Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy czujecie się patriotami ?
Autor Wiadomość
Wojpajek
Major

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

Cytat:
- po czy wnosisz takie spostrzeżenia ?

A na przykład po tym:
Jak już żekomo obalono ten komunizm to wszyscy najwięksi komuniści powinni byli zostać wysłani do więzień na dożywotnie roboty, lub mordercy postawieni pod ścianą....
A nie u nas naród mądry i patriotyczny wybiera Kwaśniewskiego po kilku latach i komuniści mają się dobrze.... a teraz jeszcze nasza gwiazda polarna, mister uniwersum, ojciec narodu, mąż stanu Cimoszewicz ma szanse wygrać...- tylko mi niemówcie, że nie działał w komunie :lol: z taką świadomością to ten naród długo nie pociągnie- już się rozpada bo to co się dzieje na górze to już przechodzi wszelkie pojęcie...
Zwłaszcza brakuje nam honoru-
prezydent który się chwieje nad jedną z największych tragedii naszego narodu w Katyniu nie powinien być wpuszczony do tego kraju... a on tu siedzi drugą kadencję TFU

Czerwona Świnia
Chorąży

Wojpajek, ale jaki to związek z patriotyzmem ?
Może powiedz jak ten patriotyzm pojmujesz.

Co do Cimoszki - był zadeklarowanym członkiem PZPR i nigdy tego nie ukrywał.

Czerwona Świnia (ex tescudo)

Wojpajek
Major

Ja tescudo odpowiedziałem poprostu na twoje pytanie- poczym można spostrzec że brakuje nam honoru, patriotyzmu....
Cytat:
Co do Cimoszki - był zadeklarowanym członkiem PZPR i nigdy tego nie ukrywał.

To dlatego za to że jest taki "uczciwy" ma szansę wygrać wybory na prezydenta...
Normalny naród który by zrzucił z siebie komuchów, tych co tak byli z ludem, nigdy w życiu nie wybrał by ich drugi raz, przynajmniej nie tak szybko..... jeszcze rany się nie zagoiły a tamci już byli na fali :|
PAtriota szanuje swój kraj, zawsze i wszędzie. Każdym oddechem jest gotowy na słóżbę Ojczyznie- zarówno w pokoju jak i w czasie wojny (ale wiadomo że w czasie wojny zostają Ci najlepsi w słóżbie narodu)....
Jak Polak nie dostanie pałą w łeb na ulicy od jakiegoś wrogiego systemu to nie zacznie myśleć jak by ratować Ojczyznę z opresji. Tego nam trzeba własnie- ruskiego w granicach lub szwaba, inaczej zawsze dochodziło do wewnętrznego rozkładu.

Viking
Major

Cytat:
nie u nas naród mądry i patriotyczny wybiera Kwaśniewskiego po kilku latach i komuniści mają się dobrze.... a teraz jeszcze nasza gwiazda polarna, mister uniwersum, ojciec narodu, mąż stanu Cimoszewicz ma szanse wygrać...- tylko mi niemówcie, że nie działał w komunie z taką świadomością to ten naród długo nie pociągnie- już się rozpada bo to co się dzieje na górze to już przechodzi wszelkie pojęcie...
Wojpajek w obecnej demokracji po prostu rządza ci którzy mają media-czyli taka ,,demokracja mediów" :wink: , można najgorszego łachudre wykreowac na męża stanu ,wystarczy byc włascicielem telewizji i jakiejs stacji radiowej lub poczytnej gazety, a najlepiej kilku...

preclo
Kapitan

Viking napisał/a:
można najgorszego łachudre wykreowac na męża stanu ,wystarczy byc włascicielem telewizji i jakiejs stacji radiowej

"... lub czasopisma."
Over and over again since 1989.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojpajek
Major

Owszem można ale Polacy nie gęsi i swój rozum mają.... a ponieważ go nie mają to mamy takie państwo a nie inne :|

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Ja sie nie czuje patriota... rozwine to za miesiac zapewne dopiero...

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Cytat:
To dlatego za to że jest taki "uczciwy" ma szansę wygrać wybory na prezydenta...

I to wszystko dzięki temu, że komuny już nie ma. A ludzie sami mogą decydować. Może jeszcze nie potrafią poprawnie wybierać, ale cudów nie spodziewajmy się po kilku latach praktyki istniejącej w innych krajach od lat kilkudziesięciu, czy kilkuset.

Cytat:
Normalny naród który by zrzucił z siebie komuchów, tych co tak byli z ludem, nigdy w życiu nie wybrał by ich drugi raz, przynajmniej nie tak szybko..... jeszcze rany się nie zagoiły a tamci już byli na fali

To bardzo literacka, ale jednocześnie bardzo wątpliwa teza.
Postopozycja wygrała wszystko co był do wygrania w '89, w '91 dostała ponad 6-krotnie więcej głosów niż postkomuna (Sejm).
Sytuacja odwraca się dopiero w '93 kiedy to SLD dostaje ~37% mandatów w Sejmie, i ta liczba się powtarza w '97. Ale tu już partią wiodącą jest postopozycyjny AWS z 43%.
Później znów wygrywa SLD, teraz wygra postopozycja. W tych ostatnich wypadkach dysproporcje zdają się zwiększać co - miejmy nadzieję świadczyć może o początkach polaryzacji sceny politycznej (choć nadal jest tam zbyt wielu aktorów).

To wszystko na przestrzeni ledwie 16 lat się dzieje. Kalendarzowo.
Jeśli brać zmiany jakie zaszły w każdym wymiarze naszego życia - znacznie więcej. Na zmiany polityczne nałożył się zmiany gospodarcze (głównie po '91 co było przyczyną "klęski" postopozycji w '93) i jako dodatkowy bonus - oszałamiający postęp cywilizacyjny. To wszystko + nakręcone po upadku panującej 40-lat komuny, wielkie nadzieje na lepsze jutro (cóż, traktowana dosłownie wizja Japonii Europy, 300 mln, itp.), miało przemożny wpływ na wybory Polaków.

[quote]Normalny naród który by zrzucił z siebie komuchów, tych co tak byli z ludem, nigdy w życiu nie wybrał by ich drugi raz[quote]

Jeśli twierdzisz, że Nasz naród charakteryzują jakieś patologiczne odstępstwa od normy - wskaż przykłady normy, biorąc oczywiście pod uwagę specyfikę każdego.

Cytat:
Ja sie nie czuje patriota... rozwine to za miesiac zapewne dopiero...

I w końcu coś nowego, czekam niecierpliwie :)

Czerwona Świnia (ex tescudo)

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005   

Korci mnie, zeby cos teraz 'walnac' ale znowu narzekam na brak czasu a nie chce juz pisac rzeczy nieprzemyslanych :) Wiec drogi tescudo poczekasz jeszcze niestety troche :)

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

(trochę odgrzebię temat)
Patriotyzm można prezentować swoją postawą, patriotyzm można prezentować rzeźbą - w mojej rodzinnej Stalowej Woli odsłonięto wczoraj pomnik "Patriota". Impreza na całe Podkarpacie z udziałem kawaleryi i piechoty wszelakiej maści:
http://www.stalowka.net/galeria.php?dx=423

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

cytata za Onet.pl

...Przez ostatni rok zużyłem do ogrzania domu , podgrzania ciepłej wody i gotowania 1693 m3 gazu ,otrzymałem faktury na łączną kwotę 3658pln. Rozumiem , że PGNiG rozbija to sobie na cenę za m3 gazu, opłaty przesyłowe itp , itd ale co mnie to obchodzi ?? Zapłaciłem za M3 gazu 2,16. Czyli za 1000 m3 ... rozwiń całość2161 pln co przy obecnym , już trochę niższym niż ubiegłoroczne kursie dolara (3,17) daje 682 dolary za 1000m3. Zdzierstwo , PGNiG , podobnie jak inne koncerny energetyczne dyktują ceny , nie ma konkurencji a skutki są takie że Polacy płacą jedne z najwyższych stawek w Europie za gaz i prąd a zyski a zwłaszcza płace pracowników firm energetycznych daleko przewyższają płace Polaków w innych branżach.

To jest o tyle ciekawe, że PGNiG podnosi cene wręcz wielokrotnie, ale niech mnie ktoś poprawi z lepiej obeznanych.

Odpowiedz do tematu