Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Góry Świętokrzyskie / Linia Wisły
Autor Wiadomość
hubalczyk
Szeregowy

Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

witam, poszukuję gry Linia Wisły (mapa i żetony).
jakie żetony dodatkowe poza żetonami z innych gier, ukazały się z Górami Świętokrzyskimi?

Szakal19890302
Kapral

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Ostatnio, przeglądając mapy do września, natknąłem się na pewien szczegół. Otóż 3 pola na północny wschód od Kraśnika linia kolejowa się rozdwaja. Lewy tor biegnie z na południe, natomiast prawy przekracza strumień i... się kończy. Zastanowiło mnie to i sprawdziłem jak to wyglądało przed wojną. Otóż na mapie 1 : 100 000 z roku 1938 tor ten się wogóle nie rozwidlał, nie pisząc już o przekraczając strumienia (o nazwie Bystrzyca). W takim razie skąd się ten tor wziął na mapie do gry? Autor mapy raczej by takiego "ślepego" toru nie nakreślił przez przypadek. Można trochę informacji na temat tego toru jak i również tego opodal Dęblina?
My tu na Helskim Półwyspie[...]"

WSzast
Szeregowy

Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

Szakal19890302 napisał/a:
Ostatnio, przeglądając mapy do września, natknąłem się na pewien szczegół. Otóż 3 pola na północny wschód od Kraśnika linia kolejowa się rozdwaja. Lewy tor biegnie z na południe, natomiast prawy przekracza strumień i... się kończy. Zastanowiło mnie to i sprawdziłem jak to wyglądało przed wojną. Otóż na mapie 1 : 100 000 z roku 1938 tor ten się wogóle nie rozwidlał, nie pisząc już o przekraczając strumienia (o nazwie Bystrzyca). W takim razie skąd się ten tor wziął na mapie do gry? Autor mapy raczej by takiego "ślepego" toru nie nakreślił przez przypadek. Można trochę informacji na temat tego toru jak i również tego opodal Dęblina?

Owo rozwidlenie to linia kolejki wąskotorowej, prowadzącej od Wilkołaza do cukrowni w Zakrzówku. Zakład zbankrutował na początku lat 30-tych, więc w 1938 r. tory nie były już używane, mogły być nawet rozebrane, stąd nie ujęto ich na mapie którą widziałeś.

czarek0402
Sierżant

Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

Nie ma co fajna analiza :roll:

Jan Kochanowski (1530 - 1584)

Szakal19890302
Kapral

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

WSzast, jestem pod wrażeniem informacji przez Ciebie podanych. Jak najbardziej nie mam zamiaru ich podważać, ale czy mógłbyś podać źródło. Chodziłoby mi o poczytanie. Może dowiedziałbym się innych ciekawych rzeczy :)
My tu na Helskim Półwyspie[...]"

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

Wojtek po prostu tam mieszka i interesuje się swoją okolicą.

stanley
Porucznik

Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

Na podstawie jakich opracowań ( książek itd.) było ustalane rozmieszczenie i pojawianie się j. polskich w scenariuszu Góry Świętokrzyskie ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wszystkie mam wymienić? byłoby strasznie dużo
A jest jakaś wątplwość?

stanley
Porucznik

Na przykład porównując z atlasem.

Odpowiedz do tematu