Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka z rozkazami NW
Autor Wiadomość
Kościuszkowiec
Sierżant

Wysłany: Sob 31 Lip, 2010   Książka z rozkazami NW

Czy znacie właśnie taką książkę, w której byłyby zawarte rozkazy NW, Sztabu Generalnego z okresu przedwojennego i kampanii wrzśniowej?

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Sob 31 Lip, 2010   

Jest taka książka widzialem ją na zajęciach z XX wieku. Jeśli mieszkasz w Warszawie to pojdz do Biblioteki Instytutu Historii, BUW-u, Narodowej, WIH-u w Rembertowie

Tylko mnie coś nagle tknęło. Mam takie przeczucie może się myłę że chcesz po prostu znalezc rozkaz Piłsudskiego do łącznościowców w którym Piłsudski klnie i mówi o paniach lekkich obyczajów. Mnie wykładowca przeczytał ten rozkaz. Szkoda Twojego czasu nic ciekawego

Jeśli chcesz prowadzic badania naukowe to przeczytaj tylko to co napisałem u góry a resztę na dole olej

Kościuszkowiec
Sierżant

Chodzi mi bardziej o rozkazy dla dowódców Armii itp. :)
Ostatnio zmieniony przez Kościuszkowiec Nie 01 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  

Krzysztof
Porucznik

Nie ma takiego pojęcia w historii wojskowości jak rozkazy taktyczno-strategiczne wogóle nie ma takego pojecia taktyczno-strategiczne
Jest po prostu ten daje rozkaz temu a inny daje rozkaz tamtemu

Jest strategia- Jest to ogólny plan wojny z uwzględnieniem polityki zagranicznej, ekonomii, przemysłu zbrojeniowego, mozliwości moglizacyjnych.
Mając te dane planujemy ogólnie wojnę jakie mamy cele jakie mamy środki. Czy tymi środkami możemy wygrac wojnę

Jest taktyka- Taktyka występuje tylko w przypadku bitwy. To jest szereg takich posunięc dowódcy które mają mu zapewnic zapewnic zwycięstwo. Od tego są regulamny walki itd. Każdy dowódca każdego poddziału stosuje jakąs taktykę

Co do okresu międzywojennego to są tomy z Dyrektywami GISZU- Głównego Inspektoratu sił zbrojnych. Są prawdopdobnie w bibliotece Instytutu Historii
ul Krakowskie Przedmieście na terenie Uniwersytetu. Tam jest katalog sprawdz w katalogu czy są. Jest Archiwum Akt Nowych nie wiem czy tam są rozkazy z 1939 roku Wiem że maja dokumenty o Lutwaffe.
Jest Biblioteka dawnego WIH w Rembertowie ale nie wiem jak tam teraz jest byłem tam w latach 90. Pamiętam żołnierzy na wartowni lezących na żelaznym łóżku i ogłądjących Disco Relax na Polsacie.Bardzo sympatyczni Wartownik na bramie też byl anemiczny można było wjechac taksówką i wogóle nie zatrzymywali. Pustki na korytarzach jakieś wystraszone moja wizytą panie bibliotekarki przemiłe. Super klimat. Chyba obejrzałem albo pożyczyłem Studia i matariały do historii wojskowści Miłe wspomnienie Pewnie teraz z uwagi na terroryzm bramki elektroniczne Grom na warcie Supertajne przez poufne i te sprawy eh slodkie lata 90 roizmarzylem się
Przecież jest inernetowy katalog Biblioteki Narodowej. Kto szuka ten znajdzie. Pukajcie a będzie wam otworzone
Jest CBW Centralna Biblioteka Wojskowa. Ale to dla posiadacza żelaznych nerwów. Ostatnio jak byłem to Pani Bibliotekarka przygniotła mi książką Wieczorkiewicza Palec u ręki tak że był czerwony przez dwa tygodnie. Myślałem że mnie zabije. Odradzam

Kościuszkowiec
Sierżant

Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Dzięki, ale nie mam za bardzo czasu szperać w archiwach :( wolałbym znaleźć publikację, którą będę czytał w w domu (książka)

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Zycze szczęścia w poszukiwaniu książki

Odpowiedz do tematu