Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[ Gamebox/WB-95 ] Ardeny 1944
Autor Wiadomość
Kiedryn
St. sierżant

Wysłany: Pią 04 Lut, 2005   

No tu się zgodzę, jednak kiedy do wykonania masz kilkadziesiąt rzutów to trzeba dużo razy poprawiać żeby trafić wszystkie pozytywnie.

rom_mel
St. szeregowy

Cytat:
natomiast jeśli chodzi o serwer ACTS czy jak mu tam, to jeśli dobrze zrozumiałem rzuty są zapisywane na serwerze automatycznie i przeciwnik ma wgląd we wszystkie wykonane rzuty.

dokłądnie tak po zdecydowaniu co ilr razy i czym rzucamy dodajemy komentarz i serv odrazu wysyła wyniki na maile[/quote][/code]

Z encyklopedii XXII wieku:
Hitler Adolf - drobny tyran epoki stalinowskiej.

Grohmann
Porucznik

rom_mel napisał:

Cytat:
A ja właśnie kończe Krete pod cyberboarda tylko pod ver. 3.0 Beta7 ta wersja ma jedną róznice można wcinsąć już pełną palete kolorów a nie tylko 16, wtedy to jush naprawde wyglada łądnie ;

Gameboxa do Krety zrobiłem już w czerwcu, co prawda pierwsza wersja z natowskimi oznaczeniami jednostek była dość nędzna jak na mój gust to już kolejna z ikonkami żołnierzy bardziej mi przypadła do gustu. Mankamentem pewnym jest mapa wykonana z Cyberboardzie ale z kolei taka najgorsza to też nie jest.
Słowem szkoda rom_mlu że nie czytacie uważniej forum, bo po co dublować prace w sytuacji gdy jeszcze tak dużo gier czeka na wdrożenie do Cyber'a.

rom_mel
St. szeregowy

Wysłany: Sob 05 Lut, 2005   

ciężko jest prześledzić całego borda od zarania dziejów :> plansze sam zrobiłeś czy zeskanowałes ?

Z encyklopedii XXII wieku:
Hitler Adolf - drobny tyran epoki stalinowskiej.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 08 Lut, 2005   

rom_mlu o wykoniu boxa zawiadomiłem na forum, gdybyś czytał wiedział byś..
Skanera niestety nie posiadam, jednak nawet gdyby tak było to mapy bym nie skanował ponieważ w CB dość kiepsko taka plansza się prezentuje, znacznie lepiej wygląga mapa stworzona samodzielnie w programie graficznym wzorująca się na oryginale, tak jak to zrobił preclo (nawiasem mówiąc świetna robota preclo).
W Krecie natomiast planszę wykonałem bezpośrednio w CBDesign za pomocą dostępnych tam narzędzi, chyba z nie najgorszym skutkiem myślę.
A Ty jaki wariant mapy zastosowałeś ?

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 08 Lut, 2005   

merlin napisał:
Cytat:
P.S. Z uwagi na fakt, że postów zwiazanych z CB będzie coraz więcej postuluję wydzielenie miejsca na forum tylko dla CB.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Wojpajek napisał:
Cytat:
A Budapeszt można by wrzucić na CB?

Pewnie, że można to zdaje się Wy chcieliście się podjąć tego zadania?

Odnośnie rzutów w CB;
ACTS faktycznie uzyskujemy 99,9% pewności (przeciwnik zawsze może być hakerem ;) ), że przeciwnik nie oszuka nas, ale płacimy za to wydłużeniem rozgrywki przynajmniej w przypadku gry via GG. Bo grając przez PBeM, ACTS wydaje się być idealnym wyjściem.
Chociaż ja wolę przez PBeM generator CB, gra trwa szybciej a dla OSZUSTA uzyskanie zadowalającej sekwencji rzutów wraz z jednozcesnym przemieszczaniem żetonów będzie z pewnością działalnością mozolną, choć niestety możliwą.
Ale kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie, a z oszustami grać nikt nie będzie. Zresztą z czasem można znaleźć 'pewnych' graczy, tzn. grając z którymi jednoznacznie widać, że CI właśnie nie oszukują i którym można zawsze zaufać nie stosując wszelkich możliwych metod inwigilacji.

Najlepszym wyjściem dla gier 'na żywo' byłoby stworzenie programu sieciowego w którym rzucałoby się w danym momencie i od razu byłyby widoczne dla przeciwnika.
Fajnie by było gdyby ktoś się pokusił o stworzenie takowego.
Na dzień dzisiejszy też jest pewna możliwość rzucania w ten sposób, mianowicie trzeba wejść na Kurnik, założyć grę Chińczyk i rzuty tam wykonane przełożyć na CB ;)
To nie jest głupie bo możemy dzięki temu pograć w dwie gry naraz :D

preclo
Kapitan

Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   

merlin napisał/a:
P.S. Z uwagi na fakt, że postów zwiazanych z CB będzie coraz więcej postuluję wydzielenie miejsca na forum tylko dla CB.

Popieram, chociaż na razie widać ruch nie za duży, ale mam nadzieję, że wkrótce się rozrusza.

Ladies ( :?: ) and Gentlemen
Mam zaszczyt poinformować Was, że pojawiła się nowa wersja gameboxa do Arden.
http://taktykaistrategia....tent=cyberboard

Robiąc na prośbę Grohmanna inną mapę, stwierdziłem, że ta z podstawowej wersji Arden wymaga poprawy.
Została więc poprawiona. Tym razem jest staranniej wykonana, bliższa oryginałowi i moim zdaniem bardziej klimatyczna.
Po wymianie opinii z Grohmannem pojawiło się kilka udogodnień. Zostały także poprawione niektóre żetony pomocnicze.
Do pierwszego wydania był załączony tylko scenariusz historyczny. W obecnym do wyboru są wszystkie które ukazały się na łamach Taktyki i Strategii, a więc:
- Patton 22
- Linia Horrocksa
- Krwawy Sylwester
- Latajacy dywan
- Operacja Luttich
i oczywiście scenariusz historyczny.

Miłego grania.
I dzielcie się uwagami, przydadzą się na przyszłość.

A tutaj kilka screenów porównujących pierwszą i nową edycję gameboxa do Arden.
http://members.lycos.co.uk/muminpc/ardeny
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojpajek
Major

Preclo jeśli można by coś jeszcze dodać od siebie to może warto było by zobaczyć jak by ta gra wyglądała z ciemniejszym odcieniem rzek i lasów.

preclo
Kapitan

Wojpajek napisał/a:
Preclo jeśli można by coś jeszcze dodać od siebie to może warto było by zobaczyć jak by ta gra wyglądała z ciemniejszym odcieniem rzek i lasów.

Będzie to możliwe, ale na pewno nie na dzień dzisiejszy.
Zresztą powiem, że te kolorki trochę tak celowo zostały wybrane jaśniejsze. Żeby za szaro nie było ;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Odpowiedz do tematu