Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Napoleoński konkurs
Autor Wiadomość
Castiglione
Kadet

Wysłany: Wto 28 Cze, 2005   Napoleoński konkurs

Już po raz czwarty serwis http://napoleon.gery.pl zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Epoce Empire’u. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 1-14 lipca 2005 r. Jak zwykle przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajdą się „1812 – Wielki Odwrót” Paula Brittena Austina, (2 egz.) „Uczeni Bonapartego” Roberta Sole’a, (10 egz.) „Pamiętniki wojskowe 1812-1814” Józefa Grabowskiego (3 egz.), trzy prenumeraty Magazynu Historycznego „Mówią Wieki” oraz specjalny numer „Mówią Wieki” – „Ów rok 1812” (30 egz.). Nagrody ufundowali: Wydawnictwo FINNA, Wydawnictwo Akademickie DIALOG oraz redakcja Magazynu Historycznego „Mówią Wieki”.
Już wkrótce więcej informacji o konkursie. Zachęcamy do częstego odwiedzania serwisu!

Castiglione
Kadet

Wysłany: Śro 29 Cze, 2005   

Dziękuję za zrozumienie, bo to trochę kryptoreklama. Myślę jednak, że na forum Taktyka i Strategia na pewno znajdą się chętni do uczestnictwa. A nagród jest sporo, więc tym bardziej zachęcam.

Nico
Pułkownik

Najwazniejsze, zeby propagowac Naszego Ukochanego Cesarza ;) .

Castiglione
Kadet

Właśnie ruszyły Strony konkursowe. Zapraszamy!

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005   

Ciekawe dlaczego nie organizuja konkursu wiedzy o Epoce Adolfa Hitlera :D w koncu tez byl pokraką i uzurpatorem z kresów imperium :D

Nico
Pułkownik

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005   

Moderator ostrzega, ze takie posty na drugi raz bede usuwane ;P.
Niedopuszczalne jest porownywac Mesjasza Europy Cesarza Bonapartego z ludobojca.

Castiglione
Kadet

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006   

Już po raz piąty wortal http://napoleon.gery.pl zaprasza do udziału w Konkursie Wiedzy o Epoce Empire’u. Kolejna edycja zostanie przeprowadzona w dniach 20-30 kwietnia 2006 r. i, jak zwykle, na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Tym razem uczestnicy Konkursu będą odpowiadać na trzy pytania dziennie, czyli łącznie padnie trzydzieści pytań. O zwycięstwie zdecyduje ilość uzyskanych punktów oraz szybkość udzielania odpowiedzi. Wśród sponsorów Konkursu znalazły się Wydawnictwa: FINNA, INFORT EDITIONS i KLUB ŚWIATA KSIĄŻKI oraz sponsor prywatny, który ufundował kilka atrakcyjnych książek i nagrodę niespodziankę. Do wygrania m. in.: Napoleon i Polacy, Wspomnienia starego żołnierza Białkowskiego, Lipsk 1813 Smitha, Wspomnienia z wyprawy na Moskwę 1812 r. ks. Vicenzy, Bitwa pod Talavera de la Reyna Gawrona i Warunek Rylskiego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

hospes
St. szeregowy

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

Mam pytanie do Nico: Co sądzisz o panu Łysiaku?

Pozdrawiam

Nico
Pułkownik

Najlepszy popularyzator epoki napoleonskiej w Polsce :) ! Poza tym polecam trzeci rozdzial jego ksiazki - Stulecie Klamcow - gdzie ladnie skontrowal wszystkie klamstwa NATO na temat Wojny w Kosowie. Co do politycznej dzialalnosci, jest mi daleko do jego sympatii pro-Macierewiczowych, ale rozumiem jego obsesyjny anty-komunizm. To idealista.

hospes
St. szeregowy

Nico napisał/a:
Najlepszy popularyzator epoki napoleonskiej w Polsce :) ! To idealista.

:( Spodziewałem się nieco bardziej wyczerpującej odpowiedzi!

Nico
Pułkownik

Biografii jego nie pisze....napewno nie nalezy go traktowac jako zrodlo historyczne, raczej jako ciekawostke. Nie mniej nalezy przeczytac Cesarskiego Pokera jako uzupelnienia biografii Cesarza :) .

Rico
Kadet

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   Szlak,ślad Napoleona w Polsce

Ostatnio przeczytałem na różnych tematach Panów zmagania,interesujace wypowiedzi,ale na ich podstawie ciężko wyprowadzić mnie interesujący temat,chyba że coś pominąłem.Szukam dla celów turystycznych szlaki Napoleona w Polsce z wyszczególnieniem miejscowości ,dat itp. Ostatnio dzieje się dziwna sprawa,niedługo nie będzie miejsca gdzie nie był Napoleon,albo wg niektórych informatorów w jednym czasie był w dwu czy kilku miejscach.Z jednej strony sie nie dziwię,kazda miejscowość chciałaby mieć w swojej historii tak WIELKIEGO WODZA.

Pyra
Kapitan

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   Re: Szlak,ślad Napoleona w Polsce

Rico napisał/a:
Ostatnio przeczytałem na różnych tematach Panów zmagania,interesujace wypowiedzi,ale na ich podstawie ciężko wyprowadzić mnie interesujący temat,chyba że coś pominąłem.Szukam dla celów turystycznych szlaki Napoleona w Polsce z wyszczególnieniem miejscowości ,dat itp. Ostatnio dzieje się dziwna sprawa,niedługo nie będzie miejsca gdzie nie był Napoleon,albo wg niektórych informatorów w jednym czasie był w dwu czy kilku miejscach.Z jednej strony sie nie dziwię,kazda miejscowość chciałaby mieć w swojej historii tak WIELKIEGO WODZA.

wiele jest miejsc w których był, ale jeszcze więcej przez które przejeżdżał, wiele miast także podaje swoje, podczas gdy Napoleon przejeżdżał od nich 2,3 km, musisz poszukać w pamiętnikach i pracach dotyczących kampanii i bitew, a także korespondencji Napoleona

Odpowiedz do tematu