Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hipotetyczna inwazja aliantów na Bałkanach?
Autor Wiadomość
radek1605
Kadet

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   Hipotetyczna inwazja aliantów na Bałkanach?

witam czytam te forum od jakiegos czasu no i postanowiłem sie spytać tutaj czy możliwe by było oprócz typowo historycznych kampanii, takie hipotetyczne? Tzn co mam na mysli... Np wydanie w gazetce taktyki i strategi i jakiegoś dodatku np scenariuszy dodatkowych hipotetycznych jednostek polskich które kiedyś powstały ale zostały zdezorganizowane przez naszych "sojuszników". Bardzo dużo ich było przeciez choćby Korpus Polski w Szkocji i przedwuidywane dwie dywizje pancerne itd. (Pisze z pamieci nie pamietam dokładnie). :) O co mi chodzi... A o to że jestem pasjonatem taktyki i strategi szczególnie drugiej wojny i jako politolog i z zamiłowania historyk chciałbym chociaz w grze sprawdzic co by było gdyby nasze jednostki na zachodzie nie były podzielone no i ze inwazja nie we Francji tylko na Bałkanach. Oczywiście zdaje sobie sprawe że zaraz bedą opinie negatywne na ten temat z powodu choćby zaopatrznia i transportu. Moim zdaniem dali by rade jakby chcieli i nie górowały tylko interesy naszych sojuszników. Patriotą jestem i moim zdaniem ku pokrzepieniu sers nie tylko dla mnie powinna być taka seria fantazy . A gdyby ruskie meczyli sie i wykrwawiali sie na froncie wschodnim razem z niemcami. Niemieckie głupie błedy nie zdarzyły sie. Inwazja na Bałkanach. 300 tysiecy Jugosławian jako osłona inwazji to tak jakby zrzucic tam 10 dywizji spadochronowych we Francji. Bardzo krótka droga do Polski i Berlina. Zadnej zimnej wojny. Zadnego desantu we Włoszech(czyli wykrwawianie sie aliantów). Taka tam moja fantazja ale wielu narodom by na tym zależało. Perspektywa walk w małopolsce z dywizjami SS przez oddziały maczka w sile Armii to piekna sprawa no i jaka nieprzewidywalna al moim zdaniem grywalana by była. :P Co wy na to zeby nie pisac wszystkiego co amm na mysli koncze na tym a jesli was to zainteresuje to prosze moze sie temat rozwinie nie tylko na ten temat. :D Szczerze jesli miałbym szanse wydwac takie gry to chetnie bym coś takiego wydał no ale myśle moze o tym tylko ja....

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Ależ my właśnie tak robimy, trwa nawet wielka dyskusja "hipotetycznie czy historycznie". W swoim czasie wydaliśmy cały II korpus polski we Włoszech i polski korpus ze Szkocji, działamy dokładnie tak jak Pan napisał, sami staramy się brać pod uwagę rozwiązania hipotetyczne.
Pokazanie Balkonów to jednak inna skala. System strategiczny (dywizyjno korpuśny) dla II wojny jest w powijakach, ale może kiedyś ujrzy światło dzienne.

radek1605
Kadet

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

WZ napisał/a:
Ależ my właśnie tak robimy, trwa nawet wielka dyskusja "hipotetycznie czy historycznie". W swoim czasie wydaliśmy cały II korpus polski we Włoszech i polski korpus ze Szkocji, działamy dokładnie tak jak Pan napisał, sami staramy się brać pod uwagę rozwiązania hipotetyczne.
Pokazanie Balkonów to jednak inna skala. System strategiczny (dywizyjno korpuśny) dla II wojny jest w powijakach, ale może kiedyś ujrzy światło dzienne.

dzieki za odpowiedz. No to pięknie a są te numery jeszcze w sprzedazy? :( Tzn czy gdzies w archiwach a jak nie to prosiłbym o namiary które i z którego roku. Wiadomo całych bałkanów itd w morde trzeba bylo by miec stół wielkości parkietu do siatkówki. :) Chodziło mi bardziej o dodatki a mapy to juz raczej z kampanii wrzesniowych widzialem ze sa w gazetach inne mapy. Dałoby rade np Wyzwolnie stolicy wraz z AK. Na czas kto pierwszy zajmie stolice naszą Lud Radziecki czy Alianci zachodni bo oczywiscie sami byśmy Polski nie dali rady oswobodzić. Myśle że np zrobinie czegoś takiego np na jakis zawodach i tym samym sprawdzenie czy by się to przyjeło i wydawac moze cała gre... :D Takie zawody o "Wyzwolenie Kraju Gdyby" Zawsze to jakaś nowość. A gdzie na forum o tym piszecie dopiero wszystko zaczynam czytać, a nie chce postów tu nadużywać.. :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

http://www.taktykaistrate...topic.php?t=506
Tu jest dyskusja
Dysponujemy wsztkiminumerami TiS za wyjątkiem nr 7 i 8
5 jest na ukończeniu

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Przy bałkanach, nawet hipotetycznych, zawsze oprócz mapy rodzi sie problem struktur AvNOJ.
- Porucznik

Zeka
Chorąży

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

Bergman napisał/a:
Przy bałkanach, nawet hipotetycznych, zawsze oprócz mapy rodzi sie problem struktur AvNOJ.

Raczej NOVJ i PO ;) Jakby co, ja mam to i owo:)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zrobiłbyś kiedyś taki spis tych jdnostek partyzanckich do TiS, byśmy zobaczyli jaka to była skala problemu na Bałkanach

Zeka
Chorąży

Mogę zrobić, nie ma problemu :) ... Jedynie będę potrzebował nieco czasu, jako że muszę się rozliczyć z jeszcze kilku innych rzeczy.

Odpowiedz do tematu