Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Waterloo 1815] Quatre Bras
Autor Wiadomość
Motyl
Plutonowy

Wysłany: Nie 23 Sty, 2005   

pamiętam, że kiedys grałem z DBJem w Quatre Bras i udało mi się Holendrami rozbić nacierających francuzów. co prawda większość Niderlandczyków poszła w rozsypkę, ale na ich miejsce doszli Angole, którzy bez problemu poradzili sobie z osłabionymi francuzami :twisted: po tym zacząłem cenić Holendrów

Motyl
Plutonowy

Wysłany: Nie 23 Sty, 2005   

no tak, pod Waterloo są tacy ciency, bo dostali pod Quatre Bra. niemniej nawet pod Waterloo są potrzebni, choćby do wzmacniania kolumn angielskich. jak grałem z Nowickim na manewrach w Muszynie to Holendrzy broniący się w silnych czworobokach odparli kilka ataków 8)

MIH
Porucznik

Wysłany: Pon 24 Sty, 2005   

Rzeczywiście Holendrzy pod Quatre-Bras walczyli bardzo dobrze i chyba dlatego są podpakowani moralnie.

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Czw 16 Cze, 2005   

Jak gralem w Quatre Bras to wystepowala ciekawa zaleznosc: scenariusz hi storyczny - wygrywaja alianci, niehistoryczny - wygrywaja Francuzi...no bo jak im wchodzi pierwszy korpus i dywizja Hieronima to aliantom jest chyba znacznie ciezej, szczegolnie, ze z tego co pamietam to Francuzom wchodzily wojska w tempie 1 dywizji w etapie, a aliantom 1 brygady... z kolei w historycznym Ney mam za malo wojska zeby wygrac... chyba, ze bedzie mial szczescie... Ale ja wolalem grac scenariusze wlasne, tzn z bardziej wyownanymi silami...

Pyra
Kapitan

Wysłany: Sob 22 Paź, 2005   

A ile ta gra może kosztować na aukcjach ?

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

W Quatre Bras grałem juz dość dawno, ale zawsze zastanawiał mnie przebieg rozgrywki (historycznej bodajże), w której Francuzom nijak nie udało się zdobyć zabudowań Quatre Bras - nawet przed przybyciem angielskich posiłków Holendrzy byli na tyle silni i z tak wysokim morale (co prawda tylko 3, ale to i tak wystarczało), że udało im się powstrzymać atakujących na wzgórzach na przedpolu. A Francuzi nie mieli tego komfortu, żeby uderzać w kilku miejscach, bo ich było po prostu za mało. Natomiast w 1815r. Ney'owi udało się prawie tego dokonać...

J E Y T
Podporucznik

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Quatre Bass - rzeczywiście dobre jak narazie grałem w niego dwa razy, raz Francuzami, a raz Holendrami - niestety obie rozgrywki nie zostały dokończone ( zabrakło czasu ). Ale gra ogólnie mi się podobała i wydaje mi się, że przynajmniej na początku obie strony mają równe szanse... O ile nie ma się tak fartownych rzutów jak ja ( u Francuzów gineli wszyscy dowódcy kolejno w potyczkach - a do tego trzeba rzucić szóstkę :D )
Mam nadzieje, że w krótce nadarzy mi się kolejna okazja na pogranie sobie w tą grę ( ale znów pewnie zabraknie czasu... )

McPeters
St. szeregowy

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007   

Oprócz tego, że gra jest krótsza od Waterloo :) to ma jeszcze i inne zalety - nową edycję żetonów, które wg. mnie są zdecydowanie ładniejsze.

usgrant2
Kapral

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2014   

Odswiezylem sobie gierke. W historycznym francuzi faktycznie nie maja szans. Jednak z tego co wyczytalem to dywizja hieronima brala udzial w walce. Tak wiec trzy dywizje to juz troche lepiej.

Odpowiedz do tematu