Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świencino 1462
Autor Wiadomość
wujaw
Podporucznik

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Pewnie tak, trochę skala chyba zaczyna jednak szwankwać? :wink:
Ja wg. późniejszych przepisów już Świecina nie grałem, głównie dlatego, że Średniwiecze przeżyło bujny rozkwit i nie było okazji wrócić do starszych gier, jestem ciekawy, czy nowe przepisy zmieniły jakoś przebieg gry.

Korab
Podporucznik

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

wujaw napisał/a:
Pewnie tak, trochę skala chyba zaczyna jednak szwankwać? :wink:
Ja wg. późniejszych przepisów już Świecina nie grałem, głównie dlatego, że Średniwiecze przeżyło bujny rozkwit i nie było okazji wrócić do starszych gier, jestem ciekawy, czy nowe przepisy zmieniły jakoś przebieg gry.

racja :) skala zaczyna szwankowac :) 25 koni na zeton w Swiecino czy Stirling to nie to co 250 w Kosowym Polu :) zasieg łuków i kusz też jest inny w tych grach(tzn. zasieg jest ten sam tylko skala terenu jest inna)

ponadto łatwiej jest ustrzelic konnice w Swiecinie niz w kosowym Polu czy Grunwaldzie(z łuków czy kusz)

Ja grywałem Świecino(i będę grywał) tylko na tabelkach z Stirling!

Volf
Szeregowy

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011   

Zaczołem wczoraj grać w świecino i mam pare pytań:
1)Czy oddział ścigający po kontr szarzy może być atakowany przez inny oddział?
2)Jakie sa zasięgi odziałowywania (czy są na walke)sztandaru i dowudcy?
3)Oddz.A jest kontr szarż.przez oddział Bi A wycofuje sie o 2 pola, i B go goni.gdy stanie za nim to jest w strefie oddz.oddziału C...to co wtedy ? Walczy z odzz.który uciekał(A) i z C? czy tylko z tym ktury uciekał...?i w jakiej fazie to sie odbywa? i czy jak oddział B znowu zmusi do ucieczki to znowu go goni i td...?
4)Punkt6.61.......,,nie można kontr szarżować jednostek znajduj.się w zwarciu z innym oddziałem...a w punkcie6.68 pisze:,,dozwolone jest wykon. kontr szar.na jeden oddział przez kilka oddziałów,,...dajmy na to :oddz.A atakuje B ale B kotrszarżuje go czyli przesuwam go naprzeciw oddz A (czyli są w zwarciu)...a chciałbym jednocześnie kontrszar.odziałA jeszcze oddz C ale A jest j€ż w zwarciu z B...co wtedy.....
Troche sie zamotałem ale myśle że zrozumiecie o co mi chodzi... :oops: :

Volf
Szeregowy

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

Odpowie mi ktoś?? :?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Korab napisał/a:
Ja grywałem Świecino(i będę grywał) tylko na tabelkach z Stirling!

Doskonała dedukcja, tabele stosuje się te, które są dla odpowiednich skal

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

1)moe
2)moim zdaniem mówi o tym instrukcja do gry wyraźnie
3) walczy z dwoma jesli tak rozpocznie się faza walki
4) To juz mniemanologia, nie twórzmy "zagadnień" gdzie ich nie ma
Jak jest z tym problem, to prosze czterema palcami poruszyć 4 żetony na raz i wtedy wszytskie 4 od razu wejdą obok przeciwnika kontrszarzowanego.

Każdy ma prawo zamotać się do 4 razy :)

góral
St. szeregowy

Wysłany: Śro 04 Kwi, 2012   

Witam ostatnio graliśmy w Świecino na tabelach z Stirling a z nowszych przepisów wzięliśmy tylko te które dotyczyły zmęczenia dowódców oraz przepisy o rozproszeniu z Legnicy to znaczy tor odziałów rozproszonych i grało się całkiem przejrzyście i bardzo ciekawie . Choć przyznaje skuteczność tatarów w świecinie na tabeli ostrzałów jest zabójcza . Sambia została przyporządkowana Raveneckowi w tabeli zmęczenia . Mimo heroicznych ataków polaków na obóz krzyżacki zostały one odparte gdyż obroną dowodził sam Raveneck który stracił całą swoją jazdę oraz Nostyca który poległ na polu chwały lecz doczekał na przyjście posiłków Eryka Pomorskiego które po rozbiciu odziałów gdańskich Hagena spadły na tyły polaków dobijając zmęczone i skrwawione chorągwie Dunina i Jasińskiego oraz Meydunburga które wytraciły zapał i siły na ostrokole pod ostrzałem łuczników i kuszników Ravenecka . Resztę maskary dokonała Sambia która uderzyła z obozó

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Grałem w Świecino na tabelkach z legnicy i było OK . :)
Tabela ostrzału Tatarów z Legnicy bo ta z TiS-a 16 jest rzeczywiście zabójcza .

Odpowiedz do tematu