Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JESTEM NOWY, POMOCY! itd. itp....
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

- modyfikator zawsze działa po obliczeniu wstępnego stosunu sił, a więc po uzyskaniu ilorazu.

- że nie stoi z czołgami i innymi pojazdami

2. wystepowal w grze Charków, i Stalingrad jełsi mnie pamięć nie myli.

dan
Szeregowy

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

WZ napisał/a:

- że nie stoi z czołgami i innymi pojazdami

OK, czyli nie liczebność oddziałów, tylko i wyłącznie rodzaj i może być tych jednostek (piechota i piechota zmotoryzowana, oprócz gwardyjskich) dowolna ilość.

WZ napisał/a:

2. wystepowal w grze Charków, i Stalingrad jełsi mnie pamięć nie myli.

Dokładnie tak, dziś zakupiłem Stalingrad. Natomiast nie wiem tylko, czy niektórym jednostkom jest on przydzielony z automatu, czy też może gracz decyduje o tym kiedy położyć żeton, czy może efekt występuje w pewnych specyficznych warunkach. W instrukcji są opisane efekty (zakaz wycofywania się, ale brak problemów z zaopatrzeniem), ale nie mogłem znaleźć nic o tym skąd się bierze.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Masz opisane w rozstawieniu scenariusza, np. "Na Stalingrad" w okolicach Kałacza.

michol
Szeregowy

Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Witam wszystkich, ponieważ ostatnio zainteresował mnie front wschodni i system WB-95 postanowiłem poważnie zastanowić się na wyborem gry. Rozważam zakup jednego z następujących tytułów:

- Budziszyn 1945
- Bagration 1944 (TIS 25, 26)
- Wrocław 1945 (TIS 23)

Kryteria jakimi się kieruję:

- Ilość scenariuszy dostępnych od razu (bez kupowania dodatkowych numerów TIS-a) - im więcej tym lepiej :D
- Dostępność szybkich scenariuszy - czy w grze jest chociaż jeden scenariusz dający się rozegrać w miarę szybko (ok 4 godzin dla początkującego gracza)

Proszę o porady i z góry dziękuję za odzew :D

Fanatyk
Podpułkownik

Wrocław to scenariusz i bez gry z systemu (instrukcji) nie dasz rady zagrać. Mi sie podoba Budziszyn a z zachodniego frontu Ardeny - nie do zdarcia :)

michol
Szeregowy

Z zasadami nie byłoby problemów - mam już Ardeny więc instrukcja powinna pasować, natomiast chciałbym grę dotyczącą frontu wschodniego.

Kragdob
Major

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

michol napisał/a:
Z zasadami nie byłoby problemów - mam już Ardeny więc instrukcja powinna pasować, natomiast chciałbym grę dotyczącą frontu wschodniego.

Jeżeli chciałbyś kupić nową grę (w pudełku) to polecam Kursk - gra jest szybka i ciekawa.

Plusem jest najnowsza wersja przepisów.

nexus6
Szeregowy

Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Czy wszystkie gry w systemie W-39 mają sztancowane żetony?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 28 Lis, 2014   

tak, za wyjątkiem Suwalszczyzny

Khamul
St. sierżant

Pomorze też, od kilku miesięcy wycinam ;)
http://strategie23pal.tumblr.com/

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

a no tak :) przepraszam

nexus6
Szeregowy

A która z W-39 jest najbardziej udana, najlepiej zbalansowana (oprócz pomorza i suwalszczyzny - jakoś nie mam ochoty kleić)?

Khamul
St. sierżant

Ja bym polecał Bzurę.
http://strategie23pal.tumblr.com/

nexus6
Szeregowy

A jaka jest Mława?

Grisznak
Podporucznik

Czysto defensywna. Oparta o teren i umocnienia linia obrony i łatanie w niej dziur (I scenariusz) i próba odwrotu przy szybszym i silniejszym przeciwniku (II scenariusz).

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

dixie
St. sierżant

Właśnie Suwalszczyzna jest najlepiej zbalansowana. Poza scenariuszami z udzialem wojsk radzieckich, to siły są w zasadzie wyrównane, więc o zwycięstwie decyduje spryt, manewr i determinacja w przechytrzeniu przeciwnika. To bardzo dobra gra na początek, bo wojsk jest mało, samolotów i czołgów (prawie :razz: ) brak, teren urozmaicony a dylematów co, gdzie, czym i jak długo, jest pod dostatkiem.

To chyba jakiś znak czasu z tą niechęcią do wycinania żetonów. Moim zdaniem wygladają ładniej od sztancowanych (pod warunkiem, że tnie się gilotyną, albo Olfą, bo nożyczki, to pomyłka).

nexus6
Szeregowy

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Ile czasu trwa rozegranie każdego z 3 podstawowych scenariuszy z Bitwy 21 wieku ?

Radosław Kotowski
Podporucznik

Bartoszyce - 6 godzin
Basra - 4 godziny
Ukraina - tylko 2 godziny

wraz z przygotowaniem gry.

Zależy jak będzie wyglądała walka, im częściej będziesz grał tym szybciej będzie Ci szło.

Grisznak
Podporucznik

Trudno powiedzieć, bo w dużym stopniu zależy to od stopnia opanowania zasad. Scenariusze są one duże i długie, nie mają wielkiej ilości jednostek, natomiast same zasady potrafią spowolnić rozgrywkę, zwłaszcza, jeśli się dopiero zaczyna i co chwila zerka do książeczki. Przygotowuję od pewnego czasu kompleksowego player aida dla graczy, pewnie skończę gdy dostanę ostateczną wersję zasad, na razie jest wersja o walce: https://boardgamegeek.com/filepage/109570/licznik-punktow-zwyciestwa-i-skrot-zasad-walki Może to trochę pomóc przy pierwszych rozgrywkach.

Generalnie, najszybszy jest ukraiński, ale osobiście uważam, że jest mocno zachwiany na korzyść Rosjan. Polski jest najbardziej wyrównany i przez to dłuższy, bo tam cały czas coś się dzieje. Iracki ma najwięcej chyba jednostek i to czyni go dłuższym.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Grisznak
Podporucznik

EDIT:
Powinno być: "Scenariusze nie są duże i długie"

Odpowiedz do tematu