Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lipsk 1813
Autor Wiadomość
Azdik
Kadet

Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   Lipsk 1813

Przepraszam że wybiegam tym pytaniem w przyszłość, bo zdaję sobię sprawę z nakładu prac redakcji, ale mam pytanie czy w obecnej skali systemu jest logistycznie możliwość realizacji bitwy pod Lipskiem czy liczba żetonów byłaby za wielka?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 22 Maj, 2014   

Błllaaagggaaammmmmm :) Cicho...
Sławek jak to przeczyta mnie zabije. On siedzi już pod domem codziennie i każe mi ja wydać. Oczywiście jest tam kilka zmian w artylerii itp, ale gra jest już zrobiona. Tylko ja nie wyrabiam z tym co obiecałem...

czarek0402
Sierżant

Bitwa pod Lipskiem to nawet 4 dni walk od 16-19 października 1813, to nawet obszar około 45km na około 32km, to ponad 500.000tys. żołnierzy. Czy nie chyba tylko taki obszar pozwoli pokazać manewr, istotę wojen napoleońskich, żeby nie było wojny pozycyjnej, walk ze sobą setek żetonów-brygad? Trudny temat. :roll:

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Grisznak
Podporucznik

Przydałaby się skala a'la WB 95, jak sądzę. Waterloo w skali batalionowej to już gigant, a Lipsk jest bodaj większy.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014   

Lipsk to system brygadowo-dywizyjny

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Śro 13 Sie, 2014   

Lipsk mmmm.... smakowity kąsek dla miłośników, morze się kiedyś doczekamy :mrgreen:

Poczekamy

Markus Banny
Szeregowy

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Lipsk piękny projekt czekam na niego.. Ale jednocześnie chciałbym zasugerować że w tak wielkiej bitwie łatwiej się gra gdy się ma żetony opisane siłą, bo latanie potych tabelkach iszukanie jednostki to jest jednak troche skomplikowane. Grałem ostatnio w Borodino to wiem co to znaczy. Troszeczke bym uprościł poszukiwnie rezultatów walki. Praktycznie gdy w walce bierze udział kilka jednostek rzutówkostkamijest przesdniedużo.

Odpowiedz do tematu