Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Waterloo 1815 - dyskusje strategiczne.
Autor Wiadomość
MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2005   

Zachowaj tę kostkę dla potomnych bo warta tego 8)

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2005   

A tak mam taką magiczną kostkę która w walce wręcz często zatrzymuje
się na 1 , podczas ostrzału na 6 :!: zadziwiające...
Ale ale już wkrótce będe mógł napisać tu kilka wniosków z gry...
już niedługo :twisted:

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

Ten opis to marzenie każdego grającego Francuzami :wink: Ale żeby gwardia, a potem Szkoci nie utrzymali czworoboków, no, no...

Winters
Plutonowy

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   

Kupiłem właśnie na Allegro Waterloo - niestey okazało się że w środku nie ma zasad - czy ktoś mógłby podesłać mi kserówkę lub skan? Z góry dziękuję .

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pon 28 Lis, 2005   

Instrukcję zznajdziesz na tej stronie http://www.mirage-hobby.c...by/plansze.html miłego grania :D

Malan
Kadet

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Instrukcja do "Waterloo 1815" faktycznie jest na stronie Mirage Hobby, tylko że bez niezbędnej tabelki REZULTATY WALKI. Kto wie gdzie znaleźć tę tabelę?

Freki
Kadet

Wysłany: Nie 12 Paź, 2008   

Witam wszystkich.
Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu:
czy zostały wydane jakieś oficjalne poprawki do gry Waterloo 1815 ? Jeśli tak to gdzie je znaleźć.

prosio
Szeregowy

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

hmm tak fajnie sobie piszecie ze az mam ochote sobie zagrac

przypomniala mi sie jedna gra, bardzo ciekawa, gralismy w 4 osoby, ja z bratem bylismy anglikami, gralem prawym skrzydlem (Hill i Wilhelm), brat mial Pictona, wspanialomyslnie oddalem mu jeszcze dwie brygady niderlandzkie te co stoja na skraju (pozniej okazaly sie kluczowe dla wyniku rozgrywki) i praktycznie cala jazde, jako ze utrzymanie skrzydla pictona to absolutne byc albo nie byc dla anglikow, a po stronie Hougomont to w sumie nie ma nic ciekawego,
przeciwnicy postanowili zastosowac manewr oskrzydlajacy uderzajac pratkycznie calymi silami na nasze skrzydla natomiast w centrum ograniczyli sie tylko do zdobycia La Haye Sainte i hougomont i nie atakowali dalej, podzielili po rowno gwardie i korpus Lobau i takze rzucili do atakow na skrzydla wraz z ogromnymi masami kawalerii,
jako ze w centrum sie nic nie dzialo na planszy toczyly sie jakby 2 odrebne bitwy, ja postanowilem nie czekac na francuzow i ruszylem swoimi by spotkac glowne sily przeciwnika na ubitej ziemi w okolicach miasteczka Pospol na zachodzie, doszlo tam do krwawego starcia, ktore raczej przegralem, ale francuz byl tak wykonczony ze nie mial potem juz sil zeby ruszyc dalej za hougomont, mojego skrzydla bronily jednostki z brunszwiku reszta byla w stanie U zreszta podobnie bylo u mojego przeciwnika, w koncowce (tj ok 10-12 etapu bo tyle tylko zagralismy) to juz prawie nic nie robilismy bo wiekszosc oddzialow byla U, straszna rzez byla, w sumie to ta walka nie miala wiekszego znaczenia jedynie tylko ze udalo mi sie zwiazac walka polowe gwardii,
jednostki ktore udalo mi sie zebrac ze stanu ucieczki regularnie podsylalem do Pictona (brata) gdyz tam sytuacja byla nie za ciekawa, francuz wyparl niderlandczykow z farm i wsciekle uderzyl wszystkim co mial na waski pas miedzy wzgorzami a krancem planszy, tam wlasnie doszlo do kluczowego starcia jazdy francuskiej z dzielnymi holendrami i belgami przerzuconymi z mojego skrzydla, ktorzy byli ostatnia linia oporu, w decydujacym momencie gdy nawet szkoci pierzchali przed kawaleria (nie udaly sie czworoboki) niderlandczycy o moralach 2 sformowali czworoboki i odparli szarze - to byl swoja droga istny ciag niesamowitych rzutow kostka, fuks za fuksem , francuz nie mial czym poprawic, zalamal sie i zrezygnowal, skonczylismy ok 12 etapu, prusacy nawet nie zdazyli wejsc na mape, armia francuska byla rozbita, natomiast u nas linie trzymaly te biedne zielone i jasnoniebieskie zetony :) )

to byla chyba moja najciekawsza gra chociaz taka krotka, sam do dzisiaj sie dziwie ze udalo sie samymi anglikami bez prusakow wygrac,
kluczowym elementem byla tu chyba nasza wspolpraca z bratem i z drugiej strony kompletny brak wspoldzialania naszych przeciwnikow, przemyslanego planu ataku (co chwile sie klocili :) , rozdzielenie gwardii (wg mnie to zbrodnia:), brak poszanowania wlasnych zolnierzy (atakowali jak armia czerwona :) bez wzgledu na straty byle do przodu, to sie potem zemscilo,
no i oczywiscie niesmiertelna magiczna czarna kostka :) )
Każdy ma prawo wybrać źle...

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Pon 03 Sie, 2009   

Freki napisał/a:
Witam wszystkich.
czy zostały wydane jakieś oficjalne poprawki do gry Waterloo 1815 ? Jeśli tak to gdzie je znaleźć.

Był w Draggon Hobby dodatek z grupą Grouchy'ego.

Piotr Wodtke
Kapitan

Archanioł napisał/a:
Freki napisał/a:
Witam wszystkich.

Był w Draggon Hobby dodatek z grupą Grouchy'ego.

To chyba nawet nazywało się "Powrót Grouchy'ego".

Gość

Bo Łoturlu to fajna i emocjonująca gra, choć momentami niehistoryczna.

Np. co do stosów (możliwości mieszania gwardzistów brytyjskich z Niderlandczykami), bądź używania przez Brytyjczyków kolumn do ataków wręcz).

Gość

Cytat:
Np. co do stosów (możliwości mieszania gwardzistów brytyjskich z Niderlandczykami),

To chyba najmniejszy problem do naprawienia - zakaz trzymania na stosie jednostek różnych narodowości i/lub różnych korpusów ( w wypadku Francuzów). Pytanie jednak o sens - w końcu w walce często nie patrzono że gwardzisci walcza ramie w ramie z piechota niderlandzka...

Gość

Zakaz tworzenia stosów przez jednostki z różnych korpusów obowiązuje.
Gwardii nie mieszano z innymi korpusami - nie bez przyczyny np. w armii carskiej gwardia nie była częścią wojsk liniowych.

Gość

Natomiast w Łoturlu gwardia brytyjska działa w jednym korpusie z dywizją niderlandzką czy też belgijską (bo już nie pamiętam). Wystarczyłby np. zakaz formowania stosów przez wojska z różnych brygad. Bo dywizje nie są w grze specjalnie oznaczone.

Archanioł
Podpułkownik

Brytyjskie nie są. Ale nie byłbym takim purystą jesli idzie o gwardzistów. To co się tyczy rosjan nie musi Brytoli.

Odpowiedz do tematu