala wiekszosc Polakow. Co co na niego glosowali + 50% nieglosujacych. Nieglosowanie to akceptacja na wybor dokonywany przez innych, jak inaczej nazwac prawo do glosowania i dobrowolna rezygnacja z niego.
Argument, ze "nie ma na kogo glosowac" jest bzdurnym argumentem. Kolega mi go zawsze powtarza, ale on idzie glosowac i skresla wszystkich.

slowik
Major

Czesto dobrze mowie, przypadek chce ze czasami jestesmy podobnego zdania ;)

Dokladnie jest tak ze po wyborach trzeba zaakceptowac ich wynik. Wybrane zostalo to co wiekszosc chciala. I jak to pieknie jest w demokracji calosc musi zaakceptowac i przyjac zdanie tej wiekszosci... ;)

Wojpajek
Major

Oczywiście nikt nie będzie robił rewolucji i nie będzie się buntował jak mu wybiorą nie tego co chciał. Pan Kwaśniewski, który chwiał się nad grobami w Katyni, który ośmieszał Papieża, i który w wielu sprawach jest przeciwko mnie nie będzie akceptowany przez zemnie na tym stanowisku.
JA cały czas uważam że jest to hańba dla Polaków- jak była komuna, to wszyscy mażyli o kimś z poza partii, istaniły sny o Polsce wolnej od tych bandytów. I zaraz po wałęsie mamy komunistę, któy w prostej linii wywodzi się z tego najbardziej zbrodniczego systemu. To jest nasza hańba ale za to nasz naród zapłaci.... Bo dostał szansę by się oswobodzić i zakopać ten relikt głeboko na cmentarzu... I mówienie że komuna to najlepsze co nas po wojnie sptokało to jest czysta bzdura i głupota, że mogło być lepiej. TO jest tak jak np. w przypadku człowieka, któy popada w alkoholizm i się cieszy że nie jest narkomanem :| .... naszym celem nie jest zadowalać się tym co nam jest dawane, naszym celem jest dążyć do świetności!
Cytat:
Powólcie, że się powtórze i powiem jeszcze raz: krytyka władzy to jedno...a nie przyznawanie się do niej to co innego.

Dla mnie nie przyznawanie się do władzy to jest dziwne słowo... nie da się do niej nie przyznawać.
Ale jako wolny człowiek nie masz obowiązku mówić że ta władza Cię reprezentuje. To jest absurd. Czy Polaków w IIWŚ reprezentował Frank z GG? Bzdura, nikt poza zdrajcami go nei uważał za swojego reprezentanta.
Ojczyzna to pewien dorobek kulturalny, nasze dziedzictwo, a Ci co siedzą teraz na najwyższych stołkach jest to wrzód po najgorszym systemie, który z Ojczyzną nei ma nic wspólnego.

Iluzja
Plutonowy

Wojpajku chodziło mi o stwierdzenia typy "to nie mój prezydent", może rzeczywiście źle napisałam używając słowa "nieprzyznawać się".
Może Pann Kwaśniewski nie jest najlepszym prezydentem ale jest reprezentantem Polski i nie można temu zaprzeczać!

kozioł
St. sierżant

może nie porównujcie Kwaśniewskiego do Franka bo tu już jest coś nie tak :?

Wojpajek
Major

Ależ nigd go nie porównałdo Franka- mimo że obaj panowie są z totalitarnych systemów.
A co do nie mój prezydent- duchowo go nie uznaję mimo że muszę patrzeć i wszędzie jest napisane że jest naszym prezydentem. Poprostu umiem z tym żyć, mimo że na zdrajców narodu podziemie wydawało wyroki śmierci- tak było. Tyle że teraz nie trzeba nikogo zabijać, wystarczy wysiedlić go z Polski lub wsadzić do więzienia by tam do końca swojego życia odpracowałto co zniszczył- czyli nasz dom Polskę :)

preclo
Kapitan

Wysłany: Sob 13 Sie, 2005   

Człowiek który nie umie się zachować (czy to w kraju czy to na arenie międzynarodowej, bez względu czy bardziej czy mniej oficjalnie), jest zakłamany że głowa boli, nie jest godzien reprezentować mnie, być moim prezydentem, a niestety nadal piastuje swój urząd i z racji tego będzie postrzegany jako reprezentant Polaków. Tak czy owak ja go za swojego reprezentanta nie uważam i uważać nie zamierzam. Chociaż z tak błachego powodu nie mam zamiaru opuszczać kraju i wyrzekać się polskości.

Załóżmy, że wybory prezydenckie wygra Kaczyński. Ciekawe komu pierwszemu się wypsnie "to nie mój prezydent".
I ciekawe ilu będzie zbierać się do wyjazdu. (Czy aby niektórzy już tego nie zapowiadali?).
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Nico
Pułkownik

Zaklamany to jest w zaleznosci kto jaka opcje polityczna 'wyznaje'. To juz wiemy nie od dzis.
Byl to najlepszy kandydat na prezydenta w wyborach 1995 i 2000 roku. Mi tam pasi ;P

preclo
Kapitan

Nico napisał/a:
Byl to najlepszy kandydat na prezydenta w wyborach 1995 i 2000 roku. Mi tam pasi ;P

Żartujesz, czy o drogę pytasz? :twisted:
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Nico
Pułkownik

:twisted: calkowicie powaznie :!: jeszcze nad Olechowskim moglbym sie zastanowic :o

Czerwona Świnia
Chorąży

Przepraszam Iluzja,
że tak nie na temat (poniżej) - ale miało być tak fajnie, a wyszło jak zwykle...

W '95 można by jeszcze mowić o jakiś rzeczowych dla Kwacha kontrkandydatach, bo w '00 już nie bardzo. Sam Olechowski okazał się politykiem chwilowym (czy on jeszcze politycznie żyje ?)

Jak by nie było to zdaje się, że wybory do sewj 2 kadencji Kwach wygrał już w I turze. To powinno zastanawiać bo przecież wybory do 1 kadencji wygrał dopiero w II turze osiągając przy tym mało przekonujący wynik.
A ktoryś z sondaży widział go nawet jako powarznego kandydata w tegorocznych wyborach.
I tu można dwie rzeczy powiedzieć:
a) prezydent jest świetnym politykiem
i/lub
b) obecni kandydaci nie prezentują najwyższych lotów.

Jak dla mnie to on może być zakłamany. autorytetów moralnych powinniśmy szukać w innych dziedzinach.
To może nawet zaleta - bo łatwiej mu osiągać kompromisy.
Istotne jest to jak robi swoją robotę, a do tego większych zastrzeżeń nie mam. Nawet ostatnie ociąganie się z reakcja na "bicie Polaków" w Moskwie.
To Putin i rosyjski MSZ się wygłupił ostro reagując na to co było w Wawie oraz stawiając zarzuty umyślnej negatywnej kampanii w przeciw FR w Polsce.
Najlepsze co mogliśmy zrobić to uruchomić standardowe procedury (co też sie stało) i obserwować sytuację nie zakładając z gory jedynego słusznego scenariusza.

Jak by nastał Kaczyński, nigdzie wyjeżdźać nie zamierzam. Może co najwyżej ogłosimy restaurację Ks. Zachodniopomorskiego i odłączymy się od (IV) RP :) ))
A poważnie, ciężko będzie z takim prezydentem, który jest skory do pojmowania rzeczywistości bardzo emocjonalnie i kategorycznie. On nam nie przysporzy sojuszników ani nie pozwoli innym zrozumieć o co nam chodzi. Kaczyński mowi językiem, ktorego zachodnia europa już teraz nie rozumie, a który daje doskonałe pole do popisu kremlowskiej propagandzie.
Może Tusk? U mnie ma już plusa - podobno świetnie mówi po kaszubsku:)
Niestety odkąd buduje PO stał się mniej umiarkowany. Ale z powodzeniem wygrywa pod tym względem z Kaczyńskim. I to drugi plus.
A trzeci: powarznie podchodzi do wyborów, i ma zaplecze które orientuje się w zakresie i poltyki i ekonomi.

Ale były dwie kwestie przez Iluzję poruszone.
Kwach.
Moze się nam nie podobać, ale jest prezydentem tego kraju i rezprezentuje Nas wszystkich. Można ubolewać, że to on, a nie kto inny - ale tak jest i trzeba z tym żyć. To wybór Nas wszystkich.

Patriotyzm.
Tak, czuję się, ale chyba nie do końca zgodnie z definicją.
Bardzo zależy mi na racjonalnym i spokojnym, zrównoważonym rozwojem kraju. Ale jednocześnie uważam, że w pierwszym kroku powinniśmy zadbać o swoje własne interesy bo bo tylko wtedy będziemy w stanie zadbać o interesy ojczyzny.
Poświęćenie, ofiarowanie życia na ołtarzu ojczyzny - nie wiem czy starczy odwagi, ale na pewno teraz nie jest to potrzebne. Teraz potrzeba nam krytycznego, a nie idealistycznego spojrzenia na ojczyznę.
Poruszano tu kwestię pamięci historycznej. Bardzo ważna, ale nie może być traktowana martyrologicznie. Ma służyć przedewszystkim przyszłym pokoleniom.
No i najważniejsze - ja to z Zachodniopomorskiego jestem, a w drugim miejscu z Polski. Glaky, Ci dwaj z tymi mieczmi po Grunwaldem to z moich stron byli :) ))

Pozdr.

Czerwona Świnia (ex tescudo)

Nico
Pułkownik

Podoba mi sie Twoj post :) , podpisuje sie pod nim.

slowik
Major

Cytat:
Załóżmy, że wybory prezydenckie wygra Kaczyński. Ciekawe komu pierwszemu się wypsnie "to nie mój prezydent".
I ciekawe ilu będzie zbierać się do wyjazdu. (Czy aby niektórzy już tego nie zapowiadali?).

Nie ma moj czy twoj, a nasz ;)
Kto musi czy chce to wyjedzie. Jezeli ktos twierdzi ze wybrany prezydent Polski (obojetnie kim by on nie byl) nie jest jego prezydentem to jest to po prostu blad. Jestes obywatelem Polski, wiec prezydent Polski jest twoim prezydentem i koniec.

P.S a tak na marginesie to ja nawet nie moge powiedziec ze to "moj" prezydent ;)

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Nie 14 Sie, 2005   

Nico napisał/a:
Nieprzyznawanie sie do prezydenta to stara 'krzaklewska' logika plucia na wszystko co wywodzi sie z PRL. Ciekawe, ze ci wszyscy 'jedyni sluszni prawicowcy' nie oddadza swoich dyplomow naukowych, ktore zrobili w tymze PRLu, ktorego tak nie nawidza.

Użyłbym może słowa KRYTYKA. W demokracji jest to sposób wyrażania dezaprobaty dla daiałań osób lub organizacji. I taką to KRYTYKĘ stosował Krzaklewski. Zresztą wszyscy politycy jej używają.
A zresztą niech będzie jak chcesz. Niech sobie nienawidzą. Ja nie oddam dyplomu (bo go zrobiłem w III Rzeczypospolitej). Nikt mi nie dawał taryfy ulgowej jaką miał Kwaśniewski, który w porywie "niezależności" i oparach "wolności" NIE SKOŃCZYŁ STUDIÓW. NASZ (ups) PREZYDENT POLSKI ZWYCZAJNIE NAŁGAŁ W OŚWIADCZENIU.
Zresztą może tylko ćwiczył elastyczność w polityce?

Nico
Pułkownik

Nieskonczenie studiow i nałganie to malutka 'wpadka' przy tym co czynili prawicowi politycy :wink:

Wojpajek
Major

Tak zwłaszcza gdy chcę jak to się tu mówi reprezentować kraj i mówić w imieniu WSZYSTKICH Polaków....
Dziękuję bardzo :o

slowik
Major

chcesz niechcesz tak jest. Nawet jezeli zostalbym ja wybrany na prezydenta trza by bylo to zaakceptowac.. ;)

Nico
Pułkownik

Tak wlasnie upadala Polska kiedys, nie wybrali 'naszego' ? To Liberum Veto i szabelkami ich....dobrze, ze juz takiej anarchii nie ma, ale ta co jest tylko troche lepsza. Tylko rzady autorytarne! Vive l`Emepreur 8)

Odpowiedz do tematu