Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
15
Autor Wiadomość
Dezerter
St. szeregowy

Wysłany: Śro 19 Paź, 2005   

WZ napisał/a:
No na razie to nie za bardzo tych błędów wymieniliście
A z Waszego tekstu wynikało, ze będą miliony
Ja kiedyś umrę na zawał po waszych krytykach
Postaram się jeszcze bardziej popracować na błędami
tzn by ich nie było

WZ, diabeł tkwi w szczegółach. Patrząc, że są TiSy bez błędów w żetonach to w tym numerze jest sporo błędów. Widać, że możecie zrobić to dobrze, a takie „małe” błędy są mała łyżką dziegciu w wielkim dzbanie miody. Ale dziegć to dziegć. Niestety.

Gość

Ja chyba zacznę grać w B35.
Pierwszy scenariusz to Niszczyciel Zulu. :twisted:

Maedhros
Plutonowy

Nie rozumiem pytania... :oops:

Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Pią 21 Paź, 2005   

Skoro o żetonach już żeśmy sobie pogadali to jeszcze pokaże palcem mape. Szczególnie jeśli chodzi o numeracje jednego z górnych wierszy pól (co to tam sie stało??). Dobra wiem czepiam sie i można z tym żyć... ale niesmak zostaje :wink:
Dobra już sie nie będe czepiał bo mnie zdegradują...
Za to scenariusz z niszczycielem Zulu pierwsza klasa, fajny teren, ciekawe zadanie no i różnorodność wojsk ale to może specyfika operacji desantowych :D . W każdym razie mi się bardzo podoba, więcej takich scenariuszy.

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Wto 25 Paź, 2005   

A mnie/mi się podoba.
Mam pytanie bo już się gubię w tych wkładkach, żetonach itp. W scenariuszu 1946 504 bcz. to co: Tygryzy I czy II skąd; wermaht SS (chyba ss nie miało 504) i gdzie (TiS, BIIWŚ).

W każdym razie wielkie dzięki za ten scenariusz. Wygląda smakowicie. Wreszcie rozmiar dla mnie!

pozdrawiam i żądam (nie proszę) więcej!

Gość

Kiedryn napisał/a:
Skoro o żetonach już żeśmy sobie pogadali to jeszcze pokaże palcem mape. Szczególnie jeśli chodzi o numeracje jednego z górnych wierszy pól (co to tam sie stało??). Dobra wiem czepiam sie i można z tym żyć... ale niesmak zostaje :wink:
Dobra już sie nie będe czepiał bo mnie zdegradują...
Za to scenariusz z niszczycielem Zulu pierwsza klasa, fajny teren, ciekawe zadanie no i różnorodność wojsk ale to może specyfika operacji desantowych :D . W każdym razie mi się bardzo podoba, więcej takich scenariuszy.

Obiecałem Wojtkowi spec-scenariusz dla niszczyciela Zulu i zamierzam się z tego wywiązać.

m_kowal
Porucznik

Major Spokojny napisał/a:
A mnie/mi się podoba.
Mam pytanie bo już się gubię w tych wkładkach, żetonach itp. W scenariuszu 1946 504 bcz. to co: Tygryzy I czy II skąd; wermaht SS (chyba ss nie miało 504) i gdzie (TiS, BIIWŚ).

W każdym razie wielkie dzięki za ten scenariusz. Wygląda smakowicie. Wreszcie rozmiar dla mnie!

pozdrawiam i żądam (nie proszę) więcej!

Co do tego scenariusza to moim to wzialem jednostki o ile Pamietam z Arnhem.

Byly to tygrysy 5/4, 6 czyli chyba I.
Tak naprawde najwazniejsze jest lekkie wsparcie pancerne 3DPanc bez ktorej nie za bazo sa szanse na przebisice sie przez Korpusy Rosyjskie.
Jezeli to nie bylo jasne to postaram sie na przyszlosc o wieksza szczegolowosc przy takich konstrukcjach:)

PS.> co do malych, szybkich scenariuszy to ja rowniez takie lubie (zarowno grac jak i ukladac) wiec mozesz sie spodziewac kolejnych :D

dbj
Kapitan *

Wysłany: Śro 26 Paź, 2005   

Mapa jest okropna, te niebieskie powklejane wstążeczki imitujące małe rzeki i odstarszajace powklejane góry po prostu odpychają. Widać, że mapa robiona na szybko. Te góry nie pasują do map z III edycji b-35.
Panowie, to już wolę, żeby TiS wychodził 2 razy w roku, ale żeby było wszystko pożądnie zrobione.

Treść mapy jest bardzo ciekawa to jedyny jej plus, ale napewno ważny.

Nie wypowiadam się na temat tabel PS bo w każdym TiSie wychodzą przeróżne i nijak się mają do III edycji, a PS sztabów są wręcz niezgodne z instrukcją...

O błedach na żetonach już wczesniej koledzy pisali.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 26 Paź, 2005   

A mnie się jakoś te góry podobywują, ale oczywiście postaram się by następne namalował platik - będą na pewno łądniejsza
Albo wiem - dam pustynie i żadnej drogi , nawet morza nie dam :) nie będzie narzekania :)

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Czw 27 Paź, 2005   

Oki dzięki DBJ za info Tygrysach, Kumplowi z którym zamierzam grać i tak powiem że autor "kazał" mi wziąć królewskie i to z SS. Ale uczciwość jest najważniejsza. Pytanie zadałem.

Pozdrawiam

P.S. W Arnhem są chyba Tigry II

Miki
St. szeregowy

Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Od dziś jestem posiadaczem 15.
Miałem troszkę kłopotów z połapaniem się o co chodzi. Ale odkurzyłem stare gry Dragona (Ardeny, Kreta, Bzura) i jest OK. Zauważyłem kilka błędów, ale może być. Teraz czekam tylko na dostarczenie "Bitew II Wojny Światowej" i zaczynam rozgrywkę. Nie mogę się doczekać porównania przepisów z grami Dragona. Zobaczymy jak wypadnie.
Po cichu mam nadzieję, że zostanę zaskoczony pozytywnie.

Miki
St. szeregowy

Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

Ludzie nie wiem zbytnio gdzie jest błąd.
Czy przypadkiem w "Grossdeutschland" nie zabrakło 2 oddziałów?
Chodzi o II/104 i III/104. Ponad to brak jest na str.27 w tabeli opisu batalionu rozpoznania.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

II i III/104 wykreśl proszę z tabelki
Rozp - 5 4 3 2 1

kocur
St. szeregowy

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

To może jeszcze ja dołożę swoje trzy grosze. Żaden z pułków artylerii samobieżnej LWP nie walczył na SU-122. W razie problemów odnośnie wyposażenia wojsk pancernych LWP polecam książkę pana Magnuskiego pt. "Wozy bojowe LWP" (czy jakoś tak...).
Poza tym nie rozumiem dlaczego pułki artylerii 4 DP są w postaci jednego żetonu każdy, podczas gdy jak dotąd każda dywizja brytyjska miała po trzy dwudywizjonowe pułki artylerii lekkiej (a polskie dywizje PSZ były formowane wg etatów brytyjskich).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Rególarne jednostki ludowego wojska polskiego - stanisław komornicki WIh 1987, to apropo 122-ek
4 DP była jednsotką o usczuplonych stanach, dla tego scenariusza "skadrowałem" pułk artylrii, by pokazac jej "słabość" strukturalną

DT
Plutonowy

WZ napisał/a:
Rególarne jednostki ludowego wojska polskiego - stanisław komornicki WIh 1987, to apropo 122-ek
4 DP była jednsotką o usczuplonych stanach, dla tego scenariusza "skadrowałem" pułk artylrii, by pokazac jej "słabość" strukturalną

Kocur ma rację, jak zwykle pomyliłeś SU-122 z ISU-122 (to nie jest to samo), mylisz te "samochodki" od czasu II. edycji Bitew, pora już się nauczyć je odróżniać......

Wspomniana publikacja (a propos rażące błędy ortograficzne...) p. Komornickiego owszem podaje iż to działo (tzn. SU-122) było używane w LWP, tyle że w szkolnictwie (jak się nie mylę to mieliśmy ich 5 sztuk) używał ich m. in. 3 szkolny pułk czołgów......

Co do 4. Dywizji PSZ to wydaje mi sie że nalezało też uszczuplić Brygady piechoty, ale ciekawsza była by w planowanej formie jako 4. Dywizja Grenadierów Pancernych (tak, tak.... to jej nazwa w koncu 1944 roku), bo przecież mamy juz dwie klasyczne dywizje piechoty (u Andersa).

-T-34, Katiusza i stakan samogonu!!!!!

kozioł
St. sierżant

Cytat:
bo przecież mamy juz dwie klasyczne dywizje piechoty (u Andersa).

nie wszyscy :roll:
ale w takich przypadkach, no przynajmniej jeśli chodzi o naszych, to powinno się wydawać dwie wersje: taką jaka dywizja była naprawdę i taką jaka miała być do różnych fikcyjnych scenariuszy

DT
Plutonowy

WZ napisał/a:
No okej - dorobie Cromwelle, nie ma problemu
Skoro tak było
Tylko Jak mi ktoś powie , że tylu Cromweli nie było na całych wyspach brytyjskich wtedy - będe strzelał :)

Ale za nim dorobisz te Cromwelle to zajrzyj do książki J. Magnuskiego "Wozy bojowe PSZ 1940-1945" (chyba nie pomyliłem tytułu) wydanej przez Lampart w serii Ilustowana Encyklopedia Techniki Wojskowej - to jest najlepsze źródło (moja nie stety poszła w "obieg" i zaginęła bez wieści). Z tego co pamiętam to chyba tylko ten jeden pułk był na Cromwellach/Centaurach pozostałe dwa na Shermanach.....

DT
Plutonowy

kozioł napisał/a:
Cytat:
bo przecież mamy juz dwie klasyczne dywizje piechoty (u Andersa).

nie wszyscy :roll:
ale w takich przypadkach, no przynajmniej jeśli chodzi o naszych, to powinno się wydawać dwie wersje: taką jaka dywizja była naprawdę i taką jaka miała być do różnych fikcyjnych scenariuszy

Tak, masz rację, ale to można zrobić przez zmianę tylko niektórych zetonów.... A propos tu mogłaby powstać dywizja gen. Maczka według stanów z 1945 (gros dywizji na M4 z amerykanską 76-tką) wtedy można żetony które miała w czasie Falaise (a w grze są z okresu 1945 - np. artyleria plot)....

DT
Plutonowy

Bergman napisał/a:
ok, fajnie.

a myslałeś juz o problemie długich luf shermanów w 2 WDPanc?

To w sumie powazniejsz sprawa niz cromwelle w 16, bo akurat brygada pancerna dywizji brała udział w walkach.
te długolufowe shermany zaczeli dostawać od grudnia 44 bodajże.
No i niestety zamiast dla ułatwienia życia panom graczom w pełni uzbroic w nie jeden z pułków to wsadazali proporcjonalnie do wszystkich jednostek tak, że na 2 zwykłe przypadał jeden z długą.

Chyba trochę przesadziłeś... Był 1 Firefly na pluton, w jednej dywizji były w plutonach, a drugiej był samodzielny pluton na szczeblu kompanii, ale jak wcześniej pisałem wytrącono mi źródło z ręki i nie moge podać jak było w której.......

Odpowiedz do tematu