Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra wraz z instrukcją. Dobry pomysł na początek?
Autor Wiadomość
lukas_drill
Szeregowy

Wysłany: Śro 01 Sie, 2012   Gra wraz z instrukcją. Dobry pomysł na początek?

witam wszystkich ogarniętych już od dawna manią, jaka i we mnie drzemała i teraz zaczyna budzić się z głośnym pomrukiwaniem:)

Początek postu niechybnie świadczy, iż początki to moje z Waszymi grami, trochę sonie forum poczytałem, więc szybciutko zadam pytanie: czy dobrym pomysłem na sam początek będzie zakupienie sobie Stalingradu wraz z instrukcją do tego systemu?
Wspomnę jeszcze, iż załatwiłem sobie od kumpla Ardeny z Dragona (ten to je zachomikował :P ) i tak się mi zdaje, że takowe połączenie będzie ok. Tym bardziej, że od dłuższego już czasu przeczesuję forum i jako takie pojecie mam co na początek, ale może jakiś mądry koncept jeszcze wypłynie? :)

pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych

hofner
Kapitan

Wysłany: Śro 01 Sie, 2012   

Wszystko zależy jaką bitwę lubisz i z jakiego frontu. Ja polecałbym na początek jedną z nowszych gier z systemu WB-95 Kursk gdzie jest najnowsza i najlepiej zredagowana instrukcja.

lukas_drill
Szeregowy

Wysłany: Śro 01 Sie, 2012   

Dzięki wielkie za podpowiedź. Zdzwoniłem się "Wielkim Ojcem" i będę miał swój Stalingrad wraz z tą "najnowszą i najlepiej zredagowaną instrukcją" :D
także dzięki wielkie jeszcze raz i pozdro

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

A ja tam niezmiennie polecam te Ardeny z Dragona na początek. Przepisy tam bardzo łatwe a i fajna gra na początek. Duża przewaga początkowa niemców ułatwia rozpoczęcie gry i nie zniechęca na początku (chyba że jankesów).
Jak rozstawiłem Kursk to się za głowę złapałem gdzie tu szpilkę wcisnąć, a w Ardenach te szpilki wchodzą wszędzie (no może poza górami) dlatego łatwo rozpocząć grę od sukcesów, nawet pozornych bo nawet te pierwsze efektowne przełamania nie gwarantują sukcesu ostatecznego, ale to jest właśnie temat na dalsze wgryzanie się w grę.

lukas_drill
Szeregowy

Karol3414 napisał/a:
A ja tam niezmiennie polecam te Ardeny z Dragona na początek. Przepisy tam bardzo łatwe a i fajna gra na początek.

:D i ja tak pomyślałem po prześledzeniu setek postów na Waszym ( naszym ;) ) forum i załatwiłem sobie właśnie te Ardeny od kumpla, który je dobrze przez te lata zakonserwował.
Tak w ogóle to niewiele z systemu WB-95 mam do wyboru i tak pomyślałem, że po rozpracowaniu Arden to w Stalingrad jeszcze będzie wskazane ciupnąć, a potem inne systemy... Kursk i Budziszyn jakoś nie dla mnie ( czego nie potrafię wytłumaczyć...), od Moskwy wolę Stalingrad a w jednym poście ktoś pisał, iż Normandia też ok, ale mnóstwo przeszkód terenowych w kwestii ruchu, więc wybrałem to, co zdecydowana większość polecała
coś czuję w piszczelach, że mnie wciągnie i coś mnie łupie w kręgosłupie, że więcej gier kupie
pozdro

Karol3414
Major

lukas_drill napisał/a:
Karol3414 napisał/a:
A ja tam niezmiennie polecam te Ardeny z Dragona na początek. Przepisy tam bardzo łatwe a i fajna gra na początek.

:D i ja tak pomyślałem po prześledzeniu setek postów na Waszym ( naszym ;) ) forum i załatwiłem sobie właśnie te Ardeny od kumpla, który je dobrze przez te lata zakonserwował.
Tak w ogóle to niewiele z systemu WB-95 mam do wyboru i tak pomyślałem, że po rozpracowaniu Arden to w Stalingrad jeszcze będzie wskazane ciupnąć, a potem inne systemy... Kursk i Budziszyn jakoś nie dla mnie ( czego nie potrafię wytłumaczyć...), od Moskwy wolę Stalingrad a w jednym poście ktoś pisał, iż Normandia też ok, ale mnóstwo przeszkód terenowych w kwestii ruchu, więc wybrałem to, co zdecydowana większość polecała
coś czuję w piszczelach, że mnie wciągnie i coś mnie łupie w kręgosłupie, że więcej gier kupie
pozdro

Jak Cię wciągną to jeszcze możesz wziąć nową edycję Arden. Rozwinięcie przepisów, uwzględnienie braków zaopatrzeniowych po stronie niemieckiej, ogólnie bardziej historyczna i więcej możliwości.

hofner
Kapitan

Bardziej historyczna od Arden Dragona ale daleko jej do doskonałości( to jest moje zdanie).Moim zdaniem najlepsza gra w systemie WB-95 pomimo wszystkich wad jakie posiada.

lukas_drill
Szeregowy

A tak w ogóle to ciekaw jestem jak z historycznością tych gier jest? Tak ogólnie.
Czy są ukierunkowane bardziej na grywalność i - powiedzmy - frajdę z grania, kosztem rzeczywistych zdarzeń, 3 3mają się ściśle aspektów historycznych. A może jest to wyważone odpowiednio? I zróżnicowane w zależności od gry?
Spotkałem się chyba podczas przeczesywania forum z określeniem scenariuszy historycznych i wymyślonych (czy jakoś inaczej określonych)
Bardzom ciekaw, bo osobiście to kręcą mnie raczej gry mocno osadzone na gruncie historycznym

Karol3414
Major

lukas_drill napisał/a:
A tak w ogóle to ciekaw jestem jak z historycznością tych gier jest? Tak ogólnie.
Czy są ukierunkowane bardziej na grywalność i - powiedzmy - frajdę z grania, kosztem rzeczywistych zdarzeń, 3 3mają się ściśle aspektów historycznych. A może jest to wyważone odpowiednio? I zróżnicowane w zależności od gry?
Spotkałem się chyba podczas przeczesywania forum z określeniem scenariuszy historycznych i wymyślonych (czy jakoś inaczej określonych)
Bardzom ciekaw, bo osobiście to kręcą mnie raczej gry mocno osadzone na gruncie historycznym

To zawsze jest mniejszy lub większy kompromis, jeśli chodzi o realizm. Mniejszy kompromis jest dla hardcore'ów.
Oczywiście istnieją scenariusze hipotetyczne lub całkiem fantastyczne. Przykładem pierwszych są alternatywne plany obrony we wrześniu 39 lub dowolne rozstawienie wojsk niemieckich w Ardenach (zachowując jednakże historyczną linię frontu) co umożliwia sprawdzenie czy nie lepiej byłoby przesunąć silne armie pancerne w bardziej dogodny teren niż atakować nimi w zalesionym i górzystym terenie. Fantastyczne były często w B35 choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby w WB95 zagrać coś takiego.

hofner
Kapitan

Jeżeli zrobić grę typową historyczną może okazać się,że nie jest ona grywalna. Wszystko zależy od gracza na jaki aspekt bardziej stawia historyczny czy grywalny. Jednych pociągają stepy Rosjii w Kursku a innych zalesione wzgórza Arden które są do pokonania jedynie drogami.

Dominik
Sierżant

Ja jeszcze mogę polecić Wrocław 1945, mały ale ciekawy i zdecydowanie nie jest grą do jednej bramki.

lukas_drill
Szeregowy

Mnie to się marzy jakaś gra, która obejmowałaby basen Morz Śródziemnego, z północnymi krańcami Afryki, Gibraltarem, południem Włoch... i takie scenariusze jak atak na Tarent, Mers-el-Kebir, jakaś próba przedarcia się Szkopów przez Gibraltar (U-boty!) by wspomóc kataryniarzy na Morzu Śródziemnym, lądowanie na Sycylii... :roll: :roll: :roll:
chyba nie ma czegoś takiego z wyjątkiem Krety z Dragona i gier z TiS dot. Afryki? operacja Compass, Crusader...?

Radosław Kotowski
Podporucznik

Jest pudełkowa gra Afrika Korps .
A w TiS-33 masz lądowanie na Sycylii . Gry w systemie B-35 .

hofner
Kapitan

To o czym piszesz to operacje morskie więc Tis nie ma ich w swoim dorobku.
Ale może się doczekasz spytaj wydawcę czyli WZ

lukas_drill
Szeregowy

Ot i dzięki za informacje. Sie tu człowiek dużo dowie :D To przy okazji zapytam jeszcze czy są gry stricte morskie? Atlantyk, Pacyfik... Bo ze strony TiS wynika, że jednak nie ma ... :(

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

lukas_drill napisał/a:
Mnie to się marzy jakaś gra, która obejmowałaby basen Morz Śródziemnego, z północnymi krańcami Afryki, Gibraltarem, południem Włoch... i takie scenariusze jak atak na Tarent, Mers-el-Kebir, jakaś próba przedarcia się Szkopów przez Gibraltar (U-boty!) by wspomóc kataryniarzy na Morzu Śródziemnym, lądowanie na Sycylii... :roll: :roll: :roll:
chyba nie ma czegoś takiego z wyjątkiem Krety z Dragona i gier z TiS dot. Afryki? operacja Compass, Crusader...?

Owszem jest: Afrika Korps to operacja Crusader, Battleaxe, Brevity i dwie inne. W Taktyce wyszły: Siddi Barrani, Mersa matruh, Gazalle. Jest w czym wybierać.

lukas_drill
Szeregowy

To ja chcę duuużej mapy basenu Morza Śródziemnego, ze scenariuszami dotyczącymi poszczególnych operacji! Chcę i już!!! :P

Radosław Kotowski
Podporucznik

Na stronie taktyki możesz zobaczyć jakie są mapy w Afrika Korps i dodatkach w czasopiśmie .

lukas_drill
Szeregowy

No to widzę, że szybko doczekam się starości, bo przy tak ciekawym zajęciu, jak naparzanie w gry, czas szybko płynie :)

hofner
Kapitan

Wydawnictwo wydaje operacje i bitwy lądowe. Fajna gra desantowa to Inchon 1950 ale to i tak nadal operacja lądowa. :(

Odpowiedz do tematu