Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleść chętnych do grier planszowych w okolicy ?
Autor Wiadomość
Klakier
Kadet

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006   

Pułkowniku Gladky wielkie dzięki za odp.
Czytam sobie całe forum i niestety widzę, że wiele tematów kończy się już nawet kilka miesięcy wstecz ale twoja stosunkowo szybka odp. napawa optymizmem, że jednak ktoś jeszcze czuwa.
Mam jeszcze jedno małe pytanko - czy jest gdzieś (najlepiej w sieci lub poprzez mail) jakieś kompendium wiedzy o dodatkach do gier planszowych szczegółnie o autorskich projektach. Może ktoś tworzy własne przepisy do różnych gier (lub gry i je gdzieś na forum publikuje.) No i w końcu czy instrukcje do gier są gdzieś tu umieszczane (szczególnie te pozwoliłby na zapoznanie się z mechaniką gier i próbę wyboru najodpowiedniejszego dla siebie systemu i gry)

Pozdrawiam
Klakier

Gladky
Kapitan

Niektóre tematy po prostu przestały interesować forumowiczów, stąd dyskusja w nich zamiera. Zresztą wakacyjny czas nie sprzyja pisaniu na forum, a raczej wypoczynkowi.

Co do informacji dotyczących gier i dodatków do nich, najlepiej patrzec na forum w działach dotyczących poszczególnych okresów historycznych lub na stronie
www.taktykaistrategia.pl

Przepisy są dostępne tylko z grami, więc z internetu ich raczej nie ściągniesz. W dziale dla początkujących graczy możesz poczytać dyskusje, które na pewno pomogą Ci wybrać system na dobry początek.

Pozdrawiam
Gładki

preclo
Kapitan

Witam kolejnego "syna marnotrawnego" :)
Również jak Gladky polecam przede wszystkim Areckiego i Espadę. Do tego Piechura i Wojpajka.

Poza tym taki mały apel na przyszłość dla wszystkich przychodzących http://www.taktykaistrate...opic.php?t=1922

A ten temat niech będzie poświęcony bardziej kwestii "jak zarazić ludzi z okolicy" lub "gdzie propagować nasze hobby", bo mniej więcej chyba taka idea przyświecała Muratowi gdy zakładał ten temat.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Klakier
Kadet

Kupiłem dziś sobie 18 numer TiS, spodobał mi się mimo, że jest w nim tylko 1 ( słownie: jeden :x ) artykół poświęcony okresom mi bliższym czyli np. średniowieczu (dominuje ostro IIWŚ). Są tam mapki i scenariusze i wszytko ładnie tylko, że nie wiadomo na jakich zasadach rozgrywac te scenariusze z nr.18 np. antwerpia 1945 sa żetoniki i ładna mapka a zasady skąd wziąść ?

Poczytalem już trochę forum (ale wszystkiego w jeden dzień nie dam rady :D ) i coś mi się wydaje, że będę musiał kupić Bitwy II WŚ 1942-1945 czy podążam dobrym tropem ?
A jaką grę powinienem kupić żeby poznać zasady okresu napoleońskieg ?

Klakier

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Antwerpia jest rozwinięciem gry ARDENY

Gladky
Kapitan

Klakier napisał/a:
Kupiłem dziś sobie 18 numer TiS, spodobał mi się mimo, że jest w nim tylko 1 ( słownie: jeden :x ) artykół poświęcony okresom mi bliższym czyli np. średniowieczu (dominuje ostro IIWŚ). Są tam mapki i scenariusze i wszytko ładnie tylko, że nie wiadomo na jakich zasadach rozgrywac te scenariusze z nr.18 np. antwerpia 1945 sa żetoniki i ładna mapka a zasady skąd wziąść ?

Poczytalem już trochę forum (ale wszystkiego w jeden dzień nie dam rady :D ) i coś mi się wydaje, że będę musiał kupić Bitwy II WŚ 1942-1945 czy podążam dobrym tropem ?
A jaką grę powinienem kupić żeby poznać zasady okresu napoleońskieg ?

Klakier

Dokładnie.

Antwerpia jest rozwinięciem Arden 1944

Jeśli chcesz zapoznac się z dawnym systemem napoleońskim, to trzeba zaopatrzyć się w "Waterloo".
Oprócz tego w skali operacyjnej ukazał się kiedyś "Napoleon"
Natomiast wedle zapowiedzi z forum i czasopisma niedługo powinien się ukazać nowy system napoleoński.

PS.: B-35 jest dużo trudniejszym systemem.

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Śro 11 Paź, 2006   

Szukam chetnych do zagrania okolice Bielska-Białej w miare wolnego czasu.

Pozdrawiam.

P.S. A moze uda sie kiedys zorganizowac na Slasku cos na ksztalt armagedonu? Byliby chetni?

Grzegorz
Chorąży

Wysłany: Śro 11 Paź, 2006   

Tomas'u otsylam do -> http://taktykaistrategia....opic.php?t=1955 to tak w ramach Slaskiego Armagedonu.

Przemo
Kadet

Wysłany: Czw 12 Paź, 2006   

Witam ja jestem z Bielska,niestety studiuję w Olsztynie.
Jednak od czasu do czasu pojawiam się w B-B i wtedy byłbym chętny.

jaacek777
Kapral

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Mam taką małą rozterkę. Od miesiąca mój kumpel znalazł tylko dwie godziny na zagranie ze mną(objaśnienie zasad) i właściwie na tym się skończyło. Podobno że cały czas czasu nie ma :roll: . I tak moja mama litując się nade mną że nie mam z kim grac , zaoferowała że ze mną będzie grać. No i tak mam dylemat: Czy dalej czekać na kumpla co całe wakacje chyba nie będzie mieć czasu.... , czy może nauczyć w to grać matkę? Co radzicie , bo nie wiem czy jest sens grać z kimś kto się tym nie interesuje.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Nie ma problemu, jelsi mam chce grać, to może być to całkiem ciekawe,

jaacek777
Kapral

No w sumie racja. Jeśli będzie sie grać cały czas samemu to chyba w końcu mi się to znudzi.

maciunia
Podporucznik

Załuż klub planszówkowy w swoim mieście, a będziesz miał z kim grać. Wbrew pozorom to prosta sprawa.

Sirias
Porucznik

Lepiej najpierw się dowiedzieć czy jakis dom kultury w okolicy lub szkoła czegos takiego nie prowadzi.

jaacek777
Kapral

Dom kultury to ja mam 50 metrów od domu więc z tym problemu nie będzie :D

Odpowiedz do tematu