Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hastings 1066
Autor Wiadomość
pandur
Szeregowy

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   Hastings 1066

Jako że to mój pierwszy post na forum, witam po pierwsze wszystkich forumowiczów!

Zastanawiam się jak szanowni forumowicze zapatrują się na możliwość uczynienia gry z bitwy pod Hastings? Czy istnieją jakieś przeszkody natury technicznej (w końcu nie wszystkie bitwy na pewno nadają się na grę planszową)? W mojej ocenie stosunkowo wyrównane siły i ciekawy przebieg starcia w powiązaniu z dość dużą, jak na warunki średniowiecza, wiedzą historyków czynią z niej ciekawy i możliwy do zrealizowania pomysł na grę. Siły stron niewątpliwie pretendują ją do uczynienia z niej bardziej gry "czasopismowej" niż "pudełkowej".
Jestem ciekaw Waszej opinii.
Pozdrawiam.

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   

Część żetonów przydałaby się potem do Stamford Bridge 1066.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Pytanie czy Hastings nie byłoygrą statyczną, niewielka liczna konnych, porównywalne siły. Choć ja jestem zwolennikiem wydania WSZYSTKICH słynnych gier, bo dają onepole do popisu graczom przy równeych szansach

pandur
Szeregowy

Faktycznie, to może być problem. Masy piechoty, niewiele kawalerii, mogą powodować grę mało atrakcyjną. Czy bitwa pod Stamford Bridge nadawałaby się bardziej?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 08 Paź, 2011   

Te dwie bitwy należałoby zrobic od razu w komplecie. Do taktyki na pewo sie nadają. Jelsi ktoś opracuje chętnie opublikuję.

Odpowiedz do tematu