Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kompletowanie gier z TiS-a
Autor Wiadomość
Andrzej Scheffs
St. szeregowy

Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   Kompletowanie gier z TiS-a

Przymierzam sie do kupna kilku gier z TiS-a jeszcze nie zdecydowałem których mam w związku z tym kilka pytań a mianowicie:
1. Które numeru tego czasopisma musze nabyć zeby mieć kompletną grę Kutuzow1943 Rozumiem że instrukcja z Charkowa 1942-43 będzie do niej pasowała
2.Czy gra Płowce 1331 zamieszczona w nr 27 jest kompletna (mapa+ żetony) i Jezioro Pejpus 1242 z 34 numeru tez jest kompletna?
3. Holandia 1944-45 które numery bedą potrzebne by mieć całą grę.
4. Wrocław 1945 które numery by mieć komplet
5.Bagration 1944 również które numery musiał bym nabyć.
6. Colmar 1945 to samo pytanie co do Bagrationa
7.Moskwa 1941 jak wyżej
Ograniczam się do wyboru zpośród tych gier ponieważ posiadam tylko instrukcje do Charkowa 1942-43 i do Bannockburn 1314 rozumiem ze one pasują do ww gier?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

1. 37, 39, tak
2. tak, tak
3. 17, 18
4. 23
5. 25, 26
6. 28
7. 34,35
Tak

Dominik
Sierżant

3. Do niektórych scenariuszy są potrzebne dodatkowo dywizje z Arden.
4. Bodajże w nr 24 był jakiś żeton dodatkowy dla Niemców i errata kilku żetonów Rosjan, ale można spokojnie grać i bez tego.
6. Colmar można połączyć z Nordwindem z nr 21
7. To są dodatki do Moskwy, aczkolwiek samodzielne.

Dodatkowo w aktualnym numerze są chyba uzupełnienia do Kutuzowa (ręki sobie za uciąć nie dam bo wycinałem żetony z dwóch numerów na raz) i gra Crecy 1346.

Andrzej Scheffs
St. szeregowy

Dziękuję za pomoc co do wrocławia to znalazłem informację że w numerze 24 jest 159 żetonów do tej gry więc całkiem sporo więcnr 23 nie będzie wystarczający nie wiem czy mapa jest podzielona bo informacja ta mówiła ze mapa i żetony siętam znajduje

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

to raczej dezinformacja :)
wszystko jest w nr 23
O ile mnei pamięć nie myli to dosłownie kilka (3-4) sa w nr 24
Ale jutro sprawdzę dokłądnie

Andrzej Scheffs
St. szeregowy

po wnikliwym szperaniu w internecie znalazlem zdjecie okladki i spis tresci do 38 numeru TiS nie ma tam slowa wzmianki o grze Kutuzow wiec co w tym numerze jest co bedzie potrzebne w grze bo w odp na moje wczesniejsze pytanie Pan Zalewski wymienil ten numer jako konieczny obok nr 37 do skompletowania gry Kutuzow. Czy jest możliwosć skompletowania tez gry Kursk w pełnej wersji czy trzeba kupić pudełkową odmiane?

[ Dodano: Wto 30 Cze, 2015 ]
wim że dezinformacja jest grożną bronią na wojnie ale tutaj jest nie na miejscu :)

Dominik
Sierżant

W nr 24 był raptem jeden żeton niemieckich niszczycieli czołgów i errata paru żetonów rosyjskich, bo miały taki sam awers i rewers (informacja o tym bodajże jest tutaj na forum w temacie o Wrocławiu).

Kutuzow jest w nr 37, w nr 39 jest Kutuzow 2 czyli kolejna mapa i żetony (każda z tych gier może funkcjonować samodzielnie) natomiast w nr 40 są poprawione scenariusze do obu części Kutuzowa (są także na forum w temacie o Kutuzowie, albo o nr 39) i trochę żetonów do Kutuzowa 2, które zdezerterowały z nr 39.

Sam Kursk jest grą wyłącznie pudełkową, w dwóch nr TiS, niestety nie pamiętam w których, były dodatkowe fragmenty mapy i chyba jakieś dodatkowe żetony. Jak wygląda taka rozszerzona mapa do Kurska można chyba zobaczyć w temacie o Kursku.

waclaw
Plutonowy

Wysłany: Śro 01 Lip, 2015   Re: Kompletowanie gier z TiS-a

Andrzej Scheffs napisał/a:
Przymierzam sie do kupna kilku gier z TiS-a jeszcze nie zdecydowałem których mam w związku z tym kilka pytań a mianowicie:
1. Które numeru tego czasopisma musze nabyć zeby mieć kompletną grę Kutuzow1943 ?

Andrzej, pod tym ( http://wb-95.site90.com/ ) linkiem masz rozpiskę co gdzie i jak zostało wydane. Po kliknięciu masz info czy wersja pudełkowa czy z TiS, niestety nie uwzględnia erat, ani spisu scenariuszy.

Ale faktycznie, jest pomyłka z Kutuzowem, poprawne numery to TiS 37 i 39

Andrzej Scheffs
St. szeregowy

Wysłany: Śro 01 Lip, 2015   

w odp na moje wczesniejsze pytanie o kompletowanie gier w sprawie Moskwa 41 stwierdzono ze aby miec kompletną gre z TiS-a powinienem kupić 34 i 35 numer TiS-a a ja znalazlem na okładce 33 numeru ze zawiera 66 żetonów do Moskwy 41 czy to są zetony do pudełkowej gry czy do TiSowskiej ? Nie chce zeby po kupnie okazalo sie ze czegos jeszcze mi brakuje

Dominik
Sierżant

Samodzielne dodatki do Moskwy są w nr 33 i 34. A przy okazji rozwiązałem zagadkę dezinformacji w sprawie Wrocławia, w sklepie TiS jest wstawiony projekt okładki nr 24 który bazował na tej z nr 23, a nie jej ostateczna wersja z wyszczególnioną rzeczywistą zawartością :)

Andrzej Scheffs
St. szeregowy

tzn ze aby miec pełną wersje gry Wrocław 1945 wystarczy numer 23?

Dominik
Sierżant

Dokładnie, wystarczy nr 23. Wygrzebałem swoje pudełeczko z błędnymi żetonami i jak widzę to w nr 24 było tylko:
- 1 żeton załogi Wrocławia, ale z uwagi na to że załoga nie opuszcza miasta, nie ma to tak naprawdę znaczenia
- 1 żeton niemieckich niszczycieli czołgów, nie zmienia on układu sił i był raczej taką ciekawostką na której ślad wpadł autor gry już po jej wydaniu
- 2 poprawione żetony niemieckiej piechoty, 1 miał taką samą siłę na awersie i rewersie, drugi miał na rewersie błędną nazwę
- 2 żetony rosyjskich czołgów, 1 miał taką samą siłę na awersie i rewersie, drugi miał błędny numer w nazwie
- do tego bodajże 3 żetony rosyjskiej piechoty, które zostały błędnie przypisane do konkretnej armii, do tego jest to opisane w czasopiśmie

Nie mam u siebie śladów innych poprawek. Co do gry to polecam się zapoznać z tematem "Wrocław 1945" na forum. Nr 24 nie jest potrzebny aby cieszyć się Wrocławiem.

Grzeinjk
Kadet

Wysłany: Śro 23 Sie, 2017   

A czy owa samodzielność tych gier gazecianych cechuje się zawarciem w numerze TiSu instrukcji do gry czy trzeba mieć jakiś egzemplarz gry pudełkowej z danego systemu aby cieszyć się w pełni z czasopisma?

Grisznak
Podporucznik

Grzeinjk napisał/a:
A czy owa samodzielność tych gier gazecianych cechuje się zawarciem w numerze TiSu instrukcji do gry czy trzeba mieć jakiś egzemplarz gry pudełkowej z danego systemu aby cieszyć się w pełni z czasopisma?

Trzeba mieć zasady systemowe, czyli przynajmniej jedną grę (wyjątkiem Bitwy Okrętów, które były w pełni samodzielną grą). Można kupować zasady oddzielnie, ale imho nie opłaca się, zwłaszcza, że w magazynach masz także nowe scenariusze do danych gier.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Grzeinjk
Kadet

Dziękuję Ci za odpowiedź Grisznaku.

Jako, że znajduję się w posiadaniu Arden, Normandii oraz Kurska by w pełni uzupełnić i rozszerzyć powyższe gry przymierzam się do złożenia zamówienia na kilka numerów TiSu.
W związku z tym proszę Was jako bardziej doświadczonych kolekcjonerów tegoż magazynu o ewentualne poprawienie mnie w mojej selekcji poszczególnych numerów.

Do Arden znalazłem: 17,18,34
Do Normandii co po chwila przewijają się scenariusze ale chyba nie ma żadnego rozszerzenia w postaci mapy, żetonów albo jakiejś erraty?
Do Kursku: 36, natomiast w 35 są jakieś żetony ale do Kurska 1942 czy one dotyczą tego z 1943?

Mlavius
St. szeregowy

Do Normandii nie było chyba żadnego rozszerzenia ale był bardzo ciekawy scenariusz dotyczący "kotła" pod Falaise.Dużo broni pancernej :mrgreen:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

do Kurska to 37, 39, 36
32, to odwodowy XXIV KPanc. i jego potencjalne uderzenie w pasie 2 Armii - na srodku wybrzuszenia.

Grzeinjk
Kadet

Wojciech Zalewski napisał/a:
32, to odwodowy XXIV KPanc. i jego potencjalne uderzenie w pasie 2 Armii - na srodku wybrzuszenia

32 czy 35?

A Stalingradowi służy tylko numer 14?
Przydałby się spis z grami i odpowiadającymi jej numerami TiSu.

Dominik
Sierżant

Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Nawet jest taki spis :) Co najwyżej kilka ostatnich numerów może nie być uwzględnionych.

http://www.taktykaistrate...opic.php?t=3885

Odpowiedz do tematu