Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jakość map...
Autor Wiadomość
lukas_drill
Szeregowy

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

To przy następnej przesyłce będę bardzo skrupulatny :lol:

hofner
Kapitan

A co odnośnie innych map które się przecierają np Albuera, Marengo w które grałem ok 20 razy? Czyli gry do Tis 26 i 29?
Czy jakoś papieru wybiera drukarnia czy wydawnictwo TIS?
Bo było kilka plansz wydanych na lepszym papierze.

lukas_drill
Szeregowy

Bo to takie troszkę cofanie się wstecz...mamy fajne sztancowane żetony, nie musimy bawić się w wycinanie i klejenie, mamy nowe, przejrzyste i dopracowane instrukcje, ale mamy też i kiepskiej jakości mapki, z którymi, by przeżyły dłużej, trzeba będzie się bawić w klejenie, laminowanie czy inne duperszwance :)

hofner
Kapitan

Ja przy następnym zakupie gry od razu podkleję taśmą miejsca zgięć może to spowoduje,że żywotność planszy będzie większa niż mojej planszy do Szczurów Pustyni która ma już 12lat.

Rafał_1982
Szeregowy

Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013   

Jestem ciekaw doświadczeń kolegów, którzy próbowali poddać swoje mapy lekkiej obróbce w celu wzmocnienia, zapobiegnięcia przecieraniu itp.

Jakiej użyliście techniki i dlaczego:
-laminowanie, foliowanie, trwałe przytwierdzenie do twardej podstawy, zwijanie w rulon (już sklejonej czy w osobnych arkuszach) lub jeszcze inna technika...?
Jakie efekty osiągnęliście, co byście polecili?
Czy sklejacie mapy w 1 część, jakich klejów używacie, czy taka mapa nie zagina się (wygina się) jeszcze bardziej?

Na marginesie, mapa w dwóch kawałkach mnie osobiście nie przekonuje, chociaż doskonale rozumiem względy praktyczne wydawcy i innych graczy. Ja sam najchętniej widziałbym ją wydrukowaną na sztywnym fotograficznym papierze i odkładał w całości, ewent. zwijał w rulon.

Ciekawe, ale wydaje mi się, że moja mapa ze "starych" Arden nie przecierała się tak szybko, jak te z obecnych gier. Może to kwestia przypadku.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

najskuteczniejszą i najprostrzą jest zwinięcie mapy w rulon i takie jej przechowywanie.

Paweł Sulich
Podporucznik

A da się dobrze równo przykleić taki kawał folii?

Mordin
Kadet

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

Oj tam foliowanie. Antyrama :P . Wszystkie mapy pod jedna :P i tylko zmieniam kolejność XD

Odpowiedz do tematu