Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadanie 3 sezon 4
Autor Wiadomość
Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pią 21 Gru, 2007   

Zygfryd napisał/a:
Na jaki adres przysylac rozwiazania? Podany na stronie zadania@b-35.com nie dziala.

Korekta w KONTAKCIE zostala naniesiona. Spowodowane to bylo tym ze moja stara domena strony przestala byc aktywna, a tym samym jej konta mailowe również.

Wszystkie zmiany juz nanioslem jesli chodzi o KONTAKT ze mna.

Pozdrawiam i dzieki za info 8)

ziober80
Szeregowy

Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

Arku, na wszelki wypadek proszę o potwierdzenie otrzymania rozwiązania.

Pozdrawiam
Ziober

Arecki
Generał (moderator)

ziober80 napisał/a:
Arku, na wszelki wypadek proszę o potwierdzenie otrzymania rozwiązania.

Pozdrawiam
Ziober

Spokojnie, mam Twoje rozwiazanko. Wszystko gra :)

ziober80
Szeregowy

Ok, dzięki :) .
Przy okazji spokojnych i wesołych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku życzę wszystkim wojakom!

Ziober

PzKpfw II
Major

Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Co prawda pomysłu na zadanie 3 nie miałem,ale proszę Arku o potwierdzenie otrzymania mojego rozwiązania,bo nie byłem na forum od kilku dni i nie wiem,czy na właściwy adres wysłałem.Zauważyłem też,że nie przyszło potwierdzenie,więc może w kosmos poszło???Dzięki,pzdr.

Kragdob
Major

Z różnych przyczyn rezygnuję z uczestnictwa w zabawie. Dziękuję Arku za pomysł, który pochłonął tyle mojego czasu w ostatnich latach :)

Reszcie graczy życzę powodzenia i szczęścia w dalszych zadaniach.

PzKpfw II
Major

r1omen napisał/a:
Z różnych przyczyn rezygnuję z uczestnictwa w zabawie. Dziękuję Arku za pomysł, który pochłonął tyle mojego czasu w ostatnich latach :)

Reszcie graczy życzę powodzenia i szczęścia w dalszych zadaniach.
No co Ty,Roman?!?!Nawąchałeś się czego czy jak?Taki zawodnik jak Ty rezygnuje?Co Cię do tego skłoniło jeśli można wiedzieć?

preclo
Kapitan

Wysłany: Pią 28 Gru, 2007   

Widzę, że ten dzień nienajlepiej zapisze się w historii zadań.

Ja również chciałem ogłosić że rezygnuję z dalszego udziału w zadaniach.
Tylko i wyłącznie z powodów czasowych. :(
Z bólem serca bo jestem z zadaniami od samego początku, ale w momencie gdy mogę poświęcić na zadanie 2-3 godzinki w miesiącu i robić na odwal, wolę jednak nie odwalać fuszerki i zawieszam rękawice na kołku.

Inicjatywie nadal kibicuję, a zmiany i testowane rozwiązania będę śledził.
Dzięki Koledzy za walkę, dzięki Arku za poświęcony czas.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Sob 29 Gru, 2007   

To faktycznie czarny dzien byl w historii zadan. Dwóch bardzo zasluzonych dowodcow wycofalo sie z rywalizacji, szkoda :(
Mowi sie trudno gra sie dalej.

Wieksza szansa dla graczy mniej zasluzonych, choc mam nadzieje chlopaki, ze jeszcze od czasu do czasu szarpniecie sie na jakies zadanko.

Pozdrawiam i powodzenia w rezerwach 8)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

No i jeszcze Precel,słabo...Panowie,ja też mam kupę obowiązków i jakoś daję radę,nie zawsze może rozwiązania przeze mnie przesyłane są najwyższych lotów,ale zawsze są...Rywalizacja z Wami to przyjemność,może jeszcze się zastanowicie?Arku,czy możesz mi potwierdzić otrzymanie rozwiązania "trójki"?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

PzKpfw II napisał/a:
No i jeszcze Precel,słabo...Panowie,ja też mam kupę obowiązków i jakoś daję radę,nie zawsze może rozwiązania przeze mnie przesyłane są najwyższych lotów,ale zawsze są...Rywalizacja z Wami to przyjemność,może jeszcze się zastanowicie?Arku,czy możesz mi potwierdzić otrzymanie rozwiązania "trójki"?

Potwierdzam :)

W TYM MIEJSCU CHCIAŁEM ŻYCZYĆ WSZYSTKIM STRATEGOM TYM AKTYWNYM I TYM MNIEJ, ABY TEN NOWY ROK BYŁ DUŻO LEPSZY OD TEGO MIJAJĄCEGO. ŻYCZĘ DUŻO SZCZĘŚCIA (NIE TYLKO NAD PLANSZĄ), POMYŚLNOŚCI ORAZ NAJWAŻNIEJSZE ZDROWIA.

NIECH TEN NOWY ROK DA NAM TROCHĘ WIECEJ CZASU NA SPOTYKANIE SIĘ ORAZ NA WOJARZE PLANSZOWE.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANOWIE 8)

Eddie
Szeregowy

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

WIELKIE DZIEKI ARECKI!!! DLA CIEBIE I RESZTY MODEREATORÓW - SPEŁNIENIA MAŻEŃ ORAZ NIESPOŻYTEJ ILOŚCI POMYSŁÓW NA NOWE ZADANIA I CORAZ LEPSZE GRY!!!

Eddie
Szeregowy

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008   

Cześć Arku!
Czy wiadomo już kiedy możemy się spodziewać wyników z 3 zadania?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 31 Mar, 2008   

Oficjalne wyniki zadania 3 znajdują się na stronie.
Gratuluje Tomkowi zwycięstwa, a pozostałym za chęci i nadesłanie swoich rozwiązań.

Oto krótkie recenzje poszczególnych rozwiązań dowódców:

Nietoperz
Karta: brak.
Ogolnie byloby dobrze, gdybyś nie popełnił małego błędu. Dodam w tym miejscu, że wszystkie przepisy dobrze zrozumiałeś i interpretowałeś. Głownym celem gracza była próba przedarcia sie na dwóch odcinkach: przez Harvie (sukces gracza, ale z błedem-patrz niżej), oraz przez 702 (niepowodzenie przy 2:1). Plan polegał na przeprowadzeniu obu jednostek rozpoznawczych na pole F3, ale niestety z braku sukcesów jednostki te nie dotarły do wyzaczonych celów.Kontratak wykonałem na II/15 BAR niszcząc tą jednostkę. Zdobyłeś 1 pole BASTOGNE oraz miasteczko Harvie oraz zniszczyłeś II/319.
Błedy to:
- po WzM wolno mi sie wycofać po drodze, jeśli stałem w mieście lub miasteczku, zatem pole H4 wchodziło w gre (a to pokrzyżowało Ci dalsze poczynania 2 rozp),
- szkoda, ze nie przeczytales regulaminu w ktorym znajduja sie drobne bonusy dla Was tzn karty zdarzen i umiejetnosc dowódcza (nie użyłeś żadnej z tych możliwości).
Zniszczone oddziały: III/319.

Haidi
Karta: Panika.
Zadanie opierało sie na zniszczeniu 313art oraz 712. Pierwszy padł w fazie walki drugi WzM. Niestety pozostawiona zbyt słaba obrona na polu F4 (Pantera), nie pozwoliła na utrzymanie, aż 6 pól BASTOGNE. Kontratak został przeprowadzony II i III/319 na Pantere w WzM, a potem w fazie walki poprawka. W ten sposób zabrałem 2 pola BASTOGNE i skończyło sie na zdobytych 4 polach. Wynik zaliczam do średnich, gdyż obrona została zbyt rozdrobniona, a to pozwoliło mi na przedarcie się do BASTOGNE.
Zniszczone oddziały: 702, 313art.

Kisiel 1815
Zadanie zakladało przerwanie obrony w rejonie oddziału II/319, co powodowało otwarcie szybkiej drogi do serca BASTOGNE. Nastepnie wykonanie ataku na 313art i przesuniecie sie na kolejne pola miejskie BASTOGNE. Miasteczko Harvie zdobyte. Wynik taki sam jak M_Kowala, jednak artyleria byla lepiej chroniona i stad mniejsze straty, a tym samym lepsze EWB. Szkoda, ze bardziej nie kombinowales z kontratakami na 313art i p-panc. Moglo byc lepiej. Ogolnie zadanie zostalo poprawnie rozwiazane.
Zniszczone oddziały: II/319.

M_Kowal
Rozwiazanie podobne do Kisiela i Haidiego, ale bez błedu popełnionego przez Haidiego. Gracz swoją ofensywe poprowadził przez rejon oddziału 702, gdzie wykorzystując dezorganizacje 702 przedostał się w SK artylerii amerykańskiej i zniszczył ją w fazie walki. Kontrataków żadnych sensowynych nie było więc utrzymałem jedno pole BASTOGNE, a na jedno nałożyły sie Nasze strefy kontroli co spowodowało nie opanowanie terenu przez Michała. Słabsze EWB spowodowane jest utratą PS-ów w artylerii niemieckiej, która była całkowicie odsłonięta i została zaatakowana (I/74 w walce normalnej).
Zniszczone oddziały: 313art.

Student
Rozwiazanie bardzo podobne do Kisiela (WzM i walka normalna z II/319), jednak gorsze wykonanie tzn ustawienie sie w obronie, a co za tym idzie mniejsza liczba opanowanych pól miejskich BASTOGNE. Kiepska koordynacja działań na inne jednostki. Wynik słaby, ale jak sam pisałeś cudów po swoim zadaniu nie oczekujesz to też ich nie ma.
Zniszczone oddziały: II/319.

Zygfryd
Ciekawe rozwiązanie.
Zabrakło zablokowania moich oddziałów II/319 i III/319.
Adam wykonał OR na 702 swoim oddziałem 2 rozp. Następnie wykonał WzM na 313art sformowaną chwilę wcześniej KG (I/3 PzR, II/PzR i 38mot). W ataku tym zniszczył artylerie, a w pościgu podszedł do p-panca. W fazie walki wykorzystal karte Panika na p-panca i ten zostal zniszczony. Poscig Pz4 wykonał do St.Etiene, 38mot na D2, a Panterą na F2. Drugi atak wykonał na Harvie zdobywając miasteczko. Niestety moje oodziały w/w piechoty zrobiły swoje i wyparły w fazie walki samotnie stojącą Pantere z pola F2 odzyskując sporą liczbę PZ-tów.
Zniszczone oddziały: p-panc, 313art.

Grenadier
Bardzo słabo wykonane zadanie. Widać brak pomysłu. Zdobyłeś tylko miasteczko Harvie nie zdobywając ani jednego pola BASTOGNE oraz nie niszcząc żadnej jednostki amerykańskiej. Zła koordynacja ataków pozwoliła mi ochronić 702 przed zniszczeniem (miał gdzie sie wycofywać).
Cóż może następnym razem będzie lepiej.
Zniszczone oddziały: brak.

Vilgefortz
Również słabo wykonane zadanie, a złożyły sie na to małe szczególiki. Oto one:
- atakowałeś II/319 z marszu i OK, ale II/PzR nie był wstanie atakować (brak PR-ów). Wynik B1 (dobrze interpretujesz nowe zasady dowódców) i uciekłem tam gdzie chciałeś, ale brak pościgu jednostką II/PzR w dalszej czesci zawazy na stratach i tym samym nie zniszczysz mojej jednostki II/319 (zostanie mi 1ps),
- atak na 313art zakonczyl sie sukcesem, ale artyleria zmotoryzowana lub polowa nie moze przeprowadzac poscigow, a wiec zostala na polu F3 (bez SK), a pozostawiony moj Sherman + dwa niedobite oddziały piechoty (II/319 i III/319 obaj po 1ps) w WzM rozprawiaja sie z Twoja artyleria, a pozniej w fazie walki z Twoimi motorkami na polu F2.
Bledy male, ale istotne, ktore zawazyly na tak malej zdobyczy punktowej.

Kroton
Karta: Furia.
Także słabe zadanie, ale to zostało spowodowane nieznajomością przepisów. Największe błędy popełnione przez Ciebie:
- nie wolno wspierać artylerią (obojetnie jaka by to nie była artyleria) WzM z dystansu, można wspierać tylko taką artylerią, która stoi na tym samym polu co atakujące jednostki,
- WzM można wykonywać tylko z jednego pola, a nie jak to stosujesz w ataku na Harvie z kilku pól,
- jednostki rozpoznawcze nie mogą wykonywać AzZ na jednostki umocnione to po pierwsze, a różnica miedzy AzM a WzM to taka, ze w tej pierwszej masz wieksze szanse na sukces,
- gdyby Ci się udało mnie wypchnąć z Harvie, to pamiętaj że z miast i miasteczek wolno mi sie wycofywac po drogach.
Ty zakladasz ze tak mi nie wolno.
Zdobyłeś tylko miasteczko Harvie, głownie dzieki artylerii. Twój motorek odbil sie od 313art i zostal zniszczony.
Jesli masz pytania co do artylerii lub innych tematów z B35 to śmiało pytaj na GG lub mailem.

Ediee
Atak przez rejon oddziału 702 poprawiony kartą Furia. Niestety błąd w obliczeniu PR-ów w ruchu następnym (mowa tu o oddziałach - I/304 PGR, p-panc) skomplikowało Ci dalsze działania. Na Twoje szczeście zapis o prowadzeniu WO uratował Ci pare PZ-ów. Wynik na obecny stan rozwiazanych zadań oceniam jako średni.

PzKpfw II
Najlepsze rozwiazanie.
Atak przez rejon oddziału 702 poprawiony kartą Furia. Dobre obliczenie strat powoduje zniszczenie oddziału 702 i w poscigu ustawienie sie na polu F3. Przygotowanie ataku na Harvie oraz na artylerie 313art przebiega bez zaklucen, co w rezultacie konczy sie sukcesem w obu punktach. Dobre rozstawienie obroncow po zniszczeniu 313art oraz wsparcie ich taktyka dowódczą OBRONA nie pozwoliło mi na odbicie jakiego kolwiek pola miejskiego BASTOGNE. Pozostalo mi tylko skupienie sie na zadaniu jak najwiekszych strat Tomkowi.
Zniszczone oddziały: 313art,702.

PTK
Zadanie rozwiązane przyzwoicie, niestety w ogóle nie poparte obronieniem PZ-ów jakie na początku udało Ci sie zdobyć.
OR na Chenogne udane, ale pózniejszy atak nie wsparty w żaden sposób na piechote na wzgórzach nie miał szans powodzenia, mało tego wypchnął Cie ten atak z miasteczka. OR na 702 również udane. Samotne czołgi w mieście to też nie najlepszy pomysł, nawet przy siłach jakie posiadałem. W sumie przy WzM każdy z Twoich czołgów miał 1ps wiec wypchniecie go z BASTOGNE nie sprawilo mi wiekszych problemów.
Gdybys lepiej zaplanowac ruchy innych jednostek to moglo być dużo lepiej niż to się skończyło. Pomysł z wykorzystaniem dwóch OR bardzo ciekawy i trafny. Trzeba było tylko wesprzeć oddziały wdzierające sie do BASTOGNE (mówie tu o Twoich I/3 PzR i II/3 PzR).

Kosynier
Najsłabsze rozwiązanie.
Artur ustawił swoje zadanie na zniszczenie jak największej liczby jednostek Amerykańskich. Niestety plan legł w gruzach przez dwa błędy:
- zapomniałeś, że po WzM 702 może wycofać sie tylko przez rzekę jesli atakujesz z pola E6. Potem robisz Furie, ale poscig po zniszczeniu Twoimi pancerniakami jest już nie możliwy,
- nie wziąłeś pod uwagę mojej artylerii w przypadku gdy nie będziesz w jej SK, przez co ja się wsparłem w Harvie i miasteczko zostało utrzymane przeze mnie.Ten plan nie miał zbytniego powodzenia w przypadku, gdy moja artyleria miała pełną swobodę działań.
Zniszczone oddziały: 702.

Ziober80
Zadanie skierowane by przedzec sie do BASTOGNE w rejonie oddziału II/319 (sukces). Następnie WzM na artylerię i w fazie walki zniszczenie jej. Niestety to tyle sukcesów. Atak na 2:1 na Harvie zakończył sie niepowodzeniem, a zostawienie nie naruszonego Shermana pozwoliło mi wypchnać Cie prawie ze wszystkich obszarów BASTOGNE (lub zdobyc SK w nich) z wyjątkiem jednego pola miejskiego. Wynik dość słaby jak na Ciebie Marcinie.

Blaskovitz
Zadanie skierowane na przełamanie sie przez linię obron oddziału II/319 (sukces). Następnie atak w fazie walki na artylerie i zdobycie pola F2 (sukces). I to wlasciwie na tyle. Nie wziales strat dla 38mot w walce z 313art i to pozwolilo mi na wypchniecie w fazie walki tego oddziału z północnej części BASTOGNE. Twój kontratak nie przyniósł sukcesu, gdyż wycofałem się II/319 właśnie do Harvie i się wsparłem 1ps artylerii. Zatem zadanie skonczyleś z jednym utrzymanym polem miejskim. Słabiutko.

Bernard Kutek
Gracz szukał przełamanie na linii obrony oddziału 702 (sukces). Atak na Harvie nieskuteczny, gdyż wsparłem sie artylerią w obronie. W fazie walki 702 otrzymał B2 i zdobyłeś jedno pole miejskie BASTOGNE. Szkoda, że aż takie siły użyłeś do zepchnięcia 702. Trzeba było wykorzystać jednostki rozpoznawcze np do zepchnięcia 702 lub mniejszych sił. W taki sposób jak zrobiłeś pozbyłeś sie elementu objechania 702 po WzM (brak SK na jeden ruch Twój).

Pozdrowionka 8)

Odpowiedz do tematu