Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żetowy "wrześniowe" stare i nowe
Autor Wiadomość
pandur
Szeregowy

Wysłany: Śro 12 Paź, 2011   Żetowy "wrześniowe" stare i nowe

Chciałbym wiedzieć od której gry pojawiają się nowe żetony (kolorowe postacie) w W-39 i jak to wygląda z dodatkami do TiS (od którego TiS pojawiają się żetony kolorowe? Jako "żetonowy konserwatysta" ze smutkiem przyjąłem swego czasu informację o zmianie linii "polityki żetonowej" kierownictwa i jakkolwiek wydawałoby się to dziwne to kwestia estetyki (czytaj jednolitości żetonów - posiadam jeszcze starą Mławę i wydaną chyba jeszcze w ramach numerów dragona, bądź SiT??? - Bzurę, z pamiętnymi obciętymi żetonami :) ) ma dla mnie kolosalne znaczenie.

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Śro 12 Paź, 2011   Żetony wrześniowe

Chyba wielu jest takich "konserwatystów", którzy wciąż żyją nadzieją, że nowe gry w systemie W-39 będą miały stonowane kolorystycznie żetony - jam także wśród nich :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 12 Paź, 2011   

Jeśli mnie pamięc nie myli to od nr 29 gdzie jest LOW są żeotny w nowej szacie.

pandur
Szeregowy

Wysłany: Śro 12 Paź, 2011   

Cytat:
Chyba wielu jest takich "konserwatystów", którzy wciąż żyją nadzieją, że nowe gry w systemie W-39 będą miały stonowane kolorystycznie żetony - jam także wśród nich Wink

Zdążyłem już zauważyć, że mimo upływu czasu "żetonowy beton partyjny" wciąż jest liczny i trzyma się mocno ;) Dobrze wiedzieć, żem nie jedyny. Jestem ciekaw jak to wygląda z grami? Chyba ostatnią, "wrześniową" grą ze starymi żetonami był Śląsk? O ile zdążyłem się zorientować na forum Mława i nowe Pomorze mają już tylko nowe żetony. Czy tak?

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Kolory są w nowym wydaniu Mławy i Pomorza oraz w LOW z 29 TiS.

Ja zawsze powtarzałem, że skoro we Wrześniu łączą się mapy to wprowadzanie nowych wzorów żetonów w momencie gdy mamy 2/3 gier wydane to zły pomysł. Co innego, gdyby mapy się nie łączyły.
Proszę Redakcję o stare wzory w brakujących grach: Przemyśl, Kock, Tomaszów, Lwów i co tam jeszcze.

Kolory sobie mogą być - jak do tej pory - tzn. dopiero w drugich wydaniach.

pandur
Szeregowy

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Cytat:
Ja zawsze powtarzałem, że skoro we Wrześniu łączą się mapy to wprowadzanie nowych wzorów żetonów w momencie gdy mamy 2/3 gier wydane to zły pomysł. Co innego, gdyby mapy się nie łączyły.
Proszę Redakcję o stare wzory w brakujących grach: Przemyśl, Kock, Tomaszów, Lwów i co tam jeszcze.

Popieram całym sercem :) ciekaw jestem o ile zwiększyłoby cenę gier dodatkowe zestawy żetonów. Podejrzewam, że "starzy" gracze (kompletujący "wrzesień" od początku) byliby skłonni wydać trochę grosza więcej za dodatkowy zestaw starych żetonów. Można też pomyśleć o stworzeniu możliwości dokupienia zestawów starych żetonów do poszczególnych gier (nawet gdyby koszty były bliskie cenie nowej gry).

Na koniec własne przemyślenia w sprawie żetonów. O ile w systemach odnoszących się do zamierzchłych czasów (średniowiecze, Napoleon) kolorowe żetony wydają się być mi na miejscu (ostatnio zachwyciłem się żetonami z Pejpusa) o tyle druga wojna światowa była już mniej barwna jeśli chodzi o stroje w związku z czym mym skromnym zdaniem oddanie tego przez jednolitość żetonów byłoby bardziej wskazane. I serce mi się kraje za każdym razem gdy spoglądam na polskich kawalerzystów sprzed "żetonowej reformy" z myślą, że już ich nie będzie. W mojej opinii to były chyba najładniejsze żetony jakie widziałem. (Choć może to po części sentyment wyniesiony jeszcze z dawnych czasów "pierwszej" Bzury jeszcze z lat 90-tych).

Przy okazji, tak z ciekawości: jakie są Wasze ulubione, pod względem urody postaci (lub sprzętu), żetony "wrześniowe" (i nie tylko)?

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Sob 15 Paź, 2011   stare i nowe żetony

Mam wrażenie, że ankieta na temat kolorystyki żetonów do W-39 zakończyła się miażdżącym zwycięstwem "betonu", żądającego tradycyjnych ikonek :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 15 Paź, 2011   

Zapewne, ja tylko nadmienie, że każda gra wychodzi w szacie betonowej. Zas II wydania w nowej. no ale co ja tam wiem :)

Wolentalczyk
St. szeregowy

Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   żetony stare i nowe

Głównodowodzący jak zwykle nie myli się! :) "Beton" (tym razem w mojej skromnej osobie) tylko pociesza się, że mieć będzie komplet starych żetonów :wink:

Odpowiedz do tematu