Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyplomacja polska przed 1939 rokiem
Autor Wiadomość
Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Pon 25 Maj, 2009   

Dobrze mu tak, bo niemerytoryczny był :D

Sirias
Porucznik

Nietoperz napisał/a:
Dobrze mu tak, bo niemerytoryczny był :D

Tak. A teraz wszystkie posty są merytoryczne, wyczerpujące oraz w pełni zgodne z tematem dyskusji :wink: .

A tak serio, czy jest sens nadal trzymać takiego inwalidę, jak ten temat na forum? :)

Sirias
Porucznik

Bartek napisał/a:

Jeżeli masz JAKIEKOLWIEK wątpliwości dotyczące merytoryczności postów w tym temacie to zaraz sam zostaniesz inwalidą :D

Za rentę ciężko wyżyć... :) . Więc NIE, NIE MAM NAJMNIEJSZEJ wątpliwości co do merytoryczności postów w tym temacie :wink: (ze szczególnym uwzględnieniem moich postów :lol: ).

PS. Aby uniknąć nieporozumień oświadczam, że nie mam wątpliości, nie miałem i nie zamierzam mieć w jakimkolwiek względzie dotyczącym tego tematu :lol: . Ja zwyczajnie mam pewność 8) :lol:
Ostatnio zmieniony przez Sirias Wto 26 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Tomasz Kornaszewski
Plutonowy

Żeście dali czadu.

Jestem niepocieszony :(

Ale ja tu jeszcze wrócę :twisted:

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Temat był jak najbardziej merytoryczny, tylko trzeaba pilnować, aby nie wychodzić poza zakres czasowy tematu :lol: Ja cały czas nie wiem dlaczego sojusz z Czechosłowacją był realny ale go nie było. :twisted:

Tomasz Kornaszewski
Plutonowy

Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Nie o to chodzi czy sojusz był realny, czy nie. Chodzi o to: co taki ewentualny sojusz by dał Polsce i czy jakieś kroki były podejmowane z którejkolwiek ze stron.
Takie samo pytanie można postawić o sojusz z Niemcami.

Tu nie chodzi o przekonania, a dokumenty. Dlatego w starym temacie prosiłem o pomoc w grzebaniu w dokumentach.

Z dokumentów które mam to jakiekolwiek działania dyplomatyczne pomiędzy ZSRR a Niemcami zaczynaja się po kwietniu 1939. Inicjatywa wyszła ze strony ZSRR i chodziło o utrzymanie dostaw sprzetu produkowanego w Skodzie. Niemcy uczepili się tego kurczowo i dalej już poszło. Oczywiście ciut wcześniej była mowa Stalina.

A wcześniej, moim zdaniem, była przestrzeń na różne sojusze i układy. I to miało być tematem - czy coś się działo, a nie czy coś się mogło dziać.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 27 Maj, 2009   

No nie! To sie kompletnie nie rozumiemy.
Cytat:
co taki ewentualny sojusz by dał Polsce
- tutaj chyba wszyscy sie zgadzali, ze gdyby tylko Czesi mieli odwagę i się ruszyli gdyby co - to taki sojusz bardzo by nam pomógł. (Umocnienia mieli super!)
Cytat:
i czy jakieś kroki były podejmowane z którejkolwiek ze stron.
- jakieś kroki były czynione o różnym natężeniu (były też cytowane w poprzednim temacie, który uległ dezintegracji.) Wnioski były takie, że Polacy stwierdzili, że nie jest to realne (m.in. ja tak twierdzilem), albo, że Polacy tego nie chcieli (Beck), ale było realne (m.in. Maciunia).

A więc spór dotyczył realności a nie czy wogóle taki sojusz byłby korzystny ? Na pytanie czy fajnie byłoby mieć AKTYWNY sojusz z Czechosłowacją przed 1939 - ja też odpowiadam, że tak. Tyle, że moim zdaniem było to nierealne.

Odpowiedz do tematu