Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Front Wschodni wg Zulusa - Inicjatywa.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Śro 01 Lis, 2006   Front Wschodni wg Zulusa - Inicjatywa.

Mam taki pomysł, na razie nieuczesany, na inicjatywę podczas rozgfrywkiw cały Front Wschodni:

Inicjatywa dla dowódców armii, nie dla stron.
Każdy z dowódców będzie miał swoje plusy albo minusy do inicjatywy, każdy na dodatek będzie miał swoje cechy - Auffenberg będzie np. lepszy od Rennenkampfa.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Pomysł wart wypróbowania. Tylko może nie robić dodatkowych współczynników, a zamiast tego zastosować miniaturę ogólnofrontowej inicjatywy, tzn. nie rzucać dla całej strony z uwzględnieniem wygranych starć i odwrotów ze stratami, ale zrobić to dla poszczegolnych dowódców armii. I ważne by było tylko, aby przypisac im określony obszar działania (bo to chyba łatwiej niż jednostki), z którego będa pochodziły modyfikatory do późniejszego rzutu na inicjatywę...

Gość

Można myślec o obszarze, chociaż w pewnych sytuacjach będzie to niewygodne (o zrobićnp. ze sztabem armii, który zmieni znacznie swój pierwotny obszar działania?

kisiel1815
Sierżant

A ja pozwole sobie na mały offtop :lol:
Pablo jestesmy z jednego miasta czesto widze jak wracasz z pracy do domu to może bysmy sie tak spikneli na jakis Tannenberg w któryś weekend??? Moje GG to 623211 odezwij sie 8)

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

Odezwę się, Pawle, bo pomysł dobry (BTW: gdzie Ty mnie widzisz jak ja z tej roboty wracam? :wink: ). Zulu: jeśli idzie o ten sztab to może przydzielić mu obszar w sensie odległości w heksach od żetonu sztabowego (np. wszystko co sie dziej w promieniu 20 heksów od sztabu armii ma wpłuw na modyfikację rzutu na inicjatywę dla tejże armii). Albo rozważyć przypisanie jednostek do konkretnych armii, chociaż de facto ich przydział często zależeć będzie od aktualnej sytuacji na froncie i niekoniecznie dana jednostaka musi walczyć na odcinku własnej armii...

Gość

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

Własnie Pablo.
Co Ty na to, byśmy, jak skończymy obecną grę, zagrali jeszcze raz z nowymi zasadami dot. inicjatywy?

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Nie widzę przeszkód, zwłaszcza że trzeba to gdzieś przetestować. Tylko pytanie czy zaraz po zakończeniu jednej kampanii (ktora przecież jeszcze trochę potrwa) będzie nam się chciało zaraz rozpoczynać od nowa dokładnie to samo? Więc może owe zmiany wprowadzimy już teraz, od sprawdzania inicjatywy w kolejnym etapie?

Gość

pablo8019 napisał/a:
Nie widzę przeszkód, zwłaszcza że trzeba to gdzieś przetestować. Tylko pytanie czy zaraz po zakończeniu jednej kampanii (ktora przecież jeszcze trochę potrwa) będzie nam się chciało zaraz rozpoczynać od nowa dokładnie to samo? Więc może owe zmiany wprowadzimy już teraz, od sprawdzania inicjatywy w kolejnym etapie?

Możemy Pawciu spróbować, ale to nieco zdeformuje rozgrywkę. Zresztą nie musimy grać od razu od nowa.
Mozemy się nawet :P zmienić stronami.

pablo8019
Podporucznik

No to w porządku. Jak skończymy obecną rozgrywkę, to zmiana stron i testujemy "nową" inicjatywę. Ciekawi mnie np. jak rozwiążemy problem kolejności wykonywanych posunięc (w zależności od uzyskanej inicjatywy) oraz jak będzie wyglądac sytuacja gdy jedna armia będzie walczyła z dwoma i z tych dwóch jedna przejmie inicjatywę na swoim odcinku, a druga niekoniecznie...

Odpowiedz do tematu