Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PLANSZA do gry - Wasze uwagi, opinie
Autor Wiadomość
Wizun
Kapral

Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   PLANSZA do gry - Wasze uwagi, opinie

Ciekawi mnie temat plansz do gry - jak uważacie które z wydanych były najlepsze - odnoszę się tu absolutnie do wszelkich aspektów planszy - od grafiki, po papier. tak wiec grubość heksów, wielkość heksów, kolor, użycie textur. Jakie są wasze opinie ?
i jedno ważne pytanie - jakie plansze uważacie za optymalnie duże a jakie za niedopuszczalnie duże - czy plansza o wymiarach 170x120 cm jest zbyt duża? a może 130x110 cm ?? z jakimi planszami wy się spotkaliście ?
Acha no i tu kluczowe pytanie - czy rozgrywacie partię siedząc na podłodze czy przy stole?

Sirias
Porucznik

Wysłany: Śro 19 Gru, 2007   

Mapy mniejsze to zazwyczaj szybsza rozgrywka. Jeśli masz przeciwników nie-ortodoksów strategicznych to lepiej grać na stole bo inaczej morale szybko pada :)

Wizun
Kapral

A jaka jest maksymalna dopuszczalna przez was wielkość mapy ??
Ostatnio zmieniony przez Wizun Nie 26 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

Fanti
Plutonowy

Według mnie maksymalna wielkość mapy przy której można całą rozgrywkę przesiedzieć to 120x80 cm. Jeśli się usiądzie przy dłuższym boku to bez proglemu można dosięgnąć ręką do każdego miejsca mapy.
Marzą mi się mapy wykonane z kartonu grubości żetonów. Można by grać przy otwartym oknie i nie martwić się że zefirek podniesie krawędź mamy i przestawi jednostki o kilka kilometrów. O cenie gry z taką planszą wolę nie myśleć.

Gość

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007   

Fanti: kilka gier z takimi planszami juz widzialem; m.in Hannibala jednego z zachodnich wydawnictw gdzie plansza sklada sie z osmiu sztywnych czesci skladanych razem jak puzzle (na zaczepy), prezentuje sie znakomicie a i cena od innych zachodnich gier nie odbiega zbytnio. Efekt - piekny.

Fanti
Plutonowy

Mam pytanie do wydawczy. Czy jest możliwość wydania gier "Taktyki i Strategii" na planszach tak jak podał w opisie Profes79 ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

możemy stosowac dokłądnie te same warianty plansz, nie ma problemu, ale i te same warianty cen, z tym te nie będzie problemów.
Nie wiem o jakiej grze panowie mówicie, ale prawdopodobnie, żetony na niej są o wiele większe od naszych 15 mm, dlatego też nei ma z nimi problemów na planszach zlożonych z małych kwadracików.
Ale generalnie jest to mozliwe.

rypley
Kadet

Wysłany: Czw 13 Mar, 2008   

ja sobie plansze podklejam 2mm kartonem modelarskim. Jak się trochę postarać całkiem ładnie to wygląda. Ciężko później z mapą do kolegi iść, ale plansza sztywna, równa i co nieco waży. Łatwo też taką ze stołu np. na szafę wrzucić...

Fanti
Plutonowy

Wysłany: Czw 13 Mar, 2008   

Dzięki za radę rypley. Nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak 2mm karton modelarski, gdzie coś takiego można dostać.
Jeśli się podklei planszę dwoma kawałkami z małą przerwą między nimi można ją wtedy bez proglemu złożyć na pół (do środka mapa na zewnątrz karton).
Sam do tej pory sklejałem większe mapy za pomocą taśmy samoprzylepnej dwustronnej. Jest to lepsze rozwiązanie niż sklejenie mapy taśmą po wierzchu (wytrzymajsze i nie widać miejsca łączenia).

rypley
Kadet

Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   

na allegro masz tego trochę. są nawet 3 mm ale mi się wydają za grube i zbyt ciężkie...

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008   

znacie moze jakies programy do robienia zetonow i map bo planuje zrobic gre a efektami chcialbym sie pochwalic na forum :D

Hugstyggr
Podporucznik

Photoshop? :P

GOKERSONOW
Chorąży

a jakas tansza wersja niz photoshop

Sirias
Porucznik

GOKERSONOW napisał/a:
a jakas tansza wersja niz photoshop

GIMP? Do plansz się nadaje, szczególnie jak nanosisz siatkę na gotowy podkład... a darmowy jest.

Fanti
Plutonowy

Są darmowe programy do grafiki np. Gimp, Paint.NET. Chociaż do tworzenia równych boków żetonów to bardziej by się nadawał program do grafiki wektorowej np. Inkscape, też darmowy. W grafice wektorowej nie uda się uzyskać ładnych przejść tonalnych, ale do żetonów wystarczy.

Odpowiedz do tematu