Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Galicja CB. Rozgrywka bardzo wieloosobowa.
Autor Wiadomość
Grohmann
Porucznik

Wysłany: Śro 02 Mar, 2005   

Zulu napisał:
Cytat:

1 Najpierw wysłać pliki wodzom armii.

2 Ci oddają pliki po ruchu.

3 Potem ten plik przesłac przeciwnemu wodzowi frontu.
4 Ten rozsyła do swoich wodzów armii.
5 Ci wykonują ruchy i pliki powracają do ich wodza.
6 Ten przesyła do swoich wodzów armii, Ci decydują o tym, kto z kim i w jakiej kolejności oraz jakiej karty użyje.

7 Plik wraca do wodza przeciwnego, który rozsyła do swoich podkomendnych, ci decyzują o kartach oraz o przyporządkowaniu artylerii.

8 Po czym oddają pliki swemu wodzowi naczelnemu, ten je scala i wysyła przeciwnikowi.
Dopiero wtedy można przeprowadzić starcia.

Tury 3 by nie było, Wódz armii A po scaleniu plików-ruchu w etapie 2, w ysłałby je do przeciwnych graczy w etapie 4 (pomijając pośrednictwo przez ich wodza)

Turę 6 również można pominąć, gracze B mogli by bezpośrednio do dowódców Armii drugiej strony wysyłać pliki.

Tura 8 ograniczałyby się tylko do wysłania plików z rozkazami do 2 wodza.

Cytat:
A jak nie będzie miał ktoś czasu, żeby wyznaczyć walki?

Można narzucić termin na ich wykonanie, np 2-3dni po którym Wódz Armii sam je wyznaczy.
Tak samo można postapic w przypadku ruchu.

Cytat:
Zawsze można wodzowi wraz z plikiem gry wysłać planowane starcia, zresztą z układu żetonów wiele rzeczy widać, także zamiar wodzów armii.

Jak nie masz nikogo w swojej strefie kontroli to w fazie ruchu zawiele nie zobaczysz, bo przeciwnik będzie mógł wybrać kierunek natarcia i wtedy na nic jakiekolwiek wytyczne.

Cytat:
Nie bierzecie także pod uwagę styków armii - że dwóch będzie atakowało jednego, albo jeden dwóch.

Co wtedy?
kto zadecyduje o starciu?

Bierzemy. Napisałem w schemacie właśnie, że w razie wątpliwości Naczelni dokonują korekt w starciach.

Cytat:
To miała być przyjemność, nie Sajgon.

Tu się zgadzam po części z Tobą Zulusie. Faktycznie muszę przyznać, że proponując ten model rozgrywki nie wziąłęm pod uwagę jednego, że nie wszyscy są dobrze obeznani z CB i brak doświadczenia może się odbic ujemnie na czasie rozgrywki.
Co prawda to, że tyle wysyła się plików (swoją drogą wcale nie tak dużo) to już jest specyfika PBeM, szczególnie w przypadku gier wieloosobowych, trudniejszych albo tam gdzie są wodzowie, sędziowie itp. Tu mamy to wszystko więc nie ma co się dziwować, że wysyłania trochę jest.
Właściwie nie rozumiem tego irracjonalnego strachu przed wysyłaniem. Gracze wysyłali by 2 pliki na etap, Głównodowodzący strony z inicjatywą robiłby to 3 razy, natomiast Głównodowodzacy strony bez inicjatywy 2 razy, liczba adresatów byłaby jedynie duża od 4 do 9 jednak przecież można to wszystko pchnąć 1 mailem. Czy naprawdę tak dużo?

Cytat:
Ponieważ obiecałem Grohmannowi, że spróbujemy, 1 etap zagramy Jego sposobem.
Potem zadecyduję.

Dzięki.

Przyjmuję propozycję objęcia stanowiska P.O. Głównodowodzącego, na 1 etap.
Potem zadecyduję ;)
Jakkolwiek tymczasowo nie zrzekam się dowodzenia 5 Armią, gdyż w razie czego chciałbym mieć gdzie wrócić.

Grohmann
Porucznik

Proponuję wobec tego, zacząć jeszcze dziś rozgrywkę oczywiście jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań. Mieliśmy zacząć wczoraj więc poślizg będzie na szczęście minimalny.

Wysłałem pliki startowe oraz ostatnią wersję gameboxa i scenariusza KG Grau, Panzerfanowi, Nico, Karolowi3414, Zulusowi i Tescudo.

5 Armią w tym etapie sam podowodzę (zobaczę dzięki temu także jak to wygląda od strony gracza).
Nie wiem kto będzie dowodził 2 Armią CK stąd plik startowy wysłałem Zulusowi.
Jeśli chodzi o Archanioła to jego plik przesłałem również Zulu gdyż nie mam jego e-maila.

Parę pytań:

1. Co w 1 etapie z zaopatrzeniem i dowodzeniem czy sprawdzamy?
2. Jak ma wyglądać sprawdzanie dowodzenia, czy rzuty wykonujemy przez CB czy przez ACTS ? Ta sama sprawa dotyczy reorganizacji w etapach późniejszych.

Gość

Zaopatrzenie i dowodzenie oczywiście od 1 etapu.

Rzuty można wykonywac przez ACTS.

Co do algorytmu zobaczymy, na razie jestem pełen rezerwy.

Archanioł
Podpułkownik

dobra mój nr gg 2939486 adres mailowy Gabriel.Szala@wp.pl

Karol3414
Major

Wysłany: Sob 05 Mar, 2005   

Mam prośbę, prosiłbym o przesłanie jakiegoś info co do gry, jak gramy według jakiego systemu. Prośbę motywuję długą nieobecnością spowodowaną chorobą i problemami w ogarnięciu tego co zostało napisane.
Dziękuje

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Sob 05 Mar, 2005   

Podaj prosze swój adres email to prześlę Ci plik z ruchami zulusa i naniesiesz swoje.

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Nie 06 Mar, 2005   

Czy można poprosić o plik CB do Galicji?
Przynajmniej sobie zobaczę, jak to wygląda w rzeczywistości
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

ozy
Plutonowy

Wysłany: Sob 12 Mar, 2005   

Podobnie jak Darth S. [widze ze tu ocenzurowano :D ] mogę prosić o plik CB do Galicji? Czy moze jest tylko dla wtajemniczonych? Jeśli o prawa autorskie chodzi to numer TiS`a z Kraśnikiem-Zamościem mam :wink:
Na stronie TiS są do ściągniećia 3 CyberBoardy - może tam ktoś umieści ten CB galicyjski?

pozdrawiam

PS reppu@o2.pl

Gość

ozy napisał/a:
Podobnie jak Darth S. [widze ze tu ocenzurowano :D ] mogę prosić o plik CB do Galicji? Czy moze jest tylko dla wtajemniczonych? Jeśli o prawa autorskie chodzi to numer TiS`a z Kraśnikiem-Zamościem mam :wink:
Na stronie TiS są do ściągniećia 3 CyberBoardy - może tam ktoś umieści ten CB galicyjski?

pozdrawiam

PS reppu@o2.pl

Proszę nie mylić Galicji z Dragona z Galicją w wersji Zulu.
To dwie kompletnie inne gry - kto widział, ten potwierdzi. Już się wysyła.

ozy
Plutonowy

Zulu von Auffenberg napisał/a:
Proszę nie mylić Galicji z Dragona z Galicją w wersji Zulu.
To dwie kompletnie inne gry - kto widział, ten potwierdzi. Już się wysyła.

Wlaśnie przeczytałem o tym w wątku o Wojnie Bałkańskiej :)
Przepraszam i dziękuje!

Darth (ocenzurowany)

Zulusie: zobaczyłem Galicję CB i powiem tak: "Impressive, most impressive! Obi-Wan has taught yopu well..." :)

Acha, i jeszcze mam prośbę: czy mógłbyś zebrać reguly do Galicji w jeden kompletny zbiór?
i prośba druga - czy do CB Galicja możnaby dołożyć rozpiskę, z którego pola i w jaki sposób wchodzą posiłki obu stron?
Bo mam zestaw posiłków, ale nie wiem, skąd wchodzą :(

Gość

Darth (ocenzurowany) napisał/a:
Zulusie: zobaczyłem Galicję CB i powiem tak: "Impressive, most impressive! Obi-Wan has taught yopu well..." :)

Może Darth się przełamiesz i zainteresujesz I Wojną?

:D

Mapa w CB jest ładniejsza od tej, która widziałes (czyli od pierwowzoru)

Darth (ocenzurowany)

Jest to wspaniały temat, ale:
pierwsze primo: nie za bardzo miałbym miejsce na te nowe ksiązki o Wielkiej Wojnie (na razie mam ten ładny kolorowy album + Piekałkiewicza i mi na razie wystarcza; + 3 pozycje z Historycznych bitew)
drugie primo - kiedy miałbym to wszystko czytać? :(
trzecie primo - na razie pogrywam ostro w Hearts of Iron jedynkę (modyfikując pewne rzeczy, które autorzy mod-u CORE nie uwzględnili, a które powinny wg mnie być, ale mniejsza) i pewnie za jakiś czas zabiorę się za HoI 2 (jak nabędę)

W sumie jak się przyjrzałem, to Galicję CB możnaby nawet tłuc jeden na jeden; CB znakomicie ułatwia przesuwanie żetonów :) i nie ma problemu z ich przechowywaniem :) i plansza się nie kurzy przez pół roku gdieś pod biurkiem... i koty nie latają... i dzieci nie zjadają żetonów...

No i czekam nan CB do Wrzesnia 1939 :)

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Nie 13 Mar, 2005   

jak na razie wiem,ze jest Wrzesien w TOAW-ie

Darth (ocenzurowany)

KG Grau napisał/a:
jak na razie wiem,ze jest Wrzesien w TOAW-ie

ja widziałem nawet dwa, ale mało ciekawe (pełna kampania) - skala dywizji, etap co pół tygodnia
+ pojedyncze scenariusze do Bzury itp.

nic szczególnego
zastanawiałem się, jak najlepiej wprowadzić mapę do Września do CB; na razie nie mam jeszcze koncepcji

BTW: jak robili to autorzy modułów do Krety, Ardenów i Bagrationa?

Darth (ocenzurowany)

Ja jeszcze takie pytanie odnośnie Galicji CB:

jednym z elementów CB są karty bitewne - macie jakiś pomysł, w jaki sposób wykorzystać je w samym CB? => zakłądam, że żetony symbolizujące karty są umieszczane na mapie przy okazji konkretnych starć, przez każdego z graczy indywidualnie, czy raczej mają służyć sygnalizowaniu zamiarów naczelnemu dowódcy przez d-ców armii?

Grohmann
Porucznik

Darth napisał:
Cytat:
(...)
zastanawiałem się, jak najlepiej wprowadzić mapę do Września do CB; na razie nie mam jeszcze koncepcji

BTW: jak robili to autorzy modułów do Krety, Ardenów i Bagrationa?

Wrzucić całego Wrzesnia ciężko by było choćby dlatego, że taki plik mógłby 'ważyć' naprawdę całkiem sporo Mega, ale spróbować można.

Cóż mapę mozna wykonać na trzy sposoby:
- zrobić skan i wgrać plik do CB
- narysować w programie graficznym mapę i równiez wgrać do CB
- albo po prostu w samym CB zrobić mapę, raczej zrobić niż narysować ponieważ CB ma dość nędzne narzędzia do robienia takich rzeczy ale od biedy wcale nie najgorszych - mapy z Krety są własnie tak zrobione.

Cytat:
Ja jeszcze takie pytanie odnośnie Galicji CB:

jednym z elementów CB są karty bitewne - macie jakiś pomysł, w jaki sposób wykorzystać je w samym CB? => zakłądam, że żetony symbolizujące karty są umieszczane na mapie przy okazji konkretnych starć, przez każdego z graczy indywidualnie, czy raczej mają służyć sygnalizowaniu zamiarów naczelnemu dowódcy przez d-ców armii?

Zależy jaki model gry się przyjmie, mozna tak i tak. Można tez uzyć ich do gry jeden na jeden.
Oczywiście najlepszym sposobem byłby jakiś program/aplikacja w którym mozna by wydawać takie rozkazy, ale o tym już pisaliśmy w innym temacie, może znajdzie się kiedyś jakis wolontariusz, który wspomoże swoją wiedzą tą inicjatywę..

Odpowiedz do tematu