Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do moderatora
Autor Wiadomość
DN
Szeregowy

Wysłany: Sob 22 Maj, 2004   Do moderatora

Ten temat będzie przeznaczony na umieszczanie w tym wątku spraw kierowanych do moderatora. To ma być przede wszystkim wątek organizacyjny.

Proszę zamieszczać tutaj także wszystkie pojedyncze i incydentalne sprawy, które nie mają szans rozwinąć się w nowe wątki. Jeśli natomiast ktoś chciałby poruszyć nowe tematy, nie pasujące (pod względem tematyki) gdzie indziej, proszę założyć nowy wątek.

Proszę nie zakładać nowych wątków dublujących czy pokrywających się z wątkami już istniejącymi, jak również o nie zamieszczanie tych samych postów w różnych częściach forum i ogólnie o trzymanie się tematu wątku, w którym piszecie.

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Pią 08 Paź, 2004   

Witam.

Mając zaszczyt być pracownikiem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, zastanawiam się czy nie potrzebne byłoby wsparcie z zakresie mojego zawodu. Najwięcej mogę pomóc w sprawach naszego Września. Nie wiem na jakich mapach opieracie swoje opracowania. Mam nadzieję, że na przedwojennych, wojskowych mapach topograficznych. (100 i 300) Jeżeli nie to już mamy temat do rozmów, bo te mapy byłyby dostępne….
Dalej technologia wydania. Z tego co przyglądam się waszym mapom, to dostrzegam wiele działań „analogowych”. Czy ich przygotowaniem zajmuje się kartograf z wykorzystaniem technologii digitalizacji rastrów map analogowych?
Poza zaspokojeniem mojej ciekawości, deklaruję Geodezyjne wsparcie w zakresie pozyskiwania mapowych materiałów źródłowych i Ew. redakcji graficznej

Pozdrawiam

Inż. Geodeta Major Spokojny…

ANDRZEJ
Kadet

Wysłany: Śro 01 Gru, 2004   10 BKZmot (W39)

Czy kiedykolwiek, w jakiejś grze lub w TiS, zostały wydrukowane żetony 10 BKZmot (W39)?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 01 Gru, 2004   

Nawet na pewno było to bodajże w nr 5

ANDRZEJ
Kadet

Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

Dziękuję za wskazówki.
Żetony 10 BK Zmot. znalazłem (były w TiS nr 4). Mam w końcu moją ukochaną brygadę, tylko ta 121 kompania czołgów z ikoną TK psuje mi radość dnia. Bywają w TiS puste żetony, więc może kiedyś znalazłoby się miejsce na ślicznego Vickersa z nr 121?. Jeszcze jedno pytanie, jaki modyfikator ma artyleria tej brygady, bo żeton jest chyba jeszcze z przed reformy?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 04 Gru, 2004   

0,4

sqh
Plutonowy

Wysłany: Nie 12 Gru, 2004   

Major Spokojny napisał/a:
Nie wiem na jakich mapach opieracie swoje opracowania. Mam nadzieję, że na przedwojennych, wojskowych mapach topograficznych. (100 i 300)

(...)

Czy ich przygotowaniem zajmuje się kartograf z wykorzystaniem technologii digitalizacji rastrów map analogowych?

Dzięki postowi Sebastiana w wątku obok odszukałem Twój post :-)

Tak, mapy wrześniowe oparte są na 300, 100, a czasem nawet na 25 przedwojennych, ich przygotowaniem zajmuje się kartograf-amator i wykorzystuje w tym celu metodę digitalizacji map analogowych własnego autorstwa :-)

"Setek" przedwojennych posiadam - oczywiście głównie w postaci skanów - właściwie komplet. Brakuje mi głównie arkuszy zza granicy czeskiej i rosyjskiej, wydanych przez WIG oraz pojedynczych z terytorium Niemiec. Mam też dużo 25, głównie w postaci kserokopii, ale mapy te i tak były czarno-białe, głównie garnizonów i obszarów ufortyfikowanych. Ale nie ukrywam, może dąło by się uzupełnić jakieś braki? ;-)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 13 Gru, 2004   

To ja zapytam : co to jest dygitalizacja rastrów map nanalogowych? - uwaga jestem kartografem - teraz będzie :)

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005   

Mam prośbę do Towarzysza Moderatora:

właśnie powstały nam dwa tematy traktujące w sumie o tym samym:

http://taktykaistrategia....p?p=46490#46490
http://taktykaistrategia....opic.php?t=1478

Czy możnaby je poąłczyć albo jeden "wlac" w drugi i zamknąc?
Żeby nam się nie mieszało...
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Filing
Plutonowy

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Czy Warszawska Brygada Pancerno-motorowa została wydana tylko w TiSie z Linią Wisły czy może jeszcze gdzieś indziej ????

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Z linia Wisły

Filing
Plutonowy

Aha dzięki za odpowiedź

dixie
St. sierżant

Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

WZ napisał/a:
Z linia Wisły

A ja gapię się na te żetony z TiS nr 8 i tej Brygady nie widzę. Sama artyleria i dwa przerośnięte kajaki szkolne.
Może chodziło o Góry Świętokrzyskie (nr 7)?
BTW: na Allegro i eBay'u już dawno tego nie było. Za jakiś rok- dwa przydałoby się wznowienie ;)

Derenga
Chorąży

Wysłany: Śro 19 Sie, 2009   

Witam
Czy ktoś mógłby przesłac mi mailem zeskanowane scenariusze z rozstawieniem wojsk i tabelki wojsk do Gór Świętokrzyskich i Linii Wisły??
Udało mi się zdobyc mapy i żetony ale niestety bez TiS-ów. Mój mail: derenga@wp.pl

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Zauważyłem że bitwy z kampanii wrześniowej się kończą, po kampanii wrześniowej będą jakieś gry w tym systemie, czy sytem padnie :P

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Mają jeszcze wyjść trzy tytuły - o ile dobrze się orientuję - Kock, Tomaszów Lubelski, Lwów.
Jakiś czas zajmie pewnie dopracowywanie całości, np. pociągi pancerne - rozpisanie wszystkich dla obu stron i stworzenie zasad (tak myślę, skoro są w LOW).
Kolejna sprawa: kiedyś pojawiały się pomysły na jakieś dodatkowe przepisy używane dla całej Kampanii a pomijane w grze na pojedynczych mapach, taki zbiór reguł strategicznych.

Można utworzyć też sporo pół-historycznych scenariuszy dla wszystkich map, np.:
- dokończenie Kampanii Marcowej, która rozpoczęła się w 5 TiSie;
- dokończenie planu Porwita;
- rozgrywanie Kampanii początkowo historycznej ale z założeniem ofensywy na Zachodzie, wtedy Niemcy od określonego dnia cofają większość dywizji szybkich i część piechoty; jak się potoczy dalsza walka?
- granie całości z założeniem bardzo deszczowego lata - jedyna zmiana to drastyczne ograniczenie ruchliwości przez rzeki i bagna; jak to wpłynie na polską obronę?

Potem wyobrażam sobie wydanie reedycji całości (niech będą te kolorowe żetony;) ) z zebranymi regułami i poprawkami, wszystkimi scenariuszami, całość w dwóch wielkich pudłach.

No i wreszcie wtedy wydawanie kolejnych gier.
Pierwszą kwestią - czy robić Kresy Wschodnie i całą Armię Czerwoną? A jeśli robić, to można pograć w hipotetyczny "Plan W".

Teraz można wydawać gry z innych frontów, kiedyś na forum pojawiały się pomysły Ebro i Arras.

Wbrew pozorom gra się szybko nie skończy i jak się rozwlekłem wyżej, możliwości jakie daje W39 można rozwijać wiele wiele lat.

Odpowiedz do tematu