Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzesień 1939 w całości
Autor Wiadomość
Komendant
Plutonowy

Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   Wrzesień 1939 w całości

Witam,

W tym temacie będę opisywać relację z rozgrywki w cały dotychczasowy wrzesień 1939.

Pierwsza przymiarka z planszą i już wiem, że trzeba to lepiej rozplanować przestrzennie bo już mi wykracza poza połowę pokoju.
Ze względu na rozmiar rezygnuję póki co z pomysłu umieszczenia planszy na stołach. Zakupię przezroczyste podkładki pod krzesła i nimi przykryję planszę. Ustabilizuje to i zabezpieczy całość.

Na wysokość plansza ma niecałe 290 cm. LOW i Suwalszczyzna mają największą szansę szybkiego zdjęcia, więc muszę zmienić orientację map.

W najszerszym miejscu mapa ma 240 cm i tutaj poza kawałkiem Suwalszczyzny za dużo się nie zmieni. Chyba, że odpadną też mapy Wielkopolski i Pomorza.

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Śro 08 Lis, 2017   

Imponujące. Można wrzucić na facebookową stronę TiSu?
Do takiej rozgrywki przydałyby się takie drewniane uchwyty do przesuwania jednostek, jak w sztabach :)

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Komendant
Plutonowy

Racja podrzucę na fb, trzeba promować ;)

Niewiele się różnią wymiary z szacunkowych obliczeń:

Ostatnio zmieniony przez Komendant Pią 10 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  

Grisznak
Podporucznik

Dzięki, ładnie to wygląda, wrzuciłem na profil wydawcy i na dwie grupy o planszowych grach wojennych, wraz z linkiem do działu na forum.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Komendant
Plutonowy

Widzę, że administrujesz profil. Dzięki.

Start planuję po skończeniu remontu i dopracowaniu modyfikacji zasad. Będzie zajęcie na zimę ;)

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Może warto pożyczyć stół do ping-ponga? Mapa LOW nie skończy się szybko; raczej szybko zniknie połączenie między LOW a Armią "Pomorze", stąd można ją będzie przenieść choćby do innego pokoju i grać dalej równolegle. Wielkopolska może szybko odpaść, bo po prostu Polacy rozpoczną odwrót, bądź skręcą w pas działania którejś z sąsiednich armii. Z ciekawości: będziesz grać z kimś, czy z samym sobą?

Nie znam aktualnych zasad systemu :cry: Czy nadal obowiązują zasady o dezorganizacji i panice?

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Myślałem nad zakupem blatów i kozłów ale póki co zamówiłem ponad 6m2 podkładek z poliwęglanu. Zmienię orientację mapy w pokoju na bardziej ergonomiczną i będzie dobrze lub przeniosę do drugiego. Suwalszczyznę można przesunąć bo połączenie jest i tak wąskie, LOW też.

Będę grać w grę ze zmienionymi przepisami i z dorobionymi żetonami. Opis zmian tutaj:

https://www.taktykaistrat...t=301&start=300

Zamierzam rozegrać jako symulację i test sam bo tak będzie szybciej. Po grze testowej nie wykluczam rozgrywki z kimś jak tylko znajdzie się chętny.

Grę testową chcę relacjonować i ruchy wojsk mogę wykonywać na podstawie sugestii użytkowników forum.
Widziałbym to tak, że dzielą się na dowódców armii/odcinków i mogą mi podsyłać na priv rozkazy, a ja będę je realizować na planszy. Jeśli nie będzie chętnych to rozkazy na podstawie sugestii w dyskusji w temacie.

Przepisy są o D i P aktualne. Masz jakieś uwagi?

Grisznak
Podporucznik

Ech, tutaj własnie brak jak diabli Vassala. Bo dzięki niemu można by rozegrać taką partię w kilka osób z całego kraju, sprawnie koordynując działania.

Komendant
Plutonowy

Czy ja wiem. Rozkazy będą ogólne, a ja je postaram się realizować w szczegółach wg swojego zamysłu. Wtedy "dowódcy wyższego szczebla" nie mają szczegółowego oglądu sytuacji (znaczy co do żetonu), a mogą wydawać rozkazy kierunków natarć, przegrupowań itp. Po szczegółowe informacje będą musieli dopytywać. Ze zdjęcia też nie będą widzieć szczegółowo sił przeciwnika. Nie wiem czy na forum można zrobić temat z dostępem tylko dla jednej strony konfliktu. "Dowódcy" też nie będą musieli szczegółowych ruchów rozpisywać itp. bo grając w wersję w Corelu to nie każdy w terminie podawał ruchy, a po czasie poodpadali gracze. Może być ciekawie.

Co myślicie o takim czymś?

Kto byłby chętny?

Mlavius
St. szeregowy

A co trzeba mieć żeby grać?Ja mam "Mławę" :D :grin:
Bardzo rzadko mam okazję pograć z żywym przeciwnikiem (nie licząc siebie) także byłbym chętny

dixie
St. sierżant

Z W-39 robiłem kiedyś Suwalszczyznę w zun-tsu.
Całość Września byłaby chyba jednak nie od udźwignięcia przez tę platformę, a raczej kompy obciążone przeglądarką (na silniku IE).
Zaleta jest taka, że można grać na żywo zdalnie tak jakbyśmy stali przy stole z mapą.
W Vassalu klimat szlag trafia (tyle, że da się grać "korespondencyjnie:").

Mlavius
St. szeregowy

Jeśli ten projekt wypali (mam taką nadzieję),to można pokusić się o kilkuosobową rozgrywkę w "Polskę 1939"

Komendant
Plutonowy

Tak naprawdę nic nie trzeba ;) może poza pomysłem na działanie, podesłaniem mi jakiś mapek z kierunkami natarcia i terminowym wysyłaniem rozkazów.

Będę zamieszać zdjęcia i raporty z postępów gry. Uczestnicy jedynie wydają rozkazy np.:

- lotnictwo szturmowe paraliżuje ruch kolejowy na lini od miasta X do miasta Y,
- 3 DPanc pełną siłą uderza na linie polskie pod miastem X, po przełamaniu kieruje się na południe w celu okrążenia dywizji X,
- 33 DPR koncentruje się pod miastem X,
- jednostki z ośrodków zapasowych z okolic Lwowa koncentrują się pod Przemyślem w celu sformowania 50 DPR
- BK X opóźnia marsz Y DPanc i cofa się w kierunku Z
itp. itd,

Jak walki się potoczą i jak zinterpretuję i wykonam rozkazy zależy już ode mnie.

Grisznak
Podporucznik

Brzmi ciekawie, można by spróbować.
choć zgadzam się z powyższym, że jakby dopracować zasady do Polski 1939, dodac im głębi itd, to rozgrywka byłaby łatwiejsza. I jednak szybsza.

Mlavius
St. szeregowy

Komendant napisał/a:
Tak naprawdę nic nie trzeba ;) może poza pomysłem na działanie, podesłaniem mi jakiś mapek z kierunkami natarcia i terminowym wysyłaniem rozkazów.

Będę zamieszać zdjęcia i raporty z postępów gry. Uczestnicy jedynie wydają rozkazy np.:

- lotnictwo szturmowe paraliżuje ruch kolejowy na lini od miasta X do miasta Y,
- 3 DPanc pełną siłą uderza na linie polskie pod miastem X, po przełamaniu kieruje się na południe w celu okrążenia dywizji X,
- 33 DPR koncentruje się pod miastem X,
- jednostki z ośrodków zapasowych z okolic Lwowa koncentrują się pod Przemyślem w celu sformowania 50 DPR
- BK X opóźnia marsz Y DPanc i cofa się w kierunku Z
itp. itd,

Jak walki się potoczą i jak zinterpretuję i wykonam rozkazy zależy już ode mnie.

Aaa rozumiem.Czyli ewentualni chętni wcielają się w wyższe dowództwo (Armii czy GO) i nakreślają ci co masz zrobić ale to ty podejmujesz decyzje na niższym szczeblu. :razz: Świetny pomysł.Jakby co jestem chętny :mrgreen:

[ Dodano: Pią 10 Lis, 2017 ]
Grisznak napisał/a:
Brzmi ciekawie, można by spróbować.
choć zgadzam się z powyższym, że jakby dopracować zasady do Polski 1939, dodac im głębi itd, to rozgrywka byłaby łatwiejsza. I jednak szybsza.

Kilkuosobowa rozgrywka na pewno byłaby ciekawa ale trzeba "urealnić" grę.Można np.dodać jakiś przepis o możliwości przebicia się wojsk pancernych przez nieumocnioną jednostkę itp.

Odpowiedz do tematu