Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty Zdarzeń
Autor Wiadomość
pietras404
Szeregowy

Wysłany: Wto 19 Cze, 2007   

Ja właśnie widzę karty jako ekwiwalent wydarzeń losowych na polu bitwy, ale kowal ma rację myśląc nad kartami bardziej chyba miałem w głowie normalną rozgrywkę, a nie zadania :) .

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 19 Cze, 2007   

Powiem ze jesli rozpatrujemy gre normalna to tez mam podobne karty zahaczajace o warunki atmosferyczne.
Co do BITWY to czemu nie, mozna przetestowac, ale to jeszcze troche wody musi uplynac zanim te karty powstana w odpowiedniej ilosci by moc uzywac je w graniu normalnym.

hasso manteuffel
St. szeregowy

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007   Karty Zdarzeń

Napisałem o kartach w dziale zadań a co do kart to mam jeszcze jeden pomysł do debaty
DOWÓDCY :
a mianowicie kazdy z nas ma swoje preferencje co do nacji jaka lubi grac i mozna wybrac swoja nacje i gdy bedzie sie mialo zadanie akurat swoją nacją to bedą jakies +
lub
też można wybrać swojego dowódce i ukierunkować/ywać (podczas całego sezonu zadań) go na na logistyka obronce zdobywce umocnień pomysły moga nasunac specyfikacje dowódców z panzer generala II lub z hatrs of iron II.
Nasze pomysły mogą być wielce genialne tylko czy da sie je jakoś racjonalnie wpleść Arkowi i czy nie nastręcza one mu za dużo liczenia, rozgrywania itp

Mały
Plutonowy

Wysłany: Pią 22 Cze, 2007   

Czy nie trzeba by jednak dokonać jakiegoś wyboru?

Z początku myślałem że karty te będą bardziej odzwierciedlały rolę materialną, w których sami jako dowódcy wywieramy wpływ na nasze oddziały. Mozna by to nazwać kartami rozkazów ale karty które zmieniają pogodę to już raczej karty zdarzeń w których głównym elementem jest losowość...
Nie zapominajmy, że w tej grze i tak dużo zależy od szczęścia :|

Osobiście preferowałbym karty z jasno okreslonymi bonusami i konsekwencjami.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

a karty dla stron?
np dla Sowietow - Falowe ataki piechoty
jesli w natarciu min. 15 PS piechoty to DRM +/- 2 na korzysc atakujacego ale straty Sowietow +1PS

a dla Niemcow - Achtung Panzer!
Jesli min. 6PS pancerne a stos min. 20PS zmech/zmot to moze wykonac, po udanej WzM, "kontynuacyjna" WZM z 1/2 albo 1/3 PS PS na pokonanego albo inny oddzial/stos ew. nawet jesli WzM nieudana, to stose moze atakowac w fazie walki. Nie ma jednak dymu bez ognia - sprzet i ludzie szybciej sie wykruszaja, wiec +/- 1 DRM na niekorzyść do strat atakujacego w kazdej z walk

hasso manteuffel
St. szeregowy

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   Karty Zdarzeń

strzelecy wyborowi jako bardzo dokładne naprowadzanie dla altylerii +2 do żutu kostką samodzielny ostrzał/nawała lub np +1/3 siły strzelającej altyleri

Odpowiedz do tematu