Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2007
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

wujaw napisał/a:
W systemie wrześniowym odpowiedź jest najprostsza :
ustalić warunki zwycięstwa tak, aby Polacy otrzymywali punkty za utrzymanie czegoś do jakiegoś terminu,

Dlatego w tym systemie sa odpowiednie tabelki z punktami terenowymi do zdobycie, Dla Śląska bodajże w nr 20 a w Piotrkowie w samejgrze.
Wtedy znowuz dochodzi do walk w wybarych miejscachi nielogicznego zostawiania oddzialów na straconej pozycji w celu odebrania "punktów" wrogowi.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wujaw napisał/a:
Skoro Bannockburn nie ma szans skończyć się historycznie, to znaczy że coś jest nie tak.Jest zrozumiałe, że gra powinna umożliwiać różny rozwój wypadków, ale historyczny też powinien mieć szansę zaistnieć.

A kto powiedział, ze Szkoci nie moga wygrac?
Myslę, że nie grałeś w te grę, ja wygrałem Szkotami wielokrotnie

wujaw
Podporucznik

I tu jest właśnie miejsce dla autora dobrego scenariusza : tak wyważyć punkty zwycięstwa za straty punktów siły, żeby nie opłacały się akcje kamikadze, albo tylko w wyjątkowych wypadkach.Czyli jak w życiu : rachunek zysków i strat.

wujaw
Podporucznik

WZ napisał/a:
wujaw napisał/a:
Skoro Bannockburn nie ma szans skończyć się historycznie, to znaczy że coś jest nie tak.Jest zrozumiałe, że gra powinna umożliwiać różny rozwój wypadków, ale historyczny też powinien mieć szansę zaistnieć.

A kto powiedział, ze Szkoci nie moga wygrac?
Myslę, że nie grałeś w te grę, ja wygrałem Szkotami wielokrotnie
Grałem, grałem.Można wygrać Szkotami, nie przeczę, chociaż mają trudniej moim zdaniem i tak być powinno.
Twierdzę natomiast, że nie jest możliwy historyczny manewr zepchnięcia Anglików.Według mnie Szkoci muszą stać na pozycji wyjściowej.Chodzi o piechotę, która ma bonus z tytułu zajmowania pozycji wyjściowej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Jak sie umówisz z przeciwnikiem, ze bedzie grał "niemądrze" jak ANglicy to jets to możliwe ). Ale takiego przeciwnika trudno znaleźć,niestety, bo każdy chce wygrać. Przewaga Anglików jest znaczna w jeździe, ale powolny ruch shiltronów to częciowo niweluje, a jeszcze jaksię uda atak własnej jazdy na skrzydło prawe Angoli to już mże być po herbacie za chwilkę.

wujaw
Podporucznik

Ja się zgadzam, że Bannockburn to gra, która daje szansę obydwu stronom, chociaż gdybym miał grać "na pieniądze" wolałbym Anglików :wink: .
No, ale to całkowicie normalna sprawa nie ma gier z szansami równo 50% na 50% i nie o to chodzi.
Wg. mnie tworzenie scenariuszy to stwarzanie graczom iluzji odtwarzania czegoś realnego.
Skoro warstwa edytorska TiSa osiągnęła poziom, na którym zaczyna być chwalona (nie zawsze tak było...) to czas najwyższy dopracować to, co dotychczas szwankowało.Nie chcę przy tym licytować się ile i jakich błędów widzę i próbować dokuczać, ale zasygnalizować gdzie potrzeba więcej uwagi.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wszystko przychodzi z czasem
Znam erraty GMT (na które się powołujesz) mające 8 stron :)
Kazdy popełenia błędy, z których nalezy wyciągac wnioski. No może jest jeden twórca na świecie bezbłędny, ale na nasze szczęście nie ma go już wśród nas :) :)

wujaw
Podporucznik

GMT zawiera czasem nawet koszmarne błędy, jak pomylenie pozycji w tabelach i połknięcie litery w wielkim "tytułowym" napisie na mapie, a erraty są "niewąskie".Nie idealizuję.
Ale scenariusze mają dobre i dużo, dlatego o nich tu gardłuję.
A uwziąłem się na ten temat, bo inni koledzy czasem potrafią walczyć o "dłuższą lufę w czołgu na żetonie", a scenariusze jakoś ich nie interesują.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

:) będziemy się starać, czytając Twoje wypowiedzi z inych forów wiem że powiniśmy :) :)

Gość

wujaw napisał/a:
Pewnie, że można robić własne scenariusze.Całą grę można samemu zrobić! :wink:
W systemie wrześniowym odpowiedź co zrobić jest najprostsza :
ustalić warunki zwycięstwa tak, aby Polacy otrzymywali punkty za utrzymanie czegoś do jakiegoś terminu, a Niemcy za zdobycie czegoś do tegoż terminu.Plus do tego kilka możliwych wariantów założonych celów utajnionych dla przeciwnika (jak w Szczurach Pustyni) i mamy zupełnie inną rozrywkę.

Bezwarunkwoa zgoda.
Gra na stracone punkty siły to dla Polaków zabawa mało ekscytująca.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wnioskujeci o coś co jest już dawno zrobione
Punkty Zwycięstwa za odpwiednie miesjcowości są już zrobione do każdej gry.

Paweł Sulich
Podporucznik

Nie do Wybrzeża :D Ale czekamy cierpliwie :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

To mnie trafił :) :)
Aż poszukam

Odpowiedz do tematu