Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze o Tu 154M
Autor Wiadomość
Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 06 Lut, 2013   

1. Ja też jestem zaskoczony wypowiedzią Krzysztofa, ale rozumiem, że może być rozgoryczony trudnymi systuacjami osobistymi, których doświadczył/doświadcza (chociaż nie wiem czemu akurat winy kieruje na tych a nie na owych, ale...).
2. Karolu - ja nie kreowałem wersji zamachu. I dlatego też nie mam pomysłu i dowodów na to że jeśli był zamach, to po co, kto zrobił itd. Przedsatwienie alternatywy: tutaj jest raport i wszystko wiadomo a tam są 3-4 hipotezy i nie jest coś wskazane - nie załatwia w żaden sposób sprawy, choć przyznaję jest dość skutecznym sposobem na ukręcenie sprawy łba. Ja myślę, że nie ma przymusu dyskutować, stąd dziwię się rozgrzanym emocjom odnośnie tej sprawy. Jeśli wszystko jest jasne, to po co dyskutujemy? Ja na szczęście nie wziąłem ani nie wezmę złotówki w sprawie smoleńskiej (a kto bierze i czy bierze to jakaś inna dyskusja) więc śmiało się mogę wypowiadać. Jeśli coś mi nie pasuje, nie przekonuje - mówię o tym. Nie stroję się w speca, który ma 100 godzin nalotu a opowiada o koszmarnych błędach pilota z 3500 g nalotu. Nie wiem czy 2 sekundy różnicy pomiędzy czarnymi skrzynkami a TAWS ma jakąś różnicę czy nie. Raczej podkreślałem co mi się nie podobało i co było niewiarygodne w przekazach medialnych a co później jednak okazywąło się kompletną bzdurą i kłamstwem (sławetne "Jak nie wyląduje to mnie zabiją, itd). Ja się dziwię, że tak wierzycie w raporty, w przekazy pomimo tego, że już wiele razy okazywąło się, że mijają się z prawdą. Jeśli wszystko byłoby jasne, prokuratura nie jeździałby po raz 3 badać brzozy, albo po raz drugi (?) badać czy występuje trotyl na resztkach czy nie. Jak mam wypowiedzieć swoją prywatną opinię czy przekonuje mnie dr Lasek czy prof. Binienda - to powiem, że Binienda, ale to nie oznacza, że ma monopol na prawdę ex lege i że się nie myli. Nie mam dowodu na zamach (i proszę mi nie wtłaczać, że ja kreuję wersję zamachu, bo tak nie jest), mam wątpliwości co do ustaleń komisji. Mogę? Mogę. Nie mam zdanie czy to jest wypadek czy zamach - jednym nie ufam, drudzy mają za mało danych żeby uznac to za dowód. Ot tyle z mojej strony.
PS. Sprawa trotylu pokazała jak nie można ufać tzw czynnikom oficjalnym w tej sprawie. Raz nie ma, raz nie stwierdzono, raz wykryto, raz jest - no przeciez to jakieś jaja. Przy czy m nawet obecność trotylu jeszcze nic nie przesądza - o czym pisał sam Gmyz w tamtym artykule. Ale hucpe zrobiono, po czym po miesiącu przyznano, że jednak miał rację. O co tutaj chodzi?

hofner
Kapitan

Wysłany: Śro 06 Lut, 2013   

Dyskusja dotyczy dwóch rożnych od siebie rzeczy śledztwa prokuratorskiego i zdania dotyczącego zamachu,które zostały wykluczone..
to tak jak mówić o tym czy bardziej opisuje sytuacje zdanie czy jeden wyraz wyrwany z kontekstu

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

Taak

proponuję obejrzeć Biniendę - jedno z jego najnowszych spotkań na Polibudzie w Lublinie:
http://www.youtube.com/watch?v=xdA-MT_m378

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

5 metrów, czy 8 co za różnica, samolot był tutaj czy gdzies obok, brzoza przecięła skrzydło czy tez nie - jakie to ma znaczenie?

"Rz": błędy w pomiarach w raporcie Millera ws. katastrofy TU-154
dzisiaj, 19:40

Według pomiarów biegłych powołanych przez wojskowych śledczych brzoza, o którą miał skrzydłem zahaczyć TU-154M, jest złamana prawie 3 metry wyżej, niż napisano w raporcie komisji Millera - ustaliła rp.pl
Wrak Tu-154, fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Wrak Tu-154, fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

- Brzoza jest złamana na wysokości 7 metrów i 70 centymetrów - poinformował kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W raportach rosyjskiego MAK i polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego napisano, że drzewo zostało złamane na wysokości około 5 metrów nad powierzchnią gruntu.

Według raportu rosyjskiego MAK i polskiej rządowej komisji Jerzego Millera, na skutek uderzenia w brzozę rządowy tupolew miał stracić lewe skrzydło. Ustalenia te kwestionuje sejmowa komisja badająca katastrofę pod kierunkiem posła PiS Antoniego Macierewicza.

Dwa duże kawałki drzewa, w miejscu jego złamania, pobrano do dalszych badań we wrześniu i październiku zeszłego roku.

W kwietniu tego roku miną trzy lata od katastrofy Tupolewa pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Polska strona ciągle oczekuje na przekazanie przez Rosję wraku maszyny. Rosyjscy śledczy zapowiadają, że nastąpi to po zakończeniu ich postępowania.

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Miałem już się nie udzielać, ale to co dziś przeczytałem wyprowadziło mnie z równowagi.
Tutaj link:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

To w końcu były wybuchy czy awarie silników? Czy ta komisja skończyła prace? Jeśli tak, to dlaczego pojawiają się nowe tak znaczące ustalenia? Jeśli nie, to dlaczego opublikowano oficjalny raport?

Piszcie co chcecie, dla mnie PiS do banda kłamców i wichrzycieli. Za sposób w jaki prowadzą tą sprawę powinno się ich pozamykać i nie chodzi mi o to, że mają inne zdanie niż PO czy ktokolwiek inny.
Dla mnie od początku było jasne, że katastrofa jest wykorzystywana przez nich do zbijania kapitału politycznego i to właśnie ta partia z Jarosławem Kaczyńskim na czele, ma interes w niewyjaśnianiu sprawy tylko jeszcze większym jej komplikowaniu.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Może się mylę ale ja rozumiem to jako dalszy ciąg ustaleń, tzn. że stwierdzając awarię silników potwierdzają wcześniejsze swoje ustalenia.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Troche chyba się pogubiłem. Stwierdzą, że stwierdzili coś co udowadnia, że coś stwierdzili wcześniej? Ja na razie zakąłdam, że to kaczka dziennikarska, bo nie jest dla mnie do zaakceptowania, że okaże się, że komisja Macierewicza oznajmi, że to awaria sillników jest przyczyną katastrofy. Do dziś uznaje ich wersję z zamachem. To mówili wszem i wobec i jesli okaże się, że się wycofają, to uznam, że kunktatorsko podchodzą do sprawy i działają na szkodę państwa....

Karol3414
Major

Fanatyk napisał/a:
Może się mylę ale ja rozumiem to jako dalszy ciąg ustaleń, tzn. że stwierdzając awarię silników potwierdzają wcześniejsze swoje ustalenia.

A czy nie opublikowali już wyników? Skoro tak, tzn. że skończyli, a jeśli nie skończyli to nie powinni publikować raportu końcowego.
WZ napisał/a:
To mówili wszem i wobec i jesli okaże się, że się wycofają, to uznam, że kunktatorsko podchodzą do sprawy i działają na szkodę państwa....

To stwierdziłem już dawno. Może się mylę, ale jak na razie coraz bardziej mnie w tym przekonaniu utwierdzają poczynania Antoniego Macierewicza.

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   Tylko i aż tyle

Tylko tyle:

http://www.pomniksmolensk...p?readmore=3235

Odpowiedz do tematu