Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeł Morski. Zmagania na morzu w latach I i II W.Św.
Autor Wiadomość
SJ
Szeregowy

Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

Co do ujednolicania, owszem, ale ostrożnie. Inaczej wyjdzie urawniłowka, a tego nie lubię.

Podziwiam twoją zawziętość i dociekliwość. Ale, jeżeli chcesz stworzyć system nie tylko dla fanatyków, pewne ujednolicania są potrzebne. To moje prywatne zdanie oparte na przykładzie ludzi, z jakimi gram w różne gry planszowe od wielu lat. Są naprawdę upierdliwi i potrafią zniechęcić człowieka do gry.

Gość

Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

andrzejm napisał/a:
Uff, przeczytałem właśnie wszystkie posty dot. Orła Morskiego (niektóre pobieżnie, ściągnąłem opisy i dane ze SZWADRONU.
No wielkie, wielkie gratulacje. I uznanie dla mrówczej pracy i benedyktyńskiej wręcz cierpliwości TWÓRCY.

Ślicznie dziękuję, to jest dopiero kawałek pracy.

Cytat:
Mam parę pytanek?
1) Czy będą do ściągnięcia jakieś scenariusze (oprócz tych dwóch ze SZWADRONU?) z I wojny światowej?

Tak. Za jakiś czas (niezależny częściowo ode mnie) na mojej drugiej stronie będzie kolejny plik Cyberboarda.

Cytat:
2) Jak można uzyskać mapkę (żeby wydrukować w domu) z heksami morskimi?

Mam taką mapę, ale całą białą, jeno poheksowaną. mam też kawałek mapy Guadalcanalu w wersji papierowej.

Cytat:
3) Czy w przewidywalnej przyszłości, np. w TIS-ie ukaże się aktualny zbiór przepisów, scenariuszy, tabel, kart okrętów itp.

Aktualny zbiór przepisów i wszystkie akcesoria będą na wspomnianej stronie, oczywiście do ściągnięcia i wydrukowania.

Cytat:
No i najważniejsze- czy jest to grywalne dla graczy, którzy mają bardzo małe doświadczenie w grach strategicznych? Chodzi o to żeby nie utonąć w gąszczu tabelek, obliczeń itp.

Niestety wersja pełna będzie prostsza, ale nie jeśli chodzi o realia. Jest wersja uproszczona, która nie zawiera większości smaczków wersji pełnej,ale faktycznie jest mocno uproszczona.
Obawiam sę jednak,że nawet ta prostsza wersja będzie wymagała pewnego obycia z grami, choć zawsze można mnie spytac.

Cytat:
Pozdrawiam

Ja też serdecznie pozdrawiam.

SJ napisał/a:
Co do ujednolicania, owszem, ale ostrożnie. Inaczej wyjdzie urawniłowka, a tego nie lubię.

Ja też tego ni elubię, ale żeby gra miała swój sens,a nie była tylk odtwarzaniem realiów, na pewne kompromisy trzeba iść.
Jak z brytyjska artylerią, która ma za dużo modeli dział 102, więc je trzeba było scalić co do zasięgów, choć nie wiem, jak co do siły rażenia, bo jeszcze się nie zastanawiałem.

Cytat:
Podziwiam twoją zawziętość i dociekliwość. Ale, jeżeli chcesz stworzyć system nie tylko dla fanatyków, pewne ujednolicania są potrzebne. To moje prywatne zdanie oparte na przykładzie ludzi, z jakimi gram w różne gry planszowe od wielu lat. Są naprawdę upierdliwi i potrafią zniechęcić człowieka do gry.

Dziękuję za podziw (nie będę fałszywie nieskromny), upierdliwość to moja cecha.
Pewne uproszczenia są potrzebne także w wersji dla hardcorowców, jak choćby z kątami ostrzału artylerii - inaczej będzie trudno to wszystko wytłumaczyć na papierze. Jak ktoś jest bardzo hardcorowy, to zawsze sobie przepisy zimeni codo kątów ostrzału, bo będzie wiedział, że to było nieco inaczej (chodzi głównie o artylerię w kazamatach). Taką uwagę się napisze w instrukcji, więc myślę, że nawet upierdliwcy to zozumieją: gra planszowa nie jest grą komputerową, ma swoje ograniczenia wynikłe z ludzkiej sprawności.

Gość

Wysłany: Pią 09 Gru, 2005   

[img=http://img408.images...eart3aw.th.png]

Tak wyglądają żetony do scenariusza Lissa.

Gość

Wysłany: Sob 10 Gru, 2005   

Udało się - żetoniki Ententy - Greki, Włochy, Angliki, Francuzy i Japończycy.

Państwa Centralne- mniej kolorowe, szarostalowe.

SJ
Szeregowy

Wysłany: Wto 13 Gru, 2005   

Napisałeś „na mojej drugiej stronie”. Masz na myśli stronie szwadronu.
WZ sprzedawał kiedyś mapę całą białą, jedynie po heksowaną. Morze posiada jeszcze parę egzemplarzy, tak jak pierwszej edycji B-35.
Żetony ciekawe, ale tylko do Cyberboarda. Na plansze też chcesz zastosować ten szablon.
Mam swoje lata i wzrok nie ten. Gra z lupom nie kręci.

Gość

Wysłany: Wto 13 Gru, 2005   

SJ napisał/a:
Napisałeś „na mojej drugiej stronie”. Masz na myśli stronie szwadronu.
WZ sprzedawał kiedyś mapę całą białą, jedynie po heksowaną. Morze posiada jeszcze parę egzemplarzy, tak jak pierwszej edycji B-35.
Żetony ciekawe, ale tylko do Cyberboarda. Na plansze też chcesz zastosować ten szablon.
Mam swoje lata i wzrok nie ten. Gra z lupom nie kręci.

Na mapę ma być ten sam szablon, to dla tych, co nie mają wielkiej wiedzy w przedmiocie.
Zawsze pozostanie Ci korzystanie z kart jednostek w wersji dotychczasowej.
Na razie muszę spróbować to wydrukować i wtedy będę widział, jak jest to wyraźne.

Gość

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006   

Melduję, że obecnie posiadam trzy moduły CB z plikami Orła morskiego:

:arrow: uczyniony przez Grohmanna moduł Helgoland 1914 - żetony starego modelu, do ściągnięcia ze strony TiS (jeśli tam jeszcze jest),
:arrow: uczyniony przez Panzerfana moduł Lissa 1917 - żetony zmodyfikowanego typu nowego wzoru - mogę wysłac mejlem,
:arrow: uczyniony przez Panzerfana moduł Narvik 1940 - żetony nowego wzoru - mogę wysłać mejlem.

Odpowiedz do tematu