Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SILENT HUNTER I i II
Autor Wiadomość
REVSON
Szeregowy

Wysłany: Czw 07 Paź, 2004   SILENT HUNTER I i II

Ludziska a co powiecie na połączenie taktyki strategi walcząc jako kapitan podwodniaka :twisted: , podzielcie się wrażeniami i pytajcie o wszystko co z gierką związane!!!

Gość

Wysłany: Pon 25 Paź, 2004   

co tu duzo mówić SH 2 to jeden z niewielu symulatorów co mnie tak przykuł do fotela , w SH 1 mało grałem juz niestety po zagraniu w II niebyło sensu w tamtego grać ale też ciekawy .. najlepsze chyba w tym były rajdy IX-ami.wspaniała gra i tyle..szkoda tylko że do SH 3 bede musiał kompa zmienić ..ale jakie tam mozliwości bedą whha aż dreszcz przechodzi ..

John Rostwood
Plutonowy

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

Gierka super. Muszę sobie "skombinować" III.
Jak myslicie jaka była najfajniejsza misja?

Ja mam dwa typy:
- nr. I zatopić polskie niszczyciele
- i misja w Scapa Flow (chyba tak to się pisze :P :P :P ) trochę się trzeba było namęczyć zanim się tam wpłynęło.

Gość

Wysłany: Śro 28 Lut, 2007   

A ktos pamieta jeszcze staarutenka gre Aces of the Deep? To dopiero byla jazda.
Za chiny nie moge jej juz nigdzie odpalic :(

siwy102
Plutonowy

Wysłany: Śro 28 Lut, 2007   

Aces of deep nie znam, ale nazwa o uszy mi sie obiła.

Grałem w Silent Huntera II, świetna gra. Co prawda celowałem za pomocą mapy :oops: , ale i tak mi się podobała. Po paru pierwszych misjach zmieniłem sterowniki i napisy mi się zaczely sypać więc nie dało sie kompletnie grać. Najbardziej zapamiętałem jak w Scapa Flow po zatopieniu Royal Oak i jakiegoś krążownika (+ chyba coś tam jeszcze uszkodziłem albo nawet zatopiłem), chciałem uciec przez zachodnią cieśninę i tak sie zagapiłem na eskortowce że pełną parą wjechałem w skały :evil: Mimo przymusowego wynurzenia i wysłania marynarzy do napraw moja łajba wkrótce sama zatonęła, bez pomocy Angoli. :roll: Na początku miotałem przekleństwami równo, dzisiaj się z tego śmieję. Najgorsze było to, że po prostu torped nie starczało na wszystko co cumowało w porcie (a angielskie okręty nie chciały też tonąć od razu :D i nie wiedziałem czy je dobijać czy namierzać już kolejny cel) i mój wynik jaki wtedy osiągnąłem był szczytem marzeń. A tu skała...

Whisky
Kapral

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ace of the Deep... i w tle V symfonia Bethovena.. coś wspaniałego.. chyba znowu poszukam..

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ace of deep, mam w domku, kupilem pare lat temu w jakims supermarkecie za 10zl chyba. Fajowa gra :-) panowie Silent Hunter 2 to juz przeszlosc, teraz jest Silent Hunter III, zdecydowanie duzo lepszy !

Vonlitwin
Kadet

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2007   

Witam Aces of the deep ,można odpalic z Dos Boxa i gra wymiata (te fale ach robiło wrażenie) ,ale jej czas już minoł bezpowrotnie.A teraz czekam/zbieram kasę na SH4 myślę że murowany chicior do tego pacyfik i flota japońców miodzio.
A czy ktoś pamięta Silent Servise II(też pacyfik) dla mnie gra legenda lubie sobie odpalić czasem pojedyńczą misje,wiem że grafa nie ta ale gra z roku 1991.

podchorąży Brock
Podporucznik

Wysłany: Śro 01 Sie, 2007   

John Rostwood napisał/a:
Gierka super. Muszę sobie "skombinować" III.
Jak myslicie jaka była najfajniejsza misja?

Ja mam dwa typy:
- nr. I zatopić polskie niszczyciele
- i misja w Scapa Flow (chyba tak to się pisze :P :P :P ) trochę się trzeba było namęczyć zanim się tam wpłynęło.

Sorki Rostwood ale nie mogłem się powstrzymać od napisania tego posta, misje które wymieniłeś wydały mi się nieprzyzwoicie proste. Podejście polskich niszczycieli nie mających azdyku i płynących stałym kursem było wręcz banalne. Przy wejściu do Scapa Flow wschodnim wejściem męczące było chyba tylko manewrowanie okrętem żeby nie wleźć na mieliznę bo wróg nie przeszkadzał w tym zbytnio. Moim zdaniem najlepsze były te misje od 1943 kiedy trzeba było się nieźle napocić żeby wyrobić "normę" zatopionego tonażu. O ile pamięć mnie nie zawodzi to w misjach takich jak "Chaperon", "Przewaga powietrza" czy "Punkt wrzenia" autentycznie trzeba było sobie najpierw wyłamać lukę w eskorcie topiąc skrzydłową korwetę/niszczyciela, a dopiero potem przy dużej dozie szczęścia można było zaatakować transportowce, mając bardzo mało czasu na strzał. Nie wspominając już o zagrożeniu ze strony lotnictwa. Ostra była też misja w kanale La Manche gdzie wynurzenie albo wykrycie przez alianckie nawodne siły ZOP było równoznaczne z jej uwaleniem. Pamiętam, że atakowałem konwój na wschód od Cherbourga na podsłuch, nie śmiąc podnieść peryskopu (na szczęście trzy z pięciu torped coś trafiły). Niezłe były też misje w Gibraltarze (wymagająca mocnych nerwów), konwój na Maltę (lekko frustrująca ilością eskortowców) i pierwsza norweska (bo można było zapolować na "Renown", co mi się bodajże raz powiodło - zatopiony czterema torpedami). Ogólnie gierka bardzo dobra, choć nie bez wad. Ale macie rację, że jej czas minął. A dobre są te nowe Silent Huntery? Bo nie miałem okazji pograć.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

W SH 1 zatopiłem YAMATO . Najpierw uszkodziłem go torpedami a potem dobiłem z swojej 5-calowej armaty :lol:

Odpowiedz do tematu