Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Armia Czerwona 1939-45
Autor Wiadomość
Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

Dobra to ja powiem co wiem o bitwie pod Lenino jak było naprawdę według mnie

Zgromadzono dywizję kościuszkowską pod Lenino. Do ataku poszedł pułk w którym było najwięcej byłych polskich więzniów Gułagu dowodzonych przez 2 przedwojennych oficerów ale tych szczególnie niewygodnych. Pułk poszedł w błotną dolinkę Miereji. Wtedy byli UPowcy Ukraińcy którzy byli w składzie pułku wcieleni do 1 dywizji po tym jak ich wcześniej złapało NKWD zdradzili i przeszli na strone Niemców. Nie było żadnych czołgów które by wspierały dywizję, nie wspierała ją żadna artyleria. Chłopcy poszli przez dolinke spadł na nich grad pocisków z karabinów maszynowych i artylerii. Musieli teraz biec ostro pod górkę prosto na druty kolczaste i stanowiska karabinów maszynowych plujące ogniem. Nadludzkim wysiłkiem wdarli się jednak w głąb obrony niemieckiej jednak prawie cały pułk który atakował przestał istnieć.
Cel z punktu widzenia Stalina został osiagnięty zgineło jak najwiecej Polaków którzy przeżyli łagry sowieckie. Cel z punktu widzenia Polaków tez został osiagnięty dzieki ofierze tego pułku wielu Polaków mogło wrócić do swojego kraju
Koniec

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Taką sprawę mam, jestem w posiadaniu rosyjskich numerów brygad i pułków ppanc z drugiej wojny światowej, czy ktoś zna jakieś strony internetowe (lub inne materiały, źródła) dzięki którym dowiedział bym się w co interesujące mnie brygady i pułki były uzbrojone.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Śro 21 Sty, 2015   

http://ww2history.ru/russian_artillery_1.html

http://bwbooks.net/index....ok=2003&page=22

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Dziękuje.

Odpowiedz do tematu