Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Własne żetony do WB-95
Autor Wiadomość
dixie
St. sierżant

Wysłany: Śro 17 Cze, 2015   

WIG ma nie tylko mapy Polski (choć przeważnie), ale i sąsiadów. Północne Węgry mogły się załapać, ale nie przypominam sobie jakieś całoścowej mapy. Choć nie zdziwiłbym się gdyby była. Tam ciągle coś się nowego pojawia.

Open generała próbowałem ugryźć i wogóle mi nie szło :P No i tylko na Windę i do tego pamiętam, że dużo miejsca zajmowało.
Mi akurat łatwiej poszło z LG. Może dlatego, że nie ma w nim wodotrysków? Nie wiem. Polubiłem do tego stopnia że przekonwertowałem wszystkie scenariusze z PG1 jakie znazłem w sieci. Ze dwie setki będzie albo lepiej :cool:

Co do map, to ja jeszcze bardziej zatomizowałem warstwowanie; lasy oddzielnie, rzeki oddzielnie, drogi dla każdej kategorii oddzielnie itd...Łatwiej nad tym zapanować wg mie i ew zmienić hurtowo np. kolory.

Wyśrodkowanie już zauważyłem i opisałem, więc nie będę powtarzać ;) Jest OK!

waclaw
Plutonowy

Wysłany: Czw 18 Cze, 2015   

Kurcze, patrze na skany map na Wigu i Lazarusie i czuję, że może być ciężko :> Chyba trzeba mieć trochę wprawy, żeby je rozczytywać.

Ilość warstw pewnie wyszła by w praktyce. Jedyne co, to nie łączył bym opisu hexa (czyli jaki to teren) z wyglądem. Gdzieś z boku definiujemy tylko jaki obrazek przedstawia las, czysty, etc. Wtedy wystarczy zmienić zestaw ikon i z mapy letniej możemy zrobić zimową.

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2015 ]
UPDATE:
Pojawiło się trochę nowych ikon, do obejrzenia w indexach w pierwszym poście. Wrzuciłem też moje żetony do Budapesztu (uwagi i link poniżej) z paroma zupełnie nie testowanymi zmianami :)

Arkusze do Budapeszt 1945
Zestaw żetonów do Budapesztu 1945 trochę zmodyfikowany przeze mnie. Zmiany to:
- likwidacja żetonu artylerii w niemieckich dywizjach pancernych (siła wliczona do ogólnej siły dywizji)
- zamiana jednego pułku panc. na dwa bataliony panc. w niemieckich dywizjach pancernych (sumaryczna siła dywizji bez zmian)
- likwidacja żetonów artylerii radzieckich korpusów piechoty (siła wliczona do ogólnej siły armii)
- mnogość gwiazdek - rzecz bardzo dyskusyjna :)

http://wb-95.site90.com/zetony/budapeszt1945/

A co do map - jednak rysuję ręcznie w Inkscape, zobaczymy jak wyjdzie.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Pią 26 Cze, 2015   

Na mapy to ja czekam z jeszcze większą niecierpliwością, muszę łącznik zrobić do Warszawy/Magnuszewa.

waclaw
Plutonowy

Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   

Niestety możesz się nie doczekać. Nie wyszło mi napisanie "generatora" bo nie takie to łatwe jednak :)

Zamiast tego narysowałem mapę ręcznie, ale o tym w osobnym temacie.

[ Dodano: Pią 10 Lip, 2015 ]
Pod linkiem poniżej można obejrzeć wydrukowane przykładowe żetony (akurat do Budapesztu 45)

http://budapeszt1945.szafa.eu.org/druk-1/

Moje uwagi to tak:
1) na zdjęciach wyglądają lepiej niż rzeczywiście - lepiej widać kolory
2) Czarny kolor dla współcznników nie jest za bardzo czytelny (zwłaszczan na ciemnych żetonach)
3) Czarne tło się nie sprawdza przy druku w domowych warunkach
4) Ikonki mogły by być jednak mniejsze....

Odpowiedz do tematu