Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie od świeżego
Autor Wiadomość
DyrektorFritz
Kadet

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   Pytanie od świeżego

Witam, mam pytanie, mianowicie czy czasopismo ''Taktyka i Strategia'' jeszcze wychodzi? Czy można je ''dorwać'' w jakieś księgarni czy też kiosku? Do tej pory grałem w tego typu gry bitewne we własnym systemie, dosyć ograniczonym i chciałbym spróbować czegoś mocniejszego lecz nie chcę kupować gry, gdyż nie jestem pewien czy przypadnie mi do gustu. Z góry dzięki.
Fritz

Dominik
Sierżant

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Czasopismo wychodzi choć nieregularnie i można je kupić w Empikach. Jednak aby zagrać w grę z czasopisma potrzebujesz jeszcze instrukcji do danego systemu. Wyjątkiem była gra z nr 40 która była na tyle prosta, że instrukcja zmieściła się w piśmie. Czasopisma i instrukcje, a także gry możesz kupić tutaj: http://taktykaistrategiasklep.pl/

Możesz też zajrzeć tutaj: http://www.taktykaistrate...=1036&start=700 i odkupić od kogoś używaną grę, co wyjdzie cenowo podobnie jak kupno czasopisma i odpowiedniej instrukcji.

DyrektorFritz
Kadet

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Dzięki wielkie za pomoc :)

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Wiele zależy od tego, jakiej gry szukasz, w sensie tematyki, stopnia trudności, epoki itd. Sprecyzuj, a może pomożemy wybrać coś odpowiedniego.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

DyrektorFritz
Kadet

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Nie mam jasno sprecyzowanej ulubionej epoki historycznej. Lubię wojny napoleońskie za jej rewolucyjny charakter, wprowadzenie artylerii na szeroką skalę i legendarne mundury. Wojny w XIX w. (np. kolonialne, secesyjna czy krymska) za ich formę, to były ostatnie ''dżentelmeńskie'' wojny. I Wojna Światowa to natomiast rozwój technologiczny, wprowadzenie czołgów, samolotów, naloty na masową skalę, wprowadzenie kamuflażu w mundurach czy stopniowe usuwanie kawalerii z wojska. II Wojnę Światową ''uwielbiam'' za jej rozmach, postęp technologiczny jak również za to, że dla Polski była bardzo ważna. Sam osobiście fascynuję się talvisotą :) . Działania zbrojne podczas ''Zimnej Wojny'' również były ciekawe, lecz dla tych czasów bardziej by pasowała gra polityczno-ekonomiczno-dyplomatyczna niż bitewna.

Sorry, że tak późno odpisałem ale nie miałem dostępu do internetu aż po dziś.
Życzę wszystkim miłej końcówki wakacji.
Pozdrowienia z Mazur :wink:

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Cytat:
Działania zbrojne podczas ''Zimnej Wojny'' również były ciekawe, lecz dla tych czasów bardziej by pasowała gra polityczno-ekonomiczno-dyplomatyczna niż bitewna.

Owszem. Tu najlepsza jest "Twillight Struggle" (polskie wydanie pt. "Zimna Wojna"), która jest kapitalną grą tego typu. Albo, dla przykładu, dostępna za darmo w sieci "Ukrainian Crisis" (do której tłumaczenie zasad niedawno zrobiłem).
Wojna krymska doczekała się w Polsce własnej gry ("Krwawe Stepy Krymu", ale to gra o wysokim stopniu trudności, zdecydowanie nie na początek).
Z gier "na start" dobrymi wydawałyby mi się takie rzeczy jak Korsuń 1944, Piotrków 1939, Bannockburn 1314.
"Bitwy XXI Wieku" są przyjemne ze względu na niewielką skalę i ilość żetonów, ale to już jest ciut bardziej zaawansowany system. Plusem jest tu spora liczba nowych scenariuszy i plansz w ostatnio wydawanych TiSach.
Niezłe na początek są też "kościuszkowskie" gry Strategmaty - Racławice, Maciejowice i Szczekociny - z czego Maciejowice są chyba najlepsze.
A jeśli szukasz gry taktycznej, w skali drużyny, to najlepszym pozostaje Advanced Squad Leader: Starter Kit (zasady po polsku są już dostępne, jakiś czas temu je przetłumaczyłem i umieściłem w sieci)

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

DyrektorFritz
Kadet

Wysłany: Śro 24 Sie, 2016   

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Piotrków brzmi bardzo ciekawie, myślę że jak będę zaczynał to właśnie od tej :) Kiedy wybiorę dam znać

Dominik
Sierżant

Z WB-95 na początek byłby niezły zestaw: instrukcja + Wrocław 1945 (chyba TiS 23), z pudełkowych może Charków 1942-43. Potwierdzam Bannockburn bo to właściwie 3 gry w jednym :)

DyrektorFritz
Kadet

Dzięki wszystkim za pomoc, dalej się nie mogę zdecydować a chęć zagrania jest wielka :D

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

To ja jeszcze wetknę kij w mrowisko :P

Skoro interesuje Cię system W-39 (Piotrków) to może lepszym rozwiązaniem na początek byłaby Mława? Jest dużo mniej wojsk na planszy i łatwiej to ogarnąć. A jeszcze jak się ją połączy z Suwalszczyzną (ponoć się kończy nakład) to masz za jednym zamachem - choć co prawda, za wyższą cenę - cały front północny dla pierwszych dni wojny.

A poza tym jak się rozłoży planszę z żetonami, to fajnie się do tego czyta książki, np. Bitwę pod Mławą 1939 Ryszarda Juszkiewicza :)

DyrektorFritz
Kadet

Wysłany: Nie 28 Sie, 2016   

Suwalszczyzna też brzmi ciekawie, bądź co nie bądź bardzo blisko moich ziem ojczystych (Mazury). W tygodniu będę dokonywał zakupu i jak wcześniej wspomniałem pochwalę się zdobyczą :)

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

Tylko, że sama Suwalszczyzna nie bardzo ma sens (przyznaję: nie grałem, nie widziałem, ale to opinie innych). Ona się sprawdza jako rozszerzenie Mławy, dając obu stronom większe możliwości.

Knjaz
Plutonowy

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Mam Suwalszczyzne i jako pierwsza grę bym polecił prędzej od Mławy.

Odpowiedz do tematu