Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa 1656
Autor Wiadomość
GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

[nie ma takiego adresu]

Masz korab oob do Warszawy , dośc dobre moim zdaniem :) .

Korab
Podporucznik

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

maciunia napisał/a:
Dziesiątki graczy w Waterlo? Chyba dziesiątki lat temu...
Panowie, interesujecie się XVII w. w naszej Pomrocznej, pomyślcie o jakiejś grze gdzie będzie można rozegrać cały potop albo powstanie chmiela ale w skali strategicznej i bez setek żetoników chorągwi czy innych znaczników! Gry wojenne to nie tylko taktyka, to także strategia.

niby tak ale nie do konca :D
Ja nie czuje sie na silach wymyslac zlozona gre strategiczna z bitwami w skali taktycznej(nie sadze ze interesuja Cie bitwy gdzie tylko rzuca sie kostkami a operacje prowadzi na cyferkach...a gdzie manewry??)...
Jezeli podejmiesz sie takiego zadania to chetnie Ci pomoge w kwestiach taktycznych :!:

Korab
Podporucznik

GOKERSONOW napisał/a:
[nie ma takiego adresu]

Masz korab oob do Warszawy , dośc dobre moim zdaniem :) .

napisz jeszcze raz ten post po przez literowke wogole nie moge zrozumiec sensu :oops:

maciunia
Podporucznik

Korab napisał/a:

Ja nie czuje sie na silach wymyslac zlozona gre strategiczna z bitwami w skali taktycznej(nie sadze ze interesuja Cie bitwy gdzie tylko rzuca sie kostkami a operacje prowadzi na cyferkach...a gdzie manewry??)...
Jezeli podejmiesz sie takiego zadania to chetnie Ci pomoge w kwestiach taktycznych :!:

O grze strategicznej z bitwami w skali taktycznej jest chyba wątek na forum w dziale starożytności. O ile pamietam, wnioski z tamtej dyskusji są takie, że albo gra taktyczna, albo gra stategiczna, gdyż połączenie jednego z drugim (a raczej wtłoczenie elementu taktycznych bitew do dużej strategii) daje niegrywalnego molocha.
Natamiost "rzuty kostkami i operacje na cyferkach" masz choćby w Gruwaldzie tylko że przy kilkakrotnie większej liczbie żetonów. Z tego co piszesz wnioskuję, że w grę w skali strategicznej nie grałeś. Manewr armią nie rózni się o manewru chorągwią :wink:
Dziekuję za ewentualną pomoc, ale mamy w kraju tylu autorów i kilku wydawców, że powinni beze mnie coś wykroić w temacie gry wojennej w skali strategicznej okresu średniowiecza czy nowożytności.

Korab
Podporucznik

Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

maciunia napisał/a:

O grze strategicznej z bitwami w skali taktycznej jest chyba wątek na forum w dziale starożytności. O ile pamietam, wnioski z tamtej dyskusji są takie, że albo gra taktyczna, albo gra stategiczna, gdyż połączenie jednego z drugim (a raczej wtłoczenie elementu taktycznych bitew do dużej strategii) daje niegrywalnego molocha.
Natamiost "rzuty kostkami i operacje na cyferkach" masz choćby w Gruwaldzie tylko że przy kilkakrotnie większej liczbie żetonów. Z tego co piszesz wnioskuję, że w grę w skali strategicznej nie grałeś. Manewr armią nie rózni się o manewru chorągwią :wink:
Dziekuję za ewentualną pomoc, ale mamy w kraju tylu autorów i kilku wydawców, że powinni beze mnie coś wykroić w temacie gry wojennej w skali strategicznej okresu średniowiecza czy nowożytności.

no nie wiem jakie mamy operacje na cyferkach w Grunwaldzie :?: :?:
Z gier strategicznych gralem tylko w Peryklesa...Tam sie chodzilo armiami a bitwa byla na dwoch skrawkach papieru(nieduzego rozmiaru)...
Rozgrywka byla bardzo ciekawa ze wzgledu na finansowa strone jak i zdobywanie miast...jezeli chodzi o bitwe to byly to slupy cyferek a wygrana mozna bylo osiagnac przez (oczywiscie przy takich samych silach przeciwnikow)przelamanie skrzydla co konczylo sie odwrotem (najczesciej)calej armii przeciwnika(o ile on rowniez nie przelamal skrzydla).

Ja osobiscie nie mam nic do cyfr (bo swiat zapisany jest w cyfrach;parafrazujac:na poczatku byla cyfra a cyfra byla u Boga etc.),
zawsze stosunki obliczalem w pamieci czym doprowadzalem do irytacjii moich oponentow uzywajacych kalkulatorow...

Odpowiedz do tematu