Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Napoleon 1805-1815 - test gry.
Autor Wiadomość
Gladky
Kapitan

Wysłany: Pon 13 Mar, 2006   

Jacek II Nowy napisał/a:
Nie przyszło? Bardzo przepraszam, wysyłam natychmiast meila.

Ja również proszę.

andrzej_gladysz@o2.pl

Motyl
Plutonowy

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2006   

I ja poproszę

piotr_glowczyk@interia.pl

Jacek II Nowy
Plutonowy

Do zainteresowanych. Gra przeszła bardzo poważne przeobrażenie. Etap trwa już nie dwa a siedem dni. Zmieniły się również inne przepisy. Właśnie kończę robić zmiany, trwa ostatnia kosmetyka. Gra będzie do zobaczenia i zagrania na Armageddonie. Aha, najważniejsze. Roboczo zmieniłem tytuł na "Konflikty 1775-1835" (dominacja bagnetu i zamka skałkowego). A grę która teraz robię to "Powstanie Listopadowe". Gra będzie szybka, plansza taka jak np do Waterloo czy Charkowa (38 na 63 heksy). Trzy scenariusze:
1. POCZĄTEK - od 1 XII 1830.
2. OFENSYWA ROSYJSKA - od 1 II 1831
3. OFENSYWA NA SZOSIE BRZESKIEJ - od 26 III 1831.
Jak mówiełem grę zabiorę na Armag. Jeśli dojdzie do spotkania w Krakowie to wybiore się i tam, o ile chłopaki z grodu Kraka pozwolą mi na to.
Aha, sam "kościec" gry zostaje ten sam, mechanika bitwy itp. Lecz siłą rzeczy doszły np. Starcia powtórne.
Pozdrawiam.

tstaszek
Sierżant

Jacek II Nowy napisał/a:
Do zainteresowanych. Gra przeszła bardzo poważne przeobrażenie. Etap trwa już nie dwa a siedem dni. Zmieniły się również inne przepisy. Właśnie kończę robić zmiany, trwa ostatnia kosmetyka. Gra będzie do zobaczenia i zagrania na Armageddonie. Aha, najważniejsze. Roboczo zmieniłem tytuł na "Konflikty 1775-1835" (dominacja bagnetu i zamka skałkowego). A grę która teraz robię to "Powstanie Listopadowe". Gra będzie szybka, plansza taka jak np do Waterloo czy Charkowa (38 na 63 heksy). Trzy scenariusze:
1. POCZĄTEK - od 1 XII 1830.
2. OFENSYWA ROSYJSKA - od 1 II 1831
3. OFENSYWA NA SZOSIE BRZESKIEJ - od 26 III 1831.
Jak mówiełem grę zabiorę na Armag. Jeśli dojdzie do spotkania w Krakowie to wybiore się i tam, o ile chłopaki z grodu Kraka pozwolą mi na to.
Aha, sam "kościec" gry zostaje ten sam, mechanika bitwy itp. Lecz siłą rzeczy doszły np. Starcia powtórne.
Pozdrawiam.

To fajnie, ale do dziś nie dostałem przepisów, więc nie mogę nic skomentować a radbym, bo zapowiada się ciekawie i inaczej niż dotychczas.
Pozdrawiam

Jacek II Nowy
Plutonowy

Wysyłam I wersję. Nie mam w pracy wersji nad którą pracuję. Przepraszam, że nie wysłałem wcześniej. Wstyd powiedziec lecz chyba przeoczyłem twój post. Przepraszam.

tstaszek
Sierżant

Jacek II Nowy napisał/a:
Wysyłam I wersję. Nie mam w pracy wersji nad którą pracuję. Przepraszam, że nie wysłałem wcześniej. Wstyd powiedziec lecz chyba przeoczyłem twój post. Przepraszam.

No ładnie ta persona, taka postać i została przeoczona:), mówię tu oczywiście o sobie:). Będę bardzo wdzięczny, adres w poście trochę wyżej:).

Pozdrawiam

Monthion
Plutonowy

Ja również chętnie się z tym pomysłem zapoznam , proszę więc o kontakt, a oto mój mail mar1uszkrakow@op.pl

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

Czemu nikt sie nie wypowie o grze ? Pare osob ja poznalo, to moglo by trzasnac raport z rozgrywki.

Jacek II Nowy
Plutonowy

Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   

26 maja gramy u mnie. Rok 1805, pięć osób. Napiszę relację i rzucę na forum.

Jacek II Nowy
Plutonowy

Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

ROK 1805.
Do rozgrywki przystąpiliśmy w cztery osoby. Ja, Kościej, Wally i Xionc. Podzieliliśmy się rolami następująco. Ja – Anglia i Austria, Kościej – Rosja, Xionc – Francja, Wally – Francja (Królestwo Italii i ewentualni sojusznicy.).
Gra rozpoczynała się w 14 tygodniu roku 1805 (2 kwietnia do 8 kwietnia). Wszyscy gracze rozpoczęli od rozesłania swoich posłów do wszystkich potencjalnych sojuszników a nawet, jak się później okazało, do wrogów. W następnym etapie wypadały uzupełnienia i wszyscy "radośnie" przystąpili do ich liczenia. Na skutek gorzkich słów piętnujących mozolnośc tej czynności, naliczanie uzupełnień wydatnie uproszczono.
Niby jeszcze nikt nikomu wojny nie wypowiedział lecz mimo tego kto mógł zciągał wszelkie możliwe wojska nad granice. Gdzieś tak po 3-4 etapach zorientowaliśmy się, że skoro Anglia jest w stanie wojny z Francją a Austria zawarła sojusz z Anglią, to Austria i Francja są w stanie wojny. Bardzo to przyspieszyło ruchy armii.
Francuzi tymczasem zawarli sojusze z całym szeregiem państw niemieckich. Z ważniejszych wymienię: Bawaria, Badenia, Wirtembergia, Hesja. Poza tym pod jarzmo napoleonskie wpadło kilka mniejszych bytów składających się, w realiach gry, z nie więcej jak jednego miasta. Austria polubiła się z Neapolem i 2-3 małymi księstewkami w Niemczech. Największym wygranym jednak okazała sie Rosja. Dzięki niezwykle szczęśliwym rzutom zawarła sojusz z Szwecją i Turcją. To spowodowało, że ogromne ilości zielonych żetonów zaczęły spływać nad austriacką granicę. Wiedeń dodatkowo się denerwował na brak jednoznacznej odpowiedzi Cara na pytanie o sojusz.
Tymczasem Francuzi przeszli Ren. Co ciekawe armie Bawarii i Badenii skierowały się na front włoski. Rosjanie w końcu się zgodzili na sojusz i ruszyli z bratnią pomocą. Austriacy początkowo chcieli wykorzystać odejście Bawarów i zając kilka miast, jednak marsz Francuzów był tak szybki, że pomału sie zaczęli cofać. Na froncie włoskim obie strony czekały na przybycie posiłków. Francuzi na rozproszone oddziały włoskie, Bawarów i Badenczyków a Austriacy na neapolitańczyków i posiłkowy korpus Rosji z Korfu. W Niemczech Austriacy zdecydowali sie stawić czoła Francuzom pod Linzem. Mieściła się w nim główna baza zaopatrzenia armii Austrii i utrata miasta miałaby katastrofalne konsekwencje. dochodzi do wielkiej bitwy. Austriacki generał Chastlerer miał 18 160 kawalerii, 59 140 piechoty i 154 armaty oraz wsparcie twierdzy. Napoleon przyszedł z 31 330 kawalerii, 144 860 piechoty i 361 armat (jak widać cała Wielka Armia). Gwardia była obecna lecz w bitwie czynnego udziału nie brała. Tylko i wyłącznie dzięki wielkiemu szczęściu (Austria na k6 wynik 6, a Francuz na k6 wynik 1). Bitwa zakończyła się Zwycięstwem Francji (Pogrom lub Duże Zwycięstwo wydawało sie pewne). Austriacy stracili 11 390 ludzi (straty krwawe i jeńcy) i 24 armaty. Francuzi stracili 10 030 ludzi i 11 armat. Zagarneli 6 armat i 4150 jeńców. Austriacy wycofali sie do Linzu i tam zamknęli z mocnym postanowieniem aby czekać na odsiecz. W tym samym etapie w poblizu Mantui doszło do równie wielkiej bitwy. Massena zgromadził Francuzów, włochów, Badeńczyków i Bawarów w sile 5822 kawalerii, 94 370 piechoty i 262 armat. Aks Karol miał pod komendą Austriaków, Neapolitańczyków i Rosjan (wyszła nam taka mała Bitwa Narodów) w sile 22 100 kawalerii, 84 120 piechoty i 230 armat. Przed bitwą okazało się, że aks Karol zachorował i zastąpił go gen. Dochturow. Bitwa zakończyła się Małym Zwycięstwem Austrii i sojuszników. Massena stracił 12 520 ludzi (straty krwawe i jeńcy) i 24 armaty. Austria & ska straciła 11 320 ludzi i 8 armat. Zagarięto 8 armat i ledwo 1860 jeńców.
Po tym etapie przestaliśmy grać. Dochodziła 23:30.
Przyszłość wydawała się jasna. Do Wiednia dochodziła świeża armia zmobilizowana przy wydatnym wsparciu angielskiego złota w sile około 60 000 ludzi oraz pierwszy rzut Rosjan, około 80 000 ludzi. w Czechach była 12 000 dywizja. Szwedzi i Anglicy szykowali się do desantu w Batawii. Prusy ciągle zachowywały neutralność. Z drugiej strony, to przeciw sobie mieli ciągle Napoleona z 100 000 ludzi (musiałby wydzielić siły do blokowania Linzu).

Kościej
Kadet

Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

Potwierdzam relacje kolegi, przykro mi tylko troszkę bo szykowałem sie na gre conajmniej o 8-10 godzin dłuższą...
Jako Car kombinowałem długo dla smaczku ale w końcu aby gra nabrała rumieńców przyłączyłem sie do koalicji antynapoleońskiej. Niestety moje główne siły nie dotarła na pole bitewne przed 23,30 ale korpus z Korfu pod dowództwem gen. Dochturowa wygrał dla chwały i Cara bitwę z Massena w pobliżu Mantui (tak naprawdę Aks Karol dostał rozwonnienia przed bitwą, ponoć ze strachu). Należy nadmienić iż straty korpusu z korfu były niewielnie (7 kozaków zapiło sie na śmierć).

MMM
Plutonowy

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Miałem przerwe i to dość długą z TiSem i Forum ale ku mojemu smutkowi widze, że projekt nie posunął się specjalnie do przodu... ?? przynajmniej jeżeli chodzi o informacje, zapowiedzi, testy o jakich można poczytać na internecie. Czy realu dzieje się coś wiecej związanego z grą ??

Jacek II Nowy
Plutonowy

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Gra przeszła ogromne przeobrażenie. Teraz to faktycznie są to dwie gry. "Powstanie Listopadowe" - gra strategiczna, czysto wojskowa z małą ilością polityki, oraz "Empire" gra bardzo strategiczna i bardzo polityczna.

QJ
Plutonowy

Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

MMM napisał/a:
Miałem przerwe i to dość długą z TiSem i Forum ale ku mojemu smutkowi widze, że projekt nie posunął się specjalnie do przodu... ?? przynajmniej jeżeli chodzi o informacje, zapowiedzi, testy o jakich można poczytać na internecie. Czy realu dzieje się coś wiecej związanego z grą ??

Właśnie?Zapowiedzi były szumne a efekty jak na razie mizerne.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

Nie wiem po co ten sarkazm. Jak to mizerne? Gra powstaje ma się dobrze, przechodzi kolejne testy. Panowie troszke szacunku dla autorów, jak robią szybko to źle :) jak wolno to tez źle, to mają w ogóle ni robić ? :)

QJ
Plutonowy

Wysłany: Czw 07 Lis, 2013   

Wojciech Zalewski napisał/a:
Nie wiem po co ten sarkazm.

Czy aby nie był uzasadniony? :mrgreen:

[/quote]Jak to mizerne? Gra powstaje ma się dobrze, przechodzi kolejne testy.[/quote]

Oooj mizerne, to jest wręcz dreamliner gier.

[/quote]Panowie troszke szacunku dla autorów, jak robią szybko to źle :) jak wolno to tez źle, to mają w ogóle ni robić ? :) [/quote]

Czapki z głów dla autorów, ale niech już coś zrobią namacalnego w końcu mamy 2013 przeżyliśmy nawet koniec świata:wink:

Odpowiedz do tematu