Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tannenberg - Kiedy sprawdzamy zaopatrzenie?
Autor Wiadomość
Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 07 Gru, 2004   

RK:
Cytat:
Twoja interpretacja jest - i twierdzę tak od początku - niezgodna z instrukcją i tutaj zdania nie zmieniam. Ten Twój argument dla mnie całkowicie odpada.

RK nie mogę sie absolutnie zgodzić, że jest niezgodna. Możesz jej zarzucać, że jest niezgodna z realiami, historia czy czyms innym ale nie z instrukcją bo to wybacz ale ewidentna nieprawda. Z żadnym przepisem się to nie kłóci może się kłócić co najwyżej ze sposobem interpretacji stosowanym przez stronę.

Cytat:
Ano właśnie - ja wykazałem elastyczność w sprawie fazy walki, bo przyjąłem proponowane przez Ciebie rozwiązanie, wykaż ją i Ty w sprawie fazy ruchu

Dobrze niech stracę też wykażę elastyczność. Zamiast sprawdzać w każdym momencie obydwu faz ruchu sprawdzajmy zaopatrzenie raz na początku 1fazy ruchu i drugi raz na początku 2fazy ruchu.

Również wolę praktykę, lecz drogą teorii tez mozna ciekawe wnioski wyciagnąć :)

Grohmann
Porucznik

Wygląda na to, że spór będzie trzeba rozstrzygnąć ... w polu :twisted:

Grohmann
Porucznik

Jak to co mam na mysli, wybieraj broń i sekundanta ;)
Miało zabrzmieć dwuznacznie i tak też zabrzmiało ale dokładnie to chodziło mi o sprawdzenie tego podczas gry.

Aluzja ciekawa :) choć nie do końca prawdziwa, my jednak w miarę odpowiadamy na swoje zapytania. Choć jedno sobie uświadomiłem dlaczego to ja mam przekonywać, że jest tak a nie inaczej. Więcej atutów jednak leży jakby nie patrzeć po mojej stronie (choćby pierwszy z brzegu - brak żetonów zaop.) i zasadnym by było gdybyś to Ty RK mnie przekonywał a nie na odwrót jak ma to miejsce teraz. ;)

Jednak na razie dalej postaram sie Cibie przekonywać.:)
Doceniam to, że przystałeś na przepisy zaop. w walce ale to nie oznacza , że zrezygnuję w zamian z przepisów w ruchu.
Sprawdzanie zaop. w walce ma o wiele wieksze znaczenie podczas walki (art. i odwroty) niż w ruchu(często jedno. i tak juz nie moga wykonąc ruchu przygwożdżone jednostka wroga).
Ponadto sprawdzając tylko raz dla obu faz ruchu (zaop.) jesteśmy zmuszeni zapamietywac te jednostki (szczególnie gracz pozostający bez zaopatrzenia) co w warunkach gry w Tannenbergu jeszcze jest wykonalne chociaż utrudnia niepotrzebnie grę (powinny byc żetony aby ułatwic gre graczom a nie ma) natomiast jeżeli by grac juz cały Wschodni Front to jest absolutnie niemozliwe spamietanie tego wszystkiego( chyba żeby spisywać na kartce) - to w kwestii utrudnień związanych z taką metodą zaopatrzeniową.
W kwestii grywalności to wiele nie zmienia wbrew pozorom po za tym, że gracz okrążony ma mniejsze mozliwości wycofania w trakcie ruchu czyli oderwania się. I właśnie dlatego nie rozumiem dlaczego bronisz tej koncepji sprawdzania zaop. tylko raz w fazie ruchu, bo wiecej z tego wydaje sie być zachodu niz korzyści dla gry.

Grohmann
Porucznik

Faktycznie jeżeli moje argumenty do Ciebie nie trafiają i Ty nie chcesz spróbować przekonać do swoich racji to już nic nowego nie wymyslimy.

Odpowiedz do tematu