Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strategic Command
Autor Wiadomość
Lafars
St. szeregowy

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   Strategic Command

Mam pytanko. Czy ktoś może grał w Strategic Command? Możemy w niej rozegrać całą II WŚ w Europie. Uważam, że gierka jest naprawde super. Jeśli ktoś grał to niech się wypowie. Pozdro wszystkim :wink:

DN
Szeregowy

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

gra jest banalna, ale grywalna. niestety ma bardzo prymitywną "sztuczna inteligencję". gracz komputerowy zawsze koncentruje sie na obronie miast zamiast stanąć i bronić się w linii, co się zdarza bardzo rzadko. gdy nawet atakuje w linii to po pewnym czasie jak mu sie skruszą jednostki to wycofuje je na tyly (czyli w okolice najblizszego miasta) i nie wypełnia luk chociaż ma czym i powstają dziury w które się wchodzi, a wtedy robi pełen odwrót i staje wokół miast, czyli wracamy do punktu wyjścia.
jedną i drugą stroną wygrać jest w miarę łatwo(łatwiej jest aliantami o ok 1,5 2 lata szybciej niż niemcami).
grając niemcami podstawa to zniszczyć brytyjską marynarkę i niedopuścić aby amerykanie przysłali cokolwiek do europy, jak to się uda to należy tylko dobić zsrr, a poptem można już robić co się chce.
grając aliantami w zasadzie cokolwiek się zrobi nie można przegrać.

jest wersja 2 tej gry, ale widziałem tylko demo.

Lafars
St. szeregowy

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Wiem, że jest druga wersja tej gry. Mam demko. Muszę się zgodzić z tym, że komputer gra krótko mówiąc jak "debil" ale to już inny szczegół. Raczej myślałem o grze multiplayer. Często gramy z moim kuzynem i jest naprawde fajnie. Może w drugiej odsłonie tej gierki komputer będzie grał mądrzej bo po demie to trudno się zorientować. Może poprawili SI. Druga części jest kilka fajnych rozwiązań. Tylko, że niestety nie ma skąd wytrzasnąć pełnej wersji tej gry bo ze stronki battlefront'a jest trochę droga. :wink:

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Wto 30 Maj, 2006   

Grałem w SC i zagrałem w demo SC2, tak przy okazji czy ktoś widział SC2 w sklepach?
SC urzekł mnie pod względem swojej prostoty i łatwości obsługi, zawsze jak chcę zagrać w prostą przyjemną strategię to sięgam po SC. Najfajniejsza jest zabawa w podbijanie wszystkich krajów co przy "inteligencji" komputera nie stwarza większych problemów.

Lafars
St. szeregowy

Wysłany: Śro 31 Maj, 2006   

Strategic Command 2 narazie niestety jest tylko do zamówienia na stronce www.battlefront.com. Ale może będzie kiedyś w jakiejś gazetce tak jak jedynka.

vego181
Kadet

Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

mam cala wersje tej gry SC2 ale niestety trzeba rowniez license key o ktory jest trudniej :roll: [/b]

Lafars
St. szeregowy

Wysłany: Sob 19 Sie, 2006   

vego181 napisał/a:
mam cala wersje tej gry SC2 ale niestety trzeba rowniez license key o ktory jest trudniej :roll: [/b]

Mam niestety ten sam problem. A znaleźć nigdzie license keya nie mogę.

vego181
Kadet

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

nie posiadam pirackiej wersji... poprostu nie umie przeczytac swojego licenskeya ktorego dostalem wraz z produktem :cry: a tak serio mam patcha dzieki ktoremu gra chodzi bez zarzutow be writing : vego181@wp.pl

preclo
Kapitan

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

Tak tak, my już dobrze wiemy co jest w tych sreberkach. :)

Swoją drogą ciekawe po jakiemu jest napisany ten licencekey skoro nie możesz go odczytać.

A i jeśli się nie mylę patch to trochę inny typ 'programów' :)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

QJ
Plutonowy

Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

Strategic Command 2: Blitzkrieg, czy ktoś wie gdzie można to jeszcze dostać? Jedynka była zarąbista, czy z dwójką jest ten sam problem z AI, czy jest może jeszcze bardziej grywalna, pomijając oczywiście grafikę czy wybór możliwości jest odczuwalny czy są to czysto kosmetyczne zabiegi?

Marcon
Kadet

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Grałem w obie części. Dwójka wydaje się być lepiej rozwiązana (np. strefa dyplomatyczna) i ciekawsza. Z drugiej strony mamy tutaj trochę przerost formy nad treścią (niby gra strategiczna a starano umieścić się masę wojsk de facto istniejących tylko w skali dywizji, jak np. wojska powietrzno-desantowe, podczas gdy inne jednostki występują w skali armii tudzież korpusu). W każdym razie grę polecam (obie części) ,gdyż gra się w nią naprawdę fajnie :)

P.S. Może jakaś rozgrywka multiplayer? ;)

QJ
Plutonowy

Wysłany: Śro 13 Lip, 2011   

Właśnie o to chodzi że nie mam dwójki a chciałbym się dowiedzieć gdzie ewentualnie można ją dostać.
Bardzo podobną pozycją są: Commander - Europe at War http://www.matrixgames.co...ope.at.War.Gold i Commander: Napoleon at War http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11104.
Pierwszą mam i jest rewelacyjna choć autorzy po raz kolejny popełnili ten sam grzech z miastami mimo to gra wciąga i to na całe dni a edytor, chociaż ograniczony, pozwala na dodatkowe wrażenia. Pierwsze wrażenie jest takie jakby grało się w kontynuacje SC w lepszej grafice.
Prawdę powiedziawszy chciałbym mieć też i drugą ale nie wiem gdzie to dostać i czy w Polsce w ogóle się ukazała, zapowiedzi były ale czy zostały zrealizowane?

Kragdob
Major

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

QJ napisał/a:
Commander - Europe at War

Zainstaluj sobie rozszerzenie "Grand Strategy" w wersji 2.0. Z tym dodatkiem gra jest naprawdę bardzo realistyczna (sam się zdziwiłem). Oczywiście inteligencja komputera pozostawia do życzenia (nie da się przegrać), ale jako gra z człowiekiem - rewelacja.

QJ
Plutonowy

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

No ale czy ktoś wie gdzie je można jeszcze ewentualnie dostać, czy może bardziej zasadne jest tu pytanie czy 'w ogóle' można je jeszcze dostać?

Kragdob
Major

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

QJ napisał/a:
No ale czy ktoś wie gdzie je można jeszcze ewentualnie dostać, czy może bardziej zasadne jest tu pytanie czy 'w ogóle' można je jeszcze dostać?

CEAW kupiłem na Allegro za jakieś 25 PLN.

QJ
Plutonowy

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

CEAW to kupiłem w kiosku za 19.90.
A Commander: Napoleon at War? Na Allegro nie znalazłem. SC2 to samo.

QJ
Plutonowy

Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

Ostatnio odwiedziłem stronę Slitherine a na niej kontynuacja Commander'a, z tym że teraz przenosimy się w czasy pierwszej WŚ. a nazwa tego dzieła Commander The Great War
http://slitherine.com/games/ctgw_pc
Jeśli 'poziom' z poprzednich wydań jest zachowany to jest to strzał w dziesiątkę bo w tym temacie gdzie gier jak na lekarstwo, szczególnie na PC.

Dago
Kadet

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

w oba SC grałem.
acz bardziej podobała mi się jedynka.

przegrać owszem ciężko, aliantami udało mi się utrzymać francję...
(kraje nizinne kilkukrotnie przechodziły z rąk do rąk.)

gra jest ewidentnie przygotowana do gry z kimś.
Miałem taką przyjemność i w tedy .... no cudo po prostu.

Odpowiedz do tematu