Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym przechowujecie żetony?

W czym przechowujecie żetony do gier?
w pudełkach po zapałkach
27%
 27%  [ 24 ]
w opakowaniach po lekach
2%
 2%  [ 2 ]
w opakowaniach po Tic-Tacach
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach tekturowych
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach z plastiku
7%
 7%  [ 7 ]
w foliowych, zamykanych woreczkach
43%
 43%  [ 38 ]
w zwykłych foliowych woreczkach
3%
 3%  [ 3 ]
w kopertach
2%
 2%  [ 2 ]
w szklankach, kubkach, kuflach itp.
2%
 2%  [ 2 ]
luzem (w szafce, szufladzie, na stole)
0%
 0%  [ 0 ]
w niczym, taak mi się walają :-)))
3%
 3%  [ 3 ]
inne...
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 88

Autor Wiadomość
Snajper
St. szeregowy

Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   

Ja najczęściej przechowuje żetony w woreczkach foliowych, ponieważ jest wtedy największa pewność że nie wypadną. :D :D :D :D :D

Pyra
Kapitan

Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   

a mi się ostatnio skończyły i stosuje pudełka po zapałkach

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Wto 24 Sty, 2006   Pomocy

Co to Są te Żetony :?: bo czje się jakoś dziwnie nie w temacie. Są wszędzie a ja jak ta ciemna masa

preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 25 Sty, 2006   

Wiesz bo tu są sami miłośnicy wesołych miasteczek.
Ja na ten przykład bardzo lubię jeździć kolejką, ale to droga zabawa bo dwa żetony kosztuje. Taniej, bo jeden żeton, jest na łańcuchówce ;)

A poważnie to jak chcesz się zaznajomić z tematem to polecam przeczytać takie małe wprowadzenie:
http://taktykaistrategia....opic.php?t=1297

A żetony w akcji możesz zobaczyć np. tutaj -> http://taktykaistrategia....opic.php?t=1456 (w pierwszym poście od góry, pod koniec postu Teufela są linki do zdjęć z rozgrywki jaką chłopaki przeprowadzili, tam zobaczysz jak to wygląda)

albo i tutaj:
www.b35n.republika.pl - dział zadania i wybierasz numer zadania, gdzie po otwarciu nowej strony ładuje się mapka z zadaniem.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Miki
St. szeregowy

Ja używam plastikowych kopert od CD. Jednak nie polecam nikomu. Próbowałem nimi zastąpić woreczki strunowe. Jednym słowem lipa.

m_kowal
Porucznik

Proponuje przezucenie sie na zamykane woreczki.

Mialem zreszta ciekawa sytuacje z zakupem owych woreczkow. Probowalem Pani w skelpie papierniczym wytlumaczyc, o co mi chodzi. Dlugo nie mogla pojac o co mi chodzi, az nagle zrozumiala i wzkrzyknela A, takie na ziarneka :?: :?: :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 26 Sty, 2006   

Dzięki Bartkowi mamy tych woreczków tysiące
Obecnie dorzucam każdemu do pudełka po kilka
jako załacznik

MichałH
Kadet

Wysłany: Czw 26 Sty, 2006   

jeśli mogę wrzucić tu swoje trzy grosze...
mnie na przechowywanie żetonow bardzo dobrze służa tzw. koszulki na karty (jeśli ktoś grał w jakąkolwiek karciankę, to wie o czym mówię) o wymiarach ok. 90 x 70 mm.
Zajmują mało miesjca, sa tanie 100 sztuk kosztuje do 10 zł., a co najważniejsze są przeźroczyste, więc od razu widzę, co znajduje się w środku

preclo
Kapitan

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Też dobry sposób, jednak woreczki strunowe biją wszystkie rozwiązania na głowę, również te protektorki jakich używasz.
Mają wszystkie przytoczone przez Ciebie zalety, a do tego są tańsze - 100 sztuk to koszt około 2 złotych, mają zamknięcie na strunę i tak dalej i tak dalej.

A pudełka po zapałkach lub po "jajkach niespodziankach" mam jeszcze w niektórych starszych tytułach, raczej w ramach sentymentów :) bo najpraktyczniejsze są strunowce.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Zgodzę się co do tych zamykanych woreczków - ja również ich używam, chociaż przy wiekszej liczbie żetonów (np. w Waterloo) pozostałem przy tradycyjnych, które co prawda zajmują więcej miejsca, ale jednocześnie można do nich upchnąc całą armię, a nie tylko jej części. Natomiast protektory na karty... no cóż, w przypadku kart są one niezastąpione, ale jeśli idzie o żetony to wydają mi się one trochę za mało pojemne i przede wszystkim otwarte. No ale w końcu każdy ma prawo stosowac takie rozwiązanie jakie mu najbardziej pasuje :wink:

Razer
Chorąży

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

Jednak się do woreczków strunowych nie przekonałem. Pudełka po zapałkach są po prostu praktyczniejsze. :idea:
Bez porównania szybciej się rozkłada grę z pudełek (kładę pudełko, pyk i sześć poukładanych stosików - tylko rozłożyć) niż z woreczków (trzeba wysypać i układać i układać i układać :x ).

Na drugich Polach Chwały graliśmy w moją Normandię - rozłożenie żetonów po kolei dywizjami zajęło mi parę minut - wszyscy byli zdziwieni że tak szybko.

A pamiętam że miałem okres fascynacji woreczkami i na początku Normandię popakowałem w woreczki - efekt - rozkładanie zajmowało ok 45 min.
Po co marnowac tyle czasu kiedy grać się chce ? :wink:

Razer
Chorąży

Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Ostatnio w którymś numerze Strategii wyczytałem że jakiś koleś z USA używa arkuszy pleksiglasu, które kładzie na planszę żeby po niej przesuwać żetony i żeby plansza się nie niszczyła. Czy ktoś to Polsce stosuje ? Co o tym myślicie?

Pan P.
Kapitan

Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Ja uzywam mieszanego systemu, pudełkowo workowego :-)

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

kocur
St. szeregowy

Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Razer napisał/a:
Ostatnio w którymś numerze Strategii wyczytałem że jakiś koleś z USA używa arkuszy pleksiglasu, które kładzie na planszę żeby po niej przesuwać żetony i żeby plansza się nie niszczyła. Czy ktoś to Polsce stosuje ? Co o tym myślicie?
Parę lat temu miałem przez pewien czas stół przykryty szybą, i natychmiast pod szybą znalazła się mapa.

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Bartek napisał/a:
Ostatnia wizyta w Castoramie dała bardzo wymierny efekt w postaci nabycia drogą kupna pojemników na żetony.

Ale to chyba nie były pojemniki specjalnie na żetony tylko zaadaptowałeś do tego celu jakieś inne? No ale wrzuć jakieś zdjęcie...

Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Zauważyłem w pracy że tygodniowa kasetka na leki jest całkiem, całkiem. 7 razy 3 czyli 21 przegródek, do tego kasetka jest zamykana i pasuje do pudełek od gier (większości) do tego porządek jest.
-Gdzie jest Wołyńska brygada kawalerii?
-Piątek, południe!
-?

McPeters
St. szeregowy

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011   

Najczęściej to przechowuję w woreczkach foliowych - tych niezamykanych - jesli jest ich sporo, lub ewentualnie w zamykanych - jeżeli da sie ich rozsądnie posegregować. Pudełka od zapałek zdają natomiast egzamin w przypadku małej ilości żetonów.

hofner
Kapitan

Wysłany: Pią 04 Lis, 2011   

Ja przechowuje w pudełkach po czekoladkach są ok 36 przegródek w każdej 1 dywizja ( 3 żetony) z Wb-95 wchodzi cały zestaw oraz uzupełnienia oraz żetony pomocnicze. Rozstawienie zajmuje więc mi do ok 10 min.

Odpowiedz do tematu