Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żetony
Autor Wiadomość
dixie
St. sierżant

Wysłany: Wto 29 Lis, 2016   

Napisz proszę, jak "zmontowałeś" ten żeton, bo paradoksalnie jednobarwne bryły powinny wyglądać lepiej, niż kolorowe plamy. Może grafika czołgu jest po prostu zbyt mała i program ją sobie "rozciągnął"?

PS. albo zeskanuj i pokaż żeton, jeśli masz taką możliwość. Na pewno będą przekłamania, ale może na zasadzie kontrastu; "zły" i "dobry" żeton, zauważymy różnice :)

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 30 Lis, 2016   

Pierwszy żeton jest wydrukowany i zeskanowany.

[ Dodano: Śro 30 Lis, 2016 ]
Drugi żeton zaprojektowałem w photoshopie i właśnie jego drukuje.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Śro 30 Lis, 2016   

Widzę piksle, piksle widzę :cool:

W programie do obróbki wektorowej trudno o coś takiego, chyba, że obrazek wyjściowy jest stosunkowo mały.
http://www.taktykaistrate...nload.php?id=55
Przy powiększeniu w końcu je widać.
Jesteś pewien, że obrabiasz swój obrazek wektorowo? Pytam, o nie znam FotoSzopy.
Ja ikonkę np. czołgu robię w GIMPie co najmniej kilka razy większą od żetonu, a następnie importuję do Ink'a, gdzie zmniejszam go tak, by pasował do całości układanki.
Tak robiłem nowe żetony do Suwalszczyzny (dla strony radzieckiej) i w druku wyszły fenomenalnie.

A tu czysty wektor (tyle, że z W-39)
http://chomikuj.pl/faustynki/Galeria
Można sobie powiększać :twisted: , tu ograniczeniem jest już drukarka.
Gdyby ktoś pytał, to ma wymiary normalnego żetonu.

Elementy takie jak krój czcionki, kształt podkładów i kolory pod współczynnikami są oryginalne :mrgreen:
Co do tych pierwszych (B-35), to musiałbym pogrzebać jeśli się zachowały, bo nie mam ich teraz pod ręką.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

dixie napisał:
Cytat:
Jesteś pewien, że obrabiasz swój obrazek wektorowo? Pytam, o nie znam FotoSzopy.

Ja wiem... :smile: , chyba tak :roll: , choć dokońca nie wiem :smile: , myślisz że jeśli obrobię grafikę w skali wektorowej będzie o wiele wyraźniejsza na wydruku :???: .

dixie
St. sierżant

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Motyla Noga napisał/a:
dixie napisał:
Cytat:

Ja wiem... :smile: , chyba tak :roll: , choć dokońca nie wiem :smile: , myślisz że jeśli obrobię grafikę w skali wektorowej będzie o wiele wyraźniejsza na wydruku :???: .

No przecież o tym truję od kilku wpisów :roll:
I nie skali, tylko metodzie obróbki/przeliczania czy jak to tam zwał. To jest całkiem inna filozofia rysowania obiektów i definiowania ich właściwości.
Zachęcam do użycia Inkscape'a i porównania wyników pracy. Tak dla czystej naukowej ciekawości :)
Program jest darmowy i jest nawet wersja na Windowsy, ale nie wiem na jaki kernel :twisted:

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 04 Sty, 2017   

Mam pytanie do ludzi w temacie :smile: , robiąc żetony w inkascape zauważyłem że kiedy tło żetony jest jasne ikonka sprzętu (która jest cała czarna) wychodzi bardziej wyraźna, natomiast kiedy tło jest ciemniejsze ikonka przestaje być wyraźna, o co chodzi. :???:
:shock:

Odpowiedz do tematu