Grisznak
Porucznik


Pomógł: 4 razy Dołączył: 01 Cze 2006 Posty: 748 Skąd: Włocławek
|
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016 Podział zasad
|
|
|
Grywając w gry zachodnie bardzo często widzę, że w przypadku systemów ciut bardziej zaawansowanych normą jest tam podział zasad na dwie lub trzy sekcje. Do każdej z nich dodawane są osobne scenariusze. W ten sposób gracz stopniowo uczy się zasad wraz z rozgrywkami. Zastanawiam się, czy nie byłoby to dobrym rozwiązaniem w przypadku BXXI, gdzie łącznie zasad jest niemało.
Moja sugestia to:
Zasady podstawowe:
1) Ruch
2) Koncentracja jednostek
3) Strefa kontroli
4) Walka
5) Kontrataki
6) Artyleria
7) Walka artylerii
Umocnienia
9) Walki w nocy
10) Dowództwa
Tutaj ze dwa-cztery scenariusze z udziałem piechoty i artylerii oraz jednostek zmechanizowanych po jednej ze stron (bez udziału czołgów, lotnictwa), maks. po 10-12 żetonów po każdej ze stron.
Zasady rozszerzone:
11) Jednostki rozpoznawcze
12 Walka Ogniowa
13) Walka w marszu
14) Saperzy
15) Pola minowe
16) Mosty
17) Lotnictwo
18) Zaopatrzenie
Dwa-cztery scenariusze z udziałem broni pancernej, tak po mniej więcej brygadzie na każdą ze stron.
Zasady pełne:
19) Desant powietrzny
20) Desant morski
21) Oddziały specjalne
22) Kolumny pontonowo-mostowe
23) Maskowanie
24) Walka elektroniczna (o ile zostanie wprowadzona)
Dwa-cztery scenariusze uwzględniające możliwość desantu, z udziałem mniej więcej siły wzmocnionej brygady na każdą ze stron. |
_________________
The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it! |
|