Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ARMAGEDON 2012
Autor Wiadomość
SSupras
Sierżant

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Cytat:
Na gorąco chciałbym podziękować za wspólne granie - zarówno kolegom ze stolika (Suprass (...)

Cytat:

W Talizman, Supras gra z sobowtórem :) Albo z lustrem :) :)

Żeby oficjalnie zdementować wszelkie plotki, to mój brat o ksywie Suprass (podobno duże podobieństwo, więc słowo "klon" nawet na miejscu) nie był nigdy na żadnym Armagedonie. :D

m_kowal
Porucznik

SSupras napisał/a:
Cytat:
Na gorąco chciałbym podziękować za wspólne granie - zarówno kolegom ze stolika (Suprass (...)

Cytat:

W Talizman, Supras gra z sobowtórem :) Albo z lustrem :) :)

Żeby oficjalnie zdementować wszelkie plotki, to mój brat o ksywie Suprass (podobno duże podobieństwo, więc słowo "klon" nawet na miejscu) nie był nigdy na żadnym Armagedonie. :D

Ej, nie czepiaj się - każdy "machnąć się" może! :)

m_kowal
Porucznik

hofner napisał/a:

W poprzednim roku byłem wtedy to oprócz Romana i Ciebie nikt nie grał w heksy. Chyba w Wyszkowie królują eurogry.

Chciałbym zdementować. W zeszłym roku była duża gra w Kurska na 4-5 osób spora rozgrywka w Moskwę na 3-4. Są dowody!(https://picasaweb.google.com/100855144854203402528/2011_04_09_Armagedon?authkey=Gv1sRgCKiyibHm7orgYA&feat=directlink&fgl=true&pli=1)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Michał, super fotki, rewelacja. Impreza jak zwykle udana, wielkie ukłony w stronę organizatorów. Klimat, towarzycho, rozgrywki, wszystko na poziomie. Fotorelacja też genialna :) A co do "manoeuwrowania", to Krzychu "wymanewrował" mnie. W Strugla, po dwóch etapach, prowadził Austriak, trzeciego niestety nie zaczęliśmy, ale różnice punktowe między wszystkimi grającymi nie były wielkie. Przyjemny konwent w bardzo klimatycznym miejscu. Szkoda tylko, że zabrakło przedstawicieli redakcji, którzy imprezę o tej nazwie powinni firmować.

PzKpfw II
Major

Nikt nas o tym nie poinformował, bardzo mi przykro. Rozumiem, w maju też żegnałem bliską osobę z rodziny...

hofner
Kapitan

m_kowal napisał/a:
hofner napisał/a:

W poprzednim roku byłem wtedy to oprócz Romana i Ciebie nikt nie grał w heksy. Chyba w Wyszkowie królują eurogry.

Chciałbym zdementować. W zeszłym roku była duża gra w Kurska na 4-5 osób spora rozgrywka w Moskwę na 3-4. Są dowody!(https://picasaweb.google.com/100855144854203402528/2011_04_09_Armagedon?authkey=Gv1sRgCKiyibHm7orgYA&feat=directlink&fgl=true&pli=1)

To o czym mówisz to Armagedon w kwietniu w Mediatece. Sam na nim byłem i z Toba w Moskwę grałem. Więc proszę nie spieszyć się z dementowaniem. A te dowody to podobnie jak mówił jeden z polityków w ostatnim czasie .
Owszem są zdjęcia z Armagedonu ale jak mówiłem to kwiecień 2011r w Warszawie a nie listopad 2011r w Wyszkowie. :shock:

maciunia
Podporucznik

Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

W imieniu Wyszkowskiej Inicjatywy Planszówkowej serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Konwentu za przybycie i za wspólną zabawę Uczciliśmy Święto Niepodległości w historycznym miejscu, świetnie się przy tym bawiąc. Wasze coroczne odwiedziny i wspólne granie dają nam kopa do dalszej pracy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

m_kowal
Porucznik

hofner

Odnośnie żetonów - jakoś nikt się tym razem za bardzo nie palił - szkoda że zabrakło Wojtka, na pewno by coś zaanimował - . Może następnym razem - ale warto tutaj ustalić co i jak wcześniej pewnie.

Ja ze swojej strony po udanej rozgrywce w Conquesta, z chęcią na następnym spotkaniu zagrał bym w Struggla. Wydaje się 'lepszą wersja" Conquesta.

hofner
Kapitan

Armagedon od pewnego czasu zatracił swój pierwotny charakter i została tylko nazwa która nie ma nic wspólnego z dawniejszymi rozgrywkami .Przypomina mi to wydawnictwo Magia i Miecz gdzie stratedzy mieli wydzielone kilka stron czasopisma.Teraz na większości konwentów jest podobnie gra się w eurogry a strategie wojenne to można jedynie powspominać.

SSupras
Sierżant

Wysłany: Śro 14 Lis, 2012   

hofner, nie narzekaj, tylko przyjedź i w coś zagraj. 90% uczestników potrafiło również grać w planszówki ze stajni TiSu, tylko jakoś nikt się nie pokwapił (bo Ci, co się odgrażali, że grają tylko i wyłącznie w nie, po prostu nie przyjechali). Ja się nie nastawiałem na eurogry, ale skoro nikt nie zaproponował nic innego, to grałem w to, co już zostało rozstawione. Proste.

Poza tym z doświadczenia wiem, że na jednodniowej imprezie są bardzo małe szanse na rozegranie pełnej, heksowo-żetonowej gry (taka specyfika), więc jak jest możliwość rozegrania kilku eurogier od początku do końca, to ja osobiście wolę to, niż znowu po np. 3 etapach zastanawiać się, kto mógłby być zwycięzcą, gdybyśmy pograli jeszcze trochę.

maciunia
Podporucznik

hofner napisał/a:
Teraz na większości konwentów jest podobnie gra się w eurogry a strategie wojenne to można jedynie powspominać.

Z całym szacunkiem, ale w ślepy róg się trochę zapędzasz. Graliśmy w strategie wojenne, ale nie w heksówki. Może jeden dzień to mało czasu, może nikt akurat nie chciał - proponowałem Ci przed konwentem partię w heksy. Byłem rok temu w Lublinie i jako jedyni graliśmy z Preclem w heksową grę wojenną, mimo to nikt z reszty uczestników nie powiedziałby, że grał w eurogry!
Jeżeli tęsknisz za Armagedonem w starym wydaniu, to go po prostu zorganizuj, nawet u siebie w mieście. To nic nie kosztuje, trzeba tylko trochę chęci i zapału do organizcji. Chętnie przyjadę, nawet jak wejście z "eurogrami" będzie zabronione :wink:

hofner
Kapitan

Oj bylem już na kilku Armagedonach więc napewno jakbym bym grałbym w WB-95. Miałem już przymiarkę do zorganizowania gry w swoim mieście i napewno jeszcze spróbuje i zaproszę na rozgrywki. :D

Maschadow
St. sierżant

Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

Wielkie dzięki. Jak zwykle Maciunia 100% jakości. Z żetonami to grywaliśmy do 3-4 nad ranem. A i wtedy było ciężko skończyć takie gry jak Ardeny. Eurogry dają dużą przewidywalność czasową. Ale w ogóle, że się wypowiada gość, który nie przyjechał, krytykować trzeba było na miejscu. Na miejscu byśmy ci powiedzieli, że nie gramy w żadne hexy :lol:

hofner
Kapitan

Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

Dlatego byłem dalece przewidywalny . Gdyż już kilka konwentów pod rząd w Wyszkowie tylko jeden stolik grał w gry TiS. I ja nie krytykuje tylko popieram takie konwenty bo może by się znalazł jeden gracz który by zagrał w wspomniane tu Ardeny. :D

Odpowiedz do tematu