Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charków 1942-43 Relacja z gry w ciemno
Autor Wiadomość
Michał Jakubik
St. szeregowy

Wysłany: Śro 07 Gru, 2016   Charków 1942-43 Relacja z gry w ciemno

Witam
Po dlugiej przerwie w rozgrywkach wraz z Łukaszem postanowilismy wskrzeić dawne hobby i postanowilisli zagać, problem jest dzieląca nas odległość 220 km ale dla chcacego nic trudnego, instalacja komunikatora Skype słuchawki z mikrofonem, dwa komplety gier i rozwinięcie zasad gry dotyczace maskowania.
W poniższym temacie postaram sie zrelacjonować fragmentarycznie przebieg rozgrywki oraz postaram sie wkleic kilka zdjęć.

maswkowanie
1. Kazda jednostka widzi przeciwnika na trzy heksy wyjątek kawaleria i rozpoznanie widzi na 4 heksy
2. Kazda jednostka moze kosztem 1 PR zatrzymać sie i rozpoznać do okoła teren
3. Jednostki szczegołowo widza siebie tzn. siłe odziału bedac wzajemnie w swoich strefach kontroli
4. Gracz niemiecki dysponuje 4 jednostkami lotnictwa rozpoznawczego a gracz sowiecki 2 jednostami
5. lotnictwo rozpoznawcze rozstawia się na poczatku własnej fazy ruchu, zasieg rozpoznania to 4 heksy, jednostki LR rozpoznaja szczegółowo za wyjatkiem oddziałów w mieście i lesie, tam tylko rozpoznaja że coś stoi

[ Dodano: Śro 07 Gru, 2016 ]
na odcinku 1 SS tak sie traci w 1 etapie sztab w ruchu strategicznym Łukasz rozjechał mi oddanego sprawie towarzysza

LukashP
Kadet

Wysłany: Śro 07 Gru, 2016   

Pierwsze wrażenia takie że Niemcy dzięki gwiazdkom naprawdę mają sporą przewagę w walce - nawet jeśli nie widać tego aż tak w siłach.

Zastanawia mnie jeszcze czy jak jest kilka pól na dywizję - to można ją zupełnie dowolnie rozstawić na tych polach, czy na każdym z pól musi stać chociaż jedna jednostka dywizji?
Opcja dowolności jest w sumie ciekawa, daje trochę możliwych scenariuszy.

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Śro 07 Gru, 2016   

W takich sytuacjach moduły Vassala ratują życie.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Michał Jakubik
St. szeregowy

Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   

hey

Po trzech etapach rozgrywki sytuacje militarna sowietów oceniałem jako dobrą, linia obrony nieco okrzepła niemieckie dywizje utkneły w sniegu, ale niespodzianka bedzie i była w ataku dwóch dywizji na Barwiernkowo było B3 Łukasz wykulał na kościach 3 i stała się tragedia.
W ruchu stategicznym zmotoryzowany pułk 7 dywizji dojechał dojechał pod Izjum a w następnym etapie zajął wioche. Dwa dni mi zajęło zanim go wykończyłem, jest to wazny odcinek frontu do graczy zawsze mniej jednostke na krańcach mostu nawet kosztem utraty terenu. Na innych odcinkach bez sensacji ciągłe straty i okrażenia bardzo trudno jest oderwać się od przeciwnika, to ten 1 PR za wyjscie ze strefy i spowalnianie ruchu, tak duzo robi pod górke sowieckiemu graczowi.
Niezłe efekty dal Łukaszowi atak 1SS w kierunku Taranowki wsparte szturmowcami jednostki przyblokowaly moje odziały wycofujace się z worka Łozowa. Utrata tych dywizji napewno niedlugo zaboli jak Łukasz podciagnie dobijaczy i uderzy z pełna siłą.

Niestety nie moge dodać załącznika panie Administrator prosze zwiekszyć limit HEHE

[ Dodano: Wto 20 Gru, 2016 ]
Sytuacja na dzień 1 marca nie napawa gracza sowieckiego optymizmem, linia frontu przesuneła sie na linie rzeki Don nastepnie, Tarnowka, Nowaja Wodopaga, Wałki.
Niemcy podciagneli niemalże wszystkie siły atakujące z kierunku łozowa, (niestety pomimo prób wyciagniecia z worka kilku dywizji zostały one otoczone i rozbite), 1 SS skutecznie zaryglowała droge ucieczki do Merefy i Żmijewa, naprzeciw 6 dywizji wroga w centrum mam kilka osłabionych piechurów i pancerniaków, siły wątłe z uwagi na impet i siłe wroga.
Na lini rzeki nieco spokoju poumacniałem jednostki w Żmijewie i Ąndriejewce mosty zniszcone, nieprzyjacjel maskuje ruchy za Donem mam nadzieje ze ten odcinek frontu sobie odpusci.

Pozdrawiam

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Cytat:
Niestety nie moge dodać załącznika panie Administrator prosze zwiekszyć limit HEHE

Tinypic twoim przyjacielem.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Michał Jakubik
St. szeregowy

Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

3 marca dla sowietów byl czarnym dniem kampanii 1943r.
Przeciwnik przeprawił się w okolicach Izjum i Andriejewka (bedąc w moim sąsiedztwie mojego oddziału przeszedl na druga strone Donu-bzdura do kwadratu ale wykładni w przepisach nie ma, co nie jest zabronione jest dozwolone). W dwóch atakach zostałem wyparty z miejscowości i to zwiastowało mój koniec. Dobrze że zdołałem zniszczyć obie przeprawy.
Front uległ podziałowi na dwie części na wszodnim i zachodnim brzegu Donu.
Pod Carkowem było równie niewesolo dysponowałem siłami ok 8 Dywizji, Walki juz dawno zostaly opanowane przez dywizje GD ktora mozolnie przedzierała sie przez siegi w rejon Merefy, miasto to zostalo umocnione podobnie jak Zmijew i czekałem na szturm.
[/b]

[ Dodano: Śro 11 Sty, 2017 ]
hey

Rozgrywka z moim przeciwnikiem zakończyła się z automatu 8 marca 1943, Łukasz zdobył Biełgoród Charków i bylo po frytkach, na planszy pozostały mi trzy jednostki w sile dwóch dywizji piechoty. Teraz czekam na ponowna konfrontacje.

Odpowiedz do tematu