Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Normandia 1944 [TiS]
Autor Wiadomość
Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Przejrzałem kilka pozycji polskich, tłumaczonych na polski i anglojęzycznych. 91 LLD okresla sie jako - dywizję piechoty, dywizję lotniczą, zmotoryzowana dywizję Luftwaffe, dywizję powietrzno-desantową i dywizję piechoty przeznaczononą do transportu lotniczego.

Grost
Kadet

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Odkopię nieco temat.
Właśnie przeczytałem tę pozycję (moje pierwsza książka z serii wydawnictwa TiS).
Wrażenie ogólne - bardzo pozytywne. Krótko, zwięźle i na temat. Dodatkowo struktury i mapki - po prostu rewelacja.
Ale żeby nie było za różowo: tytuł powinien brzmieć D-Day. Znałem wcześniej jedynie okładkę ze strony TiS i spodziewałem się opracowania kampanii normandzkiej. Dopiero jak książka wpadła mi w ręce "w realu" pomyślałem, że "cóś za cienkie na opis Normandii". Po przekartkowaniu wiedziałem już co i jak jest grane :) .
W najmniejszym stopniu nie wpływa to na mój odbiór tego opracowania.

"Przyczepię się" jeszcze do sformułowania "...podstawowego czołgu brytyjskiego jakim był Sherman..." (s.62)
Rozumiem, ze to skrót myślowy. Może bardziej fortunnym byłoby sformułowanie: podstawowy czołg armii brytyjskiej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

No tak, czoł amerykański, słuszna uwaga, skrót myślowy, ale powinenem uważać na takie smaczki, dziękuję.
Co do tytułu. Całośc Normandii na 64 stronach zapewne byłaby mozliwa, ale wtedy bardzo ogulnikowo by autor nad tym przeszedł. Podtytuł ksiązki niby jest, ale jak zauważły przedmówca dopiero w ksiązce jako takiej.
Może kiedyś się pokusze o całość w większej formie...

Odpowiedz do tematu